LajmPress — Online

Other News

by / on October 23, 2017 at 3:11 pm / in Lajme

Gabimi i madh i KQZ’së, emri i kandidatit të vdekur figuron si fitues i zgjedhjeve në këtë komunë (Foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në faqen zyrtare ku po publikon të dhëna në kohë reale për ndryshimet e fundit statistikore për zgjedhjet e 22 tetorit, ka bërë një gabim për komunën e Ranilugut, shkruan Periskopi. Kështu, fituesi absolut i zgjedhjeve në këtë komunë, figuron të jetë Gradimit Nikic i Listës Serbe. Mirëpo ka një gabim të madh këtu.Kjo, pasiqë kryetari […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 3:06 pm / in Lajme

Gabimi i madh i KQZ’së, emri i kandidatit të vdekur figuron si fitues i zgjedhjeve në këtë komunë (Foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në faqen zyrtare ku po publikon të dhëna në kohë reale për ndryshimet e fundit statistikore për zgjedhjet e 22 tetorit, ka bërë një gabim për komunën e Ranilugut, shkruan Periskopi. Kështu, fituesi absolut i zgjedhjeve në këtë komunë, figuron të jetë Gradimit Nikic i Listës Serbe. Mirëpo ka një gabim të madh këtu. Komisioni Qendror […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:46 am / in Lajme

Dridhet Shpend Ahmeti:Të gjithë kundër tij në balotazh, mund ta humbë Prishtinën

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prishtinës, Lirak Çelaj, pësoi disfatë të rëndë në zgjedhjet lokale të mbajtura dje. Çelaj u rendit në pozitën e katërt për kryetar të komunës së Prishtinës duke marrë 4 mijë e 610 vota, apo 5,86 për qind të votave. Deri më tani janë numëruar mbi 90 për qind të […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:45 am / in Lajme

Dridhet Shpend Ahmeti:Të gjithë kundër tij në balotazh, mund ta humbë Prishtinën

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prishtinës, Lirak Çelaj, pësoi disfatë të rëndë në zgjedhjet lokale të mbajtura dje. Çelaj u rendit në pozitën e katërt për kryetar të komunës së Prishtinës duke marrë 4 mijë e 610 vota, apo 5,86 për qind të votave. Deri më tani janë numëruar mbi 90 për qind të […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:43 am / in Lajme

Ekskluzive: LDK 1% para PDK-së, Vetëvendosje humbi 100 mijë vota prej zgjedhjeve të përgjithshme

Mbrëmë shumica e subjekteve politike e shpallen fitoren. Por më së shumti rezultatit iu gëzua Lidhja Demokratike e Kosovës. Ajo pretendonte se diferenca e saj me subjektet e tjera politike shkon në mbi 70 mijë vota. Por ç’është e vërteta, ajo vetëm rreth 10 mijë vota është para Partisë Demokratike të Kosovës. Nga 677496 vota të numëruara, LDK ka gjithsej […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:39 am / in Show Biz

Cili mashkull po ia then mendjen 38 vjeçares, Leonora Jakupit? Kush e bëri për vete?

Këngëtarja Leonora Jakupi edhe më tej është beqare. Në qarqe të ndryshme flitet e përflitet për jetën e saj private, por realisht nuk ka asgjë konkrete, shkruan “Kosovarja”. U bë kohë e gjatë që kur Leonora në spotet publicitare të “Devollit” e kërkon princin, të cilit asnjëherë deri më tani nuk i është zbuluar fytyra. E, princi i këngëtares më […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:38 am / in Show Biz

Flet më në fund Eni Koçi: Unë dhe Genc Prelvukaj…

Eni Koçi ka qenë e ftuara e radhës në emisionin “Xing me Ermalin”.Këngëtarja ka folur rreth gjërave të ndryshme, duke përfshi këtu edhe jetën private.Ajo sërish është treguar evazive ndaj kësaj pyetje duke thënë se kjo ishte një fryrje e portaleve sa herë dy këngëtarë bëjnë bashkëpunim muzikor. “Fenomen që ndodh me këngëtarët, unë të them po te them vetëm […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:36 am / in Show Biz

Mbrëmë u fejuan por ja sa vite Mimoza Shkodra është me e vjetër se Seldi

Mimoza Shkodra dhe Seldi Qalliu mbrëmë janë fejuar.Çifti i ri i shoubizit shqiptar dashurinë e tyre e kanë kurorëzuar me fejesë dhe po ndjehen të lumtur pranë njëri-tjetrit, të paktën kështu po e shprehin përmes rrjeteve sociale. Mimoza dhe Seldi janë çifti që kanë dëshmuar që dashuria nuk njeh moshë. Kjo se, këngëtarja Shkodra edhe pak ditë bëhet tre vite […]

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:35 am / in Show Biz

Shkëlqejnë vajzat modele të Lutfi Hazirit gjatë votimit, (Foto)

Kandidati i LDK-së për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri ka votuar. Krahë tij janë paraqitur bashkëshortja dhe dy vajzat e tij. Dy vajzat e Hazirit kanë fituar bukur shumë vëmendjen e të tjerve, derisa janë dukur për bukur. Ndiqni më poshtë videon e plotë duke shtypur në katronin më poshtë:

Read more ›
by / on October 23, 2017 at 11:27 am / in Lajme

Shikoni se sa kushtojnë këpucat e djalit të presidentit Hashim Thaci i cili i pat mbathur në ditën e votimeve..

Endrit Thaçi dje ka qenë i pranishëm në votime se bashku me prindërit e tij, shkruan gazeta lajmpress.info Ai dukej tamam si një zotëri. Madje shumë femra e shikuan dhe e pëlqyen atë. Ai sa më shumë rritet aq më shumë ngjanë me babin e tij Hashim Thaçin. Por duke pasyr parasysh gjendjen në Kosovë se disa njerëz punojnë për […]

Read more ›