admin — LajmPress

Articles by: admin

by / on May 5, 2017 at 5:28 pm / in Lajme

Nuk do ta besonit kurrë se çfarë ‘sekreti’ ia publikoi Milaim Zeka, Ramush Haradinajt

Ai ka folur rreth Gjykatës Speciale, lirimit të Ramush Haradinajt, gazetarinë në Kosovë, si dhe për disa politikanë në veçanti. Por Milaim ka treguar edhe diçka tjetër. Për të hyrë në punë në RTK, i ka ndihmuar Ramushi.Për këto shumë të tjera, ndiqni “Përrallë me Tupan”, që shfaqet çdo të enjte, nga ora 20:30 në televizionin. Për më shumë KETU […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:27 pm / in Lajme

Porosia “bombë” nga Amerika për shqiptarët: Ndane Maqedonin sa me parë

Ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Maqedoni, kanë nxitur reagime të shumta në mbarë Evropën, dhe më gjerë. Dhuna që u shktuat nga një grup i kriminelëve sllavomaqedon, pas zgjedhjes së shqiptar, Talat Xhaferi kryetar i Kuvendit, ka nxitur reagimin edhe të diasporës shqiptare. E fundit që ka reaguar është janë edhe shoqatat shqiptaro-amerikane në Çikago, ku sipas tyre […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:23 pm / in Lajme

E DHIMBSHME… Babai pret damarët mbi varrin e të bijës: Jeta ime s’ka kuptim pa të

Humbja e së bijës nuk është përballuar dot nga një prind, pasi mbi varrin e saj ka tentuar të vrasë veten duke prerë damarët. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditën e djeshme në varrezat e Tufinës, ku ishin kalimtarët ata që panë një burrë të gjakosur e të shtrirë përtoke dhe njoftuan policinë. Mësohet se ai u identifikua si shtetasi […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:16 pm / in Lajme

“Një shpërndarje e juaja është një shpresë e madhe për mua”

14 vjecarja nga Prizreni, Fatlume Sadik Shala, ka nevojë urgjente për ndihmën tonee. Ajo është diagnozstifikuar me një sëmundje të rëndë prej mëlqisë. Sëmundja e saj nuk ka shërim në Kosovë dhe mjekët e QKUK-së kanë hequr dorë nga rasti, ndërsa operimi i saj për shërim bëhet vetëm jashtë vendit. Familja Shala e ka të pamundur që ti mbledhë të […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:15 pm / in Lajme

Diçka “e madhe” po ndodhë, takohen Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Baton Haxhiu! (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreu i Kuvendit, Kadri Veseli janë takuar sot në orët e para të mëngjesit. Bashkë më ta ka qenë edhe gazetari i njohur, Baton Haxhiu. Të paktën kështu thonë burime të ‘Indeksonline’. Sipas këtij burimi, takimi është zhvilluar në një nga lokalet e kryeqytetit. Sigurisht temat si demarkacioni dhe zgjedhjet kanë qenë tema të […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:13 pm / in Kuriozitete

Lajm i mirë për gjithë ata qe jan të punusuar në Kosovë!

Kryeministri i Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Financave që në koordinim me Fondin Monetar Ndërkombëtar që të propozojë mundësi të rritjes së pagave për shërbyesit civil, në sektorin e arsimit dhe në shëndetësi. Sipas tij është një rritje e konsiderueshme e buxhetit gjatë këtyre dy viteve që mundëson lëvizjen e pagave. Lidhur me konkursin e anuluar për mjekët specialistë […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:05 pm / in Lajme

Ja shteti që do të “zhduket” i pari nëse shpërthen lufta bërthamore SHBA – Kore e Veriut

Tensionet mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut janë ashpërsuar së tepërmi kohët e fundit, por kush do të jetë shteti i cili do të goditet i pari në rast se shpërthen lufta bërthamore? “Në rast se shpërthen lufta bërthamore, Japonia do të jetë e para që do përfshihet nga retë radioaktive”, shkruan sot gazeta shtetërore e Koresë e cila kontrollohet […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:04 pm / in Show Biz

Harroni Dafinën, shikoni çfarë nëne të bukur ka ajo (Foto)

Dafina Zeqiri është njëra ndër këngëtarët më të njohura në vend. Përveç muzikës që ajo bën, Daffy gjithmonë është veçuar edhe për stilin e saj, transmeton Gazeta Express. Daffy ka kohë që është duke jetuar dhe punuar në Amerikë. Mirëpo kjo nuk e bën që ajo të harroj personat e saj më të dashur. Daffy së fundmi në profilin e […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:02 pm / in Show Biz

Shikoni pamjet kur Adelina Ismaili “gjunjëzohej” para Ibrahim Tatlises!!

Ibrahim Tatlises, kishte marrë në skenë divën shqiptare, Adelina Ismaili, të cilës ia këndonte këngën e tij të mirënjohur “Aramam” e cila është një ndër hitet e tij të pavdekshme. Ndryshe ka kohë që Ibrahim Tatlises nuk është aktiv në skenën muzikore për shkak të problemeve shëndetësore.

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:01 pm / in Show Biz

E mrekullueshme, ja çfarë kan bërë babë e bir (Foto)

Të dy janë këngëtarë shumë të njohur e të dashur për publikun. Bëhet fjalë për këngëtarin Sabri e Ermal Fejzullahun, transmeton Gazeta Express. Së fundmi babë e bir kanë realizuar një fotografi shumë të bukur. Fillimisht ishte Ermali i cili shihet duke mbajtur në duar fotografinë e djalit të tij Artit. E me këtë fotografi ku Ermali shihet me foton […]

Read more ›