admin — LajmPress

Articles by: admin

by / on May 6, 2017 at 12:40 am / in Life Style

Jam një grua 40 vjeçe,ja si e tradhtova burrin me shefin Miftarin nga Peja…

Jam një grua 40 vjeçe nga rrethina e pejes burri im punon ne nje firme ku ka shume te punsuar e qe shefi tyre eshte nje person aq i mire me tranon.. saher qe me jepet rasti shkoj dhe takohem me te,me burrin qe moti nuk ndjejm gje dhe koha ishte per tu freskuar pak dhe ashtu ndodhi shiheshte se […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 8:12 pm / in Video

Ja momentet me tragjike te profesionit te gazetarise, shikoni si alivanosen live ne tv

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 8:01 pm / in Video

Shqiptarja që na Turpëroi të gjithve dhe familjen e saj

Nje nje emision ne nje televizion grek kjo shqiptare na beri te ndihemi shume keq te gjithve per gjerat qe ajo kishe bere dhe i pranoj publikisht LIVE ne TV. Dhasht Zoti te vedijsohemi nje dite dhe nuk bejm keso gjerat te gjithe ne e tja n’zijm ftyren shqiptarise, sepse kjo me te vertet eshte nje gje shume e keqe!

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:58 pm / in Show Biz

Çdo vajzë duhet ta sheh këtë video për nënën…

Secila vajzë e kupton më së miri nënën e saj, kur vet të bëhet nënë, shkruan lajmi.net Kjo histori reale, që secila vajzë duhet ta shikojë, rrëfen për atë që çdo nënë kalon, prej lindjes së vajzës, dhe deri në fund të jetës së saj. Kujdesi dhe dashuria e tyre është e pakusht, dhe koha e tyre është vetëm për […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:54 pm / in Lajme

Fëmija vdiq një orë pas larjes- Të gjithë prindërit duhet ta lexojnë këtë

Kohën më të madhe kjo as që na intereson, por kur të kaloni një ditë në pishinë, është e kuptueshme që do të rraskapiteni e do të lodheni shumë për gjumë, veçanërisht nëse jeni fëmijë shumë energjik, transmeton Gazeta Shneta. Kjo ka ndodhur edhe me Cassandra Jacskon, e cila nuk priste asgjë të keqe kur djali i saj Johnny 10 […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:52 pm / in Lajme

E bujshme: Islami do të bëhet feja më e madhe në rruzullin tokësor

Islami është feja e dytë më e madhe në botë, pas Krishterimit. Por, kjo mund të ndryshojë nëse trendet aktuale demografike vazhdojnë, thuhet në një studim të realizuar nga Qendra amerikane e Kërkimeve Shkencore “Pew”, shkruan “BBC”. Islami po rritet më shpejt se çdo fe tjetër dhe do të tejkalojë Krishterimin më 2070, thotë studimi. Në vitin 2010, Indonezia ka […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:49 pm / in Video

Shqipja, midis tribunalit të Hagës nuk e hjek plisin

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:46 pm / in Life Style

Harrojeni viagrën: Kjo pije shtëpiake me dy përbërës ka efekt më të mirë

Kjo recetë është tejet e vjetër dhe është përcjellë brez pas brezi, ndërsa ata që e kanë provuar thonë se nuk ka asgjë më të mirë që e përmirëson jetën seksuale sesa kjo pije. Për ta përgatitur këtë recetë duhen vetëm dy përbërës: rrush të thatë dhe qumësht. Thuhet se rrushi i thatë është i shkëlqyeshëm për potencë, ndërsa kur […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:43 pm / in Life Style

Këto janë ushqimet që pastrojnë organizmin nga nikotina dhe mbetjet toksike

Ndonëse të gjithë i njohin efektet negative të duhanpirjes, ende ka nga ata që zgjedhin t’i bëjnë dëm vetes vetëm për të tymosur një cigare. Nikota e një cigareje të vetme qarkullon për rreth 8 orë në enët e gjakut dhe kërkon të paktën dyzet e dy deri në shtatëdhjetë e tetë orë të largohet nga sistemi juaj nëpërmjet metabolizmit. […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:41 pm / in Kuriozitete

Ja emrat e ndaluar për shqiptarët

Në zyrat e Gjendjes Civile ne Republikën e Shqipërisë, ekziston një listë me emrat e papërshtatshëm (antroponime) të ndaluar. 77 emrat që gjenden në këtë listë, nuk mund ti vihen fëmijëve të sapolindur. Kush janë këto emra?! Ja lista …

Read more ›