admin — LajmPress

Articles by: admin

by / on May 11, 2018 at 8:10 pm / in Lajme

Vedati i ‘Stupcave’ dërgohet në spital (pamje)

Ditën e sotme, bëri bujë lajmi për arrestimin e aktorit të njohur të “Stupcave” Mensur Sfaqiu, pasi që siç mësohet u gjetën disa lëndë të lëngshme të dyshuara në veturën e tij. Ndërsa ditën e djeshme, Vedati kishte publikuar një imazh direkt nga njëri repart i Spitalit ku ishte shtrirë për të dhënë gjakë, një gjest mjaft i admirueshëm nga […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 8:00 pm / in Lajme

Ilda Bejleri çmend meshkujt, qull dhe me këmbët hapur (pamje)

Seksi dhe dalldisëse…!-Moderatorja sportive nuk mund të provokonte më keq se kaq meshkujt ngado që e ndjekin në rrjetet sociale. Ilda Bejleri duket se e ka marrë shumë seriozisht stërvitjen, aq më tepër që jemi në prag të verës. Ajo ka ndarë në Insta Storyn e saj një video ku shfaqej qull në djersë teksa vinte theksin rek gjoksi i […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:59 pm / in Lajme

Çfarë mund t’ju ndodhë nëse tri herë në javë bëni dashuri(shpjegim)

Kur flitet për seksin, sado që të keni përvojë në atë fushë, me siguri ekzistojnë disa fakte të cilat nuk i dini… Mbase për disa sosh keni dëgjuar, mirëpo me siguri ekzistojnë edhe sosh, të cilat do t’ju befasojnë… Njerëzit të cilët mesatarisht bëjnë dashuri tri herë në javë duken edhe deri në shtat vjet më të rinj. Femrat të […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:58 pm / in Lajme

Studentët në Britani e priten 1 majin duke u zhytur të zhveshura në ujë

Studentët e universitetit ‘St. Andrews’ në Britani vazhduan traditën e tyre të Zhytjes së 1 Majit.Duke u gdhirë mëngjesi, ata u zhytën në ujërat e akullta të Detit të Veriut. Kjo gjë thuhet se u sjell atyre fat të mirë në provime.Studentët e vazhdojnë traditën duke u larë me ujë të ftohtë para provimit final. Edhe studentë të universiteteve të […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:57 pm / in Lajme

Një prej gjarpërinjve më helmues gjendet në Gërmi (Pamje)

Numri i gjarpërinjve në parkun e Gërmisë është shtuar. Të paktën kështu thonë qytetarët që e frekuentojnë këtë pjesë. E sipas biologëve bëhet fjalë për një lloj zvarraniku që është në mesin e më të rrezikshmeve. Por kjo nuk po shihet si situatë alarmante nga Instituti për Mbrojtjen e Natyrës. Te vendi i quajtur ‘Te Koshat’ qytetarët thonë se kanë […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:56 pm / in Lajme

I vdiq e bija në duar e s’mundi dot as ta varrosë… historia tronditëse e shqiptarit nga Puka (pamje)

“Shqiptarët për shqiptarët” shkoi të vizitonte një familje, e cila ka një histori përtej imagjinates. Familja është e rrethuar mes malesh, e vetme, dhe me plot dhimbje. Kjo është një histori tronditëse, dhimbjen e së cilës e dinë vetëm malet përqark.  Berishë e Epërme, është një fshat i thellë malor, në veri të Pukës, në Bjeshkë.  Këtu mjerimi ka rrokur edhe […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:54 pm / in Lajme

Defatoret i bëjnë diss “Sofisë”, ja si reagon aktori (pamje)

Të ftuar këtë javë në “Përrallë me Tupan”, ishin aktorët Adnan Blaku dhe Shqipri Kelmendi.Adnani u bë i njohur me rolet e “Sofisë” dhe “Asllanit”, pikërisht në emisionin “Përrallë me Tupan”, së bashku me Shqipriun në rolin e “Lazgushit”. Ata përsëri janë bërë pjesë e “Përrallë me Tupan”, kësaj rradhe si mysafirë, duke ndezur kështu atmosferën me humorin dhe talentin […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:51 pm / in Lajme

Filloi të fliste kundër Kosovës, Alma Lama përplaset me ambasadorin serb në Itali (Video)

Ambasadori i Serbisë në Itali, Goran Aleksic, ka bërë një veprim jo të pranueshëm për disa në Universitetin La Sapienza, kur insistoi të merrte fjalën në fund të një konferencë shkencore dhe të fliste kundër Kosovës dhe prezantimeve që u bënë aty. Pjesëmarrësit në konferencë që ishin profesorë, studentë diplomatë dhe një senator, filluan të lëshojnë sallën kur ai u […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:50 pm / in Lajme

Shpresa tregon Tmerrin: Ditën e dytë qe shkova Nuse me than “ Qu shko mili lopët, meçka e thiut” (Video)

“Në qoftë se ekziston femër në botë të ketë vuajtur shpirtërisht si unë, atëherë ajo do të ketë përfunduar në humnerë të pafund”, tha Shpresa, 34 vjeçe, nga Rahoveci, për“Kosovarja”. Ishte hera e parë që në vitin e fundit të shkollës së mesme po më rroknin do farë dridhjesh të çuditshme, e që nuk më kishin goditur asnjëherë tjetër. I […]

Read more ›
by / on May 11, 2018 at 7:49 pm / in Lajme

Mendoi se ishte një shtëpi e braktisur, kur hyri brenda i ndryshoi jeta përgjithmonë

Një vajzë nga Nevada në Shtetet Bashkuara të Amerikës ka bërë një udhëtim aspak të zakontë, për të gjetur një shtëpi, për të cilën gjyshi i saj i kishte treguar kur ajo ishte e vogël. Shtëpia ndodhej në mes të pllajës së Nevadës. Gjetja e asaj shtëpi ishte e vështirë, por vajza arriti ta gjente. Nuk e di se çfarë […]

Read more ›