admin — LajmPress

Articles by: admin

by / on July 16, 2017 at 12:40 am / in Lajme

Mbahet marshi i unitetit kombëtar

Marrin pjesë numër i madh i njerëzve Në Stamboll është duke u zhvilluar marshi për demokraci, ku po marrin pjesë qindra-mijëra qytetarë për të shënuar përvjetorin e parë të tentativës së grusht-shtetit. Në marrë po merr pjesë presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoga, i cili ka kaluar mbi Urën e Dëshmorëve të 15 Korrikut (Ura e Bosforit), për t’iu bashkangjitur […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:39 am / in Lajme

Shpronësimi i pronave problem për ndërtimin e rrugëve

Edhe pse kanë filluar para 2 vjetëve, punimet në rrugën ‘Driton Islami’ në hyrje të Ferizajt e paraparë të jetë me 4 korsi ende nuk kanë përfunduar. Problemi qëndron tek mos-shpronësimi. Rregullimi i rrugës “Driton Islami` në Ferizaj i filluar thash e 2 vjet ende nuk ka përfunduar në tërësi. Kjo rrugë e cila është në hyrje të Ferizajt është […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:38 am / in Lajme

Bora ia merr jetën 1 personi

Borë në Kili, një person humb jetën Një person ka humbur jetën, dy persona janë lënduar dhe dhjetëra-mijëra njerëz kanë mbetur pa energji elektrike dhe ngrohje, pasi kryeqyteti i Kilit, Santiago, u mbulua nga bora, që është një dukuri shumë e rrallë për këtë vend. Siç raporton AFP, një punëtor humbi jetën, derisa ishte duke u përpjekur për të pastruar […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:37 am / in Lajme

Meta flet nga Jala për herë të parë pas 25 qershorit: Jeta ime politike lidhet me…

Ashtu si çdo sezon veror, LRI ka nisur kampingun veror në Jalë. Këtë vit, kampi i USY World Festival 2017 ka mirëpritur 400 të rinj të huaj. Mbrëmjen e sotme, kampingut veror në Jalë i janë bashkuar edhe ish-kryetari i LSI, Ilir Meta, i zgjedhur president i vendit, dhe bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, e cila pas dorëheqjes së Petrit […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:13 am / in Lajme

KUJDES! Në Kosovë po ndodh kjo e keqe

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli është shprehur i shqetësuar me cilësinë e produkteve ushqimore të cilat importohen në Kosovë është jashtë çdo norme të kualitetit. Duke iu referuar informatave anonime të cilat thotë se janë të besueshme për të, Pacolli deklaron se të gjitha mallrat ushqimore që destinohen për tu shitur në Kosovë, prodhohen nga linja të veqanta jashtë seicilit […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:12 am / in Lajme

Lajm katastrofal për veteranët, ndalen pensionet – Ja arsyeja

Pensionet e rreth 10 mijë veteranëve të UÇK-së do të jenë në pikëpyetje për këtë muaj. Nuk është e sigurt nëse ata do t’i marrin ato me 24 korrik, ditë kjo kur Ministria e Punës i lëshon pensionet për të gjitha kategoritë në vend. 5.5 milionë euro është shuma mujore që kjo ministri ndan për pensionistët, luftëtarët e papunë të […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:11 am / in Lajme

Ky është djaloshi që vdiq duke tentuar që t’i shpëtojë dy vajzat në detin e Vlorës (Foto)

Benjamin Ferati është 24-vjeçari nga Tetova e Maqedonisë i cili shkoi menjëherë në ndihmë motrave që po mbyteshin në plazhin e Zvërnecit pranë Portonovës në Vlorë, rreth një orë më parë. Benjamini kishte shkuar në plazh për të pushuar së bashku me të dashurën e tij kur njëra prej motrave të dy vajzave që po luftonin me dallgët e forta […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:10 am / in Lajme

Ngjarja TRAGJIKE në Zvërnec, ky është djali që luftoi me dallgët për të shpëtuar dy jetë…

Benjamin Ferati është 24-vjeçari nga Tetova e Maqedonisë i cili shkoi menjëherë në ndihmë motrave që po mbyteshin në plazhin e Zvërnecit pranë Portonovës në Vlorë, rreth një orë më parë. Burime për JOQ.al bëjnë me dije se Benjamini kishte shkuar në plazh për të pushuar së bashku me të dashurën e tij kur njëra prej motrave të dy vajzave […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:08 am / in Lajme

Kjo pishinë nuk është në Kinë, por është në një qytet të Kosovës (Foto)

Kush nuk i pëlqen pishinat? Sidomos ato që mund të kalosh ditën në to kur të duash. Kemi parë pishina nga më të ndryshmet anë e mbanë botës e sigurisht pishinat më të stërmbushura gjatë ditëve me temperatura të larta janë ato në shtetin me popullsinë më të madhe në botë siç është Kina. Kësaj here nuk do të shkojmë […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 12:06 am / in Lajme

Ndodh në Kosovë: Nusja me vjehrrën bëhen llom në kuzhinë, arsyeja shokuese! (Video)

Nusja me Vjehrrën bëhen llom, arsyeja shokuese! Nusja dhe vjehrra asnjëherë nuk do të gjejnë paqe mes vete.Edhe nga lashtësia vjehrra dhe nusja kanë qenë si dy rivale të ashpëra e shpesh herë me kacafytje të mëdha. Siç shihet në këtë video kacafytja në kuzhinë ka kaluar edhe kufijtë ku nusja e ka kapur për flokësh vjehrrën. Shikojeni videon poshtë:

Read more ›