Babai i krishterë e vret të bijën për shkak se deshi të martohej me një mysliman
Lajme — July 17, 2017 at 7:16 pm

Babai i krishterë e vret të bijën për shkak se deshi të martohej me një mysliman

Një banor i krishterë në qytetin Ramle të Izraelit qendror është arrestuar të dielën dhe akuzohet për vrasjen e të bijës adoleshente për shkak të lidhjes së saj të dashurisë me një djalosh të ri mysliman.

Sami Karra dyshohet se e vrau të bijën e vet, Henriette, 17-vjeçe, për shkak se ai dhe familja e tij ishin kundër lidhjes së saj të dashurisë me një person, i cili në atë kohë ndodhej në burg, si dhe për shkak të planeve për t’u konvertuar në islam për shkak të tij, transmeton Express.

Per me shume klikoni ne reklam per me shume shiko videon me poshte..