admin — LajmPress

Articles by: admin

by / on May 8, 2017 at 2:32 am / in Lajme

Penis, kompania më e re e autobusëve që funksionon në Gjakovë (Foto)

Në rrjete sociale po qarkull një fotografi e një autobusi me mbishkrim banal.PENIS, quhet kompania që në tabelat e regjistrimit e ka numrin 07, e që nënkupton se funksionon në Komunën e Gjakovës.Aktori i serialit “O sa mirë”, Jeton ZOgiani e ka shpërndarë këtë fotografi ku edhe kanë filluar reagimet e shumë personave.Nuk dihet nëse ekziston me të vërtetë apo […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 2:27 am / in Show Biz

Reagon femna e Endritit: Ka me të tradhtu me djemt e Grabovcit

Menjëherë pas publikimit të lajmit se Endriti e ka nxon qiken e Barack Obamës ka ardhur reagimi i të dashurës së tij juristes-aktores-modeles Anites. Ajo është shprehur jashtëzakonisht e indinjuar me faktin se i dashuri i saj e ka tradhtuar me një Sashën të cilën e ka quajtur tepër të keqe. “Ajo mas pari zezejkë e keqe si me kon […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 2:22 am / in Show Biz

Labinot Tahiri del nga kontrolli teksa po pastronte varrezat në Ferizaj

Labinot Tahiri që tashmë thotë se është kandidat i AKR-së për kryetar të Ferizajt, ka dal për të pastruar varrezat në këtë komunë.“A po vini te varrezat ta kositim barin apo çfarë po ndodh, apo edhe sot jeni neper puna?Te dashur qytetar e banore, edhe me vdek babai im, nuk mund me vdek 100 here ne keto varreza i kemi […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 2:14 am / in Show Biz

Cozman tallet keqazi me “zogun” e Tunës, ja çfarë i thotë në Instagram (Foto)

Rreperi kosovar Cozman dhe këngëtarja Altuna Sejdiu qëndruan sëbashku për plot 4 vite dhe pasi historia e tyre mbaroi asnjëri prej tyre nuk deshi të komentonte mbi ndarjen Në javët e para pas ndarjes, Cozman i dedikonte asaj postime të cilat përshtateshin me situatën në të cilën ata ndodheshin. Në këto postime ai tregonte se ishte i dëshpëruar për të, […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 11:07 pm / in Show Biz

Kjo është e fejuara bukuroshe e “Llukman Avdilit”

Ernest Zymberi i njohur si “Llukaman Avdili” në serialin “O Sa Mirë”, ka prezantuar familjen e tij, prindërit dhe të fejuarën e tij, Albulenën. Albulena Rexhepi është një vajzë bukuroshe dhe e lumtur në krahë të fejuarit të saj të famshëm./BS

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 11:06 pm / in Show Biz

Aida Doçi: Jam e virgjër për këto arsye

Karrierën muzikore e nisi në skenën e spektaklit ‘X Factor’ , për të hyrë më vonë në mesin e artisteve më të kërkuara në vendin tonë. Ajo së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin Express Rozë, ku ka folur rreth jetës dhe karrierës së saj. Ndër të tjera, këngëtarja ka folur edhe për virgjërinë e saj, duke treguar haptas […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 11:05 pm / in Lajme

Nënë Rukë Haradinaj kujton fjalët e të birit, Luanit “Nashta unë vritna, veç, amaneti i Zotit, kurrë lot për mua mos me qit!”

Pas çdo gjëje, pas çdo furtune, ka një histori. Por, pas çdo historie tuajën gjithmonë është historia e nënës, sepse nga ajo edhe fillon jeta jote. Thënie kjo që i fle shumë nënës me emrin Rukë, jeta e së cilës është histori në vete, me shumë përjetime, lot, por edhe krenari… Thotë shkrimtari Haki Stërmilli: “Dora që përkund djepin është […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 11:04 pm / in Lajme

Letra prekëse e 24 vjeçarit pak para vdekjes! Lexojeni se ia vlen

Shumica prej nesh i kalojmë ditët jo duke i jetuar, por thjesht vetëm ekzistojmë si qenie.Ne kemi kaq shumë gjëra përreth që na bëjnë të lumtur, por prapë se prapë ndihemi bosh brenda vetes. Ne ia lejojmë mendjes tonë që të na mbajë tërë natën zgjuar duke menduar për gjërat që nuk kanë vlerë.Për ju ndoshta nuk ka fort rëndësi […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:57 pm / in Show Biz

Ky detaj nga përvjetori i Mihrijes me Naimin ju ka ikur (FOTO)

Mihrije Braha dhe Naim Abazi ditën e djeshme festuan 25 vjetorin e martesës së tyre. Në fotosesionin e realizuar për çiftin para disa vitesh nga fotografi Avni Selmani, Mihrija shfaqet e veshur me vello të bardhë. Mirëpo, ajo çfarë nuk keni vënë re është se velloja i rri e vogël Mihrijes, duke nxjerr në pah ‘tulat’ e këngëtares. Çifti janë […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:54 pm / in Show Biz

Kështu dukej Anita Haradinaj kur ishte studente (Foto)

Anita Haradinajn e njohim prej shumë kohësh. Vajza e spikerit të njohur Mustafë Muçaj, u shkollua në Tiranë dhe Prishtinë Anita u bë e njohur përmes ekranit televiziv si gazetare dhe spikere lajmesh dhe u pëlqye e vazhdon të pëlqehet për qëndrimin dhe profesionalizmin e saj. Bashkëshortja e Ramush Haradinajt, është dukur përherë bukur, edhe në kohën e studimeve e […]

Read more ›