admin — LajmPress

Articles by: admin

by / on January 20, 2017 at 2:04 am / in Lajme

Tension në kufirin Kosovë-Serbi: Gjuhen me armë Xhandarmëria serbe dhe Policia e Kosovës?!

Në kufirin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, gjegjësisht në afëërsi të fshatit Dobrosin sot ka pasur një situatë tepër të tensionuar. Blic nga burime të saja ka marrë vesh se ka pas të shtëna armësh ndërmjet Xhandarmërisë Serbe dhe Policisë së Kosovës. Sipas burimeve, është Xhandarmëria serbe ajo e cila ka provokuar e para. “Në një moment ka esklauar situate. Janë […]

Read more ›
by / on January 20, 2017 at 1:50 am / in Lajme

Ja çka thonë nga policia e Kosovës për tensionet në kufirin me Serbinë!

Gazeta Blic para pak çastesh ka raportuar se në mëngjesin e sotëm kishte tensione tepër të mëdha ndërmjet xhandarmërisë serbe dhe policisë së Kosovës Madje, sipas burimeve ka pasur të shtëna armësh ndërmjet Xhandarmërisë Serbe dhe Policisë së Kosovës

Read more ›