admin — LajmPress

Articles by: admin

by / on February 24, 2018 at 3:17 am / in Show Biz

Më seksi nëna sesa e bija (FOTO)

Bëhet fjalë për Eli Faren. Ajo ka kohë që është në skenën muzikore, dhe gjithashtu ka kohë që është bërë nënë. Por vitet nuk kanë lënë gjurmë aspak në Eli Faren. Bija e saj Marina ka postuar në rrjetin e saj social Instagram, nënën e saj e cila me stilin e saj duket shumë joshëse. Më poshtë shikoni fotografinë dhe […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:05 am / in Lajme

Qytetarët i ‘zënë pritë’ Edi Ramës (Foto)

Pas mbledhjes së radhës në qytetin e Beratit, kryeministri Edi Rama është pritur me protestë nga një grup qytetarësh të cilëve u është hequr ndihma ekonomike. Qytetarët i kanë kërkuar Ramës shpjegime për përjashtimin nga skema. Nga ana tjetër, kryeministri u ka shpjeguar se skema e re u jep mundësi për një jetë më të mirë falë punësimit. Rama me […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:05 am / in Lajme

Ky është Markusi nga Zvicrra i martuar me Havën nga Kosova

Markusi ka qenë ende i mitur kur për herë të parë është nisur në drejtim të Kosovës me shokun e tij të ngushtë, Elbasanin.Kosovën ai e njihte nga tregimet e Elbasanit dhe po shkonte në drejtim të Prizrenit i qetë, por me ndjenja të përziera. „Konktaktet e para nuk ishin edhe aq mbresëlënëse“, kujton ai Shqipërinë e vitit 2000. Rrugët […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:04 am / in Lajme

METEO/ Acari godet Evropën, meteorologët bëjnë thirrje: Pritet ngjarje e jashtëzakonshme atmosferike

Moti i ngrohtë e me temperatura të larta, të pazakonshme për muajin shkurt, do t’ua lërë vendin ditëve të acarta. Sipas parashikimit të fundit të sinoptikanëve, ditët e ngrohta do të marrin fund të shtunën e të dielën, pasi një valë “e acartë” do të godasë pjesën më të madhe të Europës, transmeton Revista Class. Kështu, sipas parashikimit të Meteoalb, […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:03 am / in Lajme

Vajza e ekraneve trondit me ato që shkruan, nuk feston ditëlindjen për një arsye të rëndë

Dona ishte një nga banoret e “BB 9“ më të përfolurat të sezonit.Ajo kishte ditëlindjen ditën e sotme por ka vendosur të mos e festojë.Bjondia ka hequr dorë nga festimi i kësaj dite pasi ka vendosur të reflektojë. Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur një personi të dashur për të dhe ajo ka hequr dorë nga festimi i ditëlindjes […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:02 am / in Lajme

Shkencëtarët: Për largimin e mikroorganizmave, nuk ka rëndësi a i pastroni duart me ujë të ftohët apo të ngrohtë

Shkencëtarët thonë se e kanë rrëzuar teorinë që pastrimi i duarve me ujë të ngrohët vret më shumë mikrobe sesa kur i pastroni me ujë të ftohët. Shkencëtarët amerikanë nga Universiteti Rutgers kishin dashur ta kontrollonin saktësinë e këtij sugjerimi të njohur rreth pastrimit të duarve, transmeton Telegrafi. Ata iu kishin kërkuar dhjetëra pjesëmarrësve t’i pastrojnë duart me ujë të […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:02 am / in Lajme

Nuk do t’iu besoni syve tuaj: Kështu dukej Andrra para se të martohej me Sinanin

Andrra Destani njihet si një femër mjaft e lezetshme, në cdo paraqitje të saj shquhet për elegancë dhe bukurinë që e karakterizon.Ajo kohëve të fundit nëpërmjet postimeve në rrjetin social “Instagram” ka prezantuar edhe dyçanin e saj të vellove dhe fustanave. Mirëpo ajo në fotot e viteve të më herëshme duket krejtësisht ndryshe, e lezetëshme si gjithnjë mirëpo nuk dihet […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 3:00 am / in Lajme

La shtatzënë asistenten, zv/kryeministri jep zyrtarisht dorëheqjen

Pas një seri skandalesh mbi marrëdhënien jashtëmartesore me asistenten, e cila është aktualisht shtatzënë, Zëvendëskryeministri i Australisë është detyruar të japë dorëheqjen. Barnaby Joyce deklaroi publikisht ditën e sotme se dorëhiqej nga posti i tij si lider i Partisë Kombëtare dhe si zëvendëskryeministër. Edhe pse i kishte rezistuar thirrjeve për t’u larguar, skandali i tradhtisë ka dominuar politikën australiane për […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 2:55 am / in Lajme

Tragjedi Shqiptare në Gjermani, Shikoni se cka bëri Mërgimtari nga Kosova (Video)

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje shqiptare. Një grua 32 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj. Krimi ka ndodhur në Itali, në një familje emigrantësh shqiptarë. Ndërsa policia e ka arrestuar Burrin 35 vjeç, madje ai do të denohet per shume vite burg pershkak se edhe kamerat e kan […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 2:54 am / in Lajme

Tronditet e gjithë Shqiperia nga kjo që sapo ndodhi para 30 min ka të vdekur edhe të plagosur (Pamje Ekskluzive)

Tre persona janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në një lokal në qytetin e Tiranes. Raportohet se njëri nga viktimat është (D.H) Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan në drejtim të paditur. Policia sapo ka arritur në vendin e ngjarjes, Ndërsa kamerat e […]

Read more ›