Kuriozitete — LajmPress

Kuriozitete

by / on February 23, 2018 at 9:35 am / in Kuriozitete

E pabesueshme: Pula më e madhe në botë me fuqi sa një traktor (VIDEO)

Bujqësia e shpezëve do të thotë rritja dhe mbarështimi i llojeve të ndryshme të zogjve vendas për qëllime prodhimi mishi, vezëve dhe pendëve. Kjo industri bazohet më së shumti te pulat. Rreth 5 trilione pula çdo vit përdoren ne gjithe boten si burim ushqimi për vezë dhe mish. Megjithatë, me një fjalë bujqësia komerciale e shpezëve është shumë e nevojshme […]

Read more ›
by / on February 15, 2018 at 8:52 pm / in Kuriozitete

Tri këshilla seksi që mund t’i provoni sonte nëse si provuat dje për Shën Valentin

Çfarë duhet t’i blejë atij/asaj për dhuratë? Në cilin restorant të shkojmë? Çfarë të bisedojmë Dita e Shën Valentinit ka filluar në shekullin e III-të kur prifti St Valentin ishte ekzekutuar për shkak se i martonte njerëzit fshehtazi. Ai ishte vrarë me 14 shkurt, transmeton Telegrafi. Sidoqoftë, si qershia mbi tortë, edhe seksi në fund të natës është i zakonshëm […]

Read more ›
by / on February 13, 2018 at 10:04 am / in Kuriozitete

Vetëm gjenitë mund t’i gjejnë të gjitha dallimet në këto foto

Gjenitë kanë një mendje të veçantë, ndryshe nga pjesa tjetër e njerëzve. Ata janë të prirë për t’u kushtuar vëmendje të veçantë edhe detajeve më të vogla, detaje këto të cilat njerëzit e tjerë dështojnë t’i vërejnë. Në një listë fotosh më poshtë, Gazeta Express ka vendosur t’ju sfidojë për të parë se sa të vëmendshëm jeni. A mund t’i […]

Read more ›
by / on February 12, 2018 at 11:24 pm / in Kuriozitete

Kjo perime përmirëson shikimin, heq yndyrnat nga mëlçia dhe pastron tërësisht zorrën e trashë!

Funksionet e ndryshme të trupit ngadalësohen për shkak të plakjes, duke çuar në probleme me zorrën e trashë dhe turbullim të shikimit. Ndonjëherë yndyra mund të grumbullohet në mëlçi dhe të shkaktojë probleme që mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj. Për fat të mirë, ekziston një ilaç i thjeshtë natyral që mund të ndihmojë në këto raste. Panxhari është një […]

Read more ›
by / on February 12, 2018 at 12:24 am / in Kuriozitete

E TMERRSHME: AXHA I PRET KOKËN NIPIT, POLICIA ZBARDHE DETAJE…

Një krim makabër është shënuar mëngjesin e sotme në qytetin e Vlorës, ku Jorgo Zani, 27 vjeç i ka prerë kokën djalit të xhaxhait, i cili ishte vetëm 15 vjeç.Forcat e policies e kanë gjetur të sëmurin mendor me kokën e kushëririt në duar.Fillimisht një makinë që tregtonte fruta perime ka gjetur trupin e të miturit anës rrugës, të mbuluar […]

Read more ›
by / on February 12, 2018 at 12:15 am / in Kuriozitete

E DHIMBSHME:Halil Kastrati: Desha me ja dhënë çelësin e banesës djalit të vetëm të familjes, ai më tha “kam dëshirë me hapë derën nëna se …

Halil Kastrati: Desha me ja dhënë çelësin e banesës djalit të vetëm të familjes, ai më tha “kam dëshirë me hapë derën nëna se ka vuajtur shumë duke na rritur”.O Zot o Zot Çfar emocione e çfare gezimi.Nena me 3 femije jetima u bene me banese te re ne Lipjan.. Klikoni me poshte per ta lexuar artikullin e plote..klikoni ne […]

Read more ›
by / on February 12, 2018 at 12:13 am / in Kuriozitete

A ke bërë marredhenie me Luana Vjollcen?, Adrian Gaxha shokon me përgjigjen e tij, “Luana dridhej kur bënte…

Adrian Gaxha e Luana Vjollca, janë dy emra mjaft të njohur për mediat shqiptare. Kjo për faktin, se dikur ata kishin një lidhje mjaft serioze, por që pas një kohe i dhan fund lidhjes së tyre. Sot Luana është edhe më terheqese me bukurin e saj, në një intervist i ftuar ishte Adrian Gaxha ku ai tregoi shumë sekrete për […]

Read more ›
by / on February 12, 2018 at 12:06 am / in Kuriozitete

Nëse keni këtë shenjë në horoskop, jeni të veçantë

A jeni Dash në horoskop? Lexoni se çfarë i karakterizon njerëzit që janë të lindur në këtë shenjë. Dashi është i ashpër Intensiteti i një njeriu me këtë shenjë është krejt në një nivel tjetër. Njerëzit e lindur në këtë shenjë horoskopi janë të zjarrtë, por jo në një mënyrë të keqe. Ata sjellin shumë energji në një dhomë dhe […]

Read more ›
by / on February 11, 2018 at 6:22 pm / in Kuriozitete

“Çfarë dreqin janë këto krijesa?” – Video shokuese të 10 krijesave të panjohura deri me sot

“Çfarë dreqin janë këto krijesa?” – Video shokuese të 10 krijesave të panjohura deri me sot Kjo është lista e kafshëve më të pazakonta, të pashpjegueshme por edhe të panjohura më parë, thjeshtë me pamje të tmerrshme. Fotot e këtyre kafshëve janë hedhur në këtë video dhe do tju bëjnë të mendoni se: “Çfarë dreqin është kjo?” Shkencëtarët nuk kanë […]

Read more ›
by / on February 11, 2018 at 6:06 pm / in Kuriozitete

I vuri spec djegës të dashurës në të brendshme, vajza alarmon qytetin me britmat e saj (VIDEO)

Shakatë mes çifteve mund të jenë nga më të ndryshmet dhe deri diku i kalojnë limitet. Një djalë ka vendosur spec djegës në të brendshmet e të dashurës dhe më pas ka regjistruar reagimin e saj. Pasi dalin nga shtëpia ata shkojnë për vrap, mirëpo fillojnë që të ndjehen efektet tek vajza. Ajo ndien se diçka e djeg dhe nuk […]

Read more ›