Kuriozitete — LajmPress

Kuriozitete

by / on May 15, 2017 at 1:17 am / in Kuriozitete

Gruaja nga Fieri zbulon se burri e tradhtonte, nuk do ta besoni çfarë ka bërë

Një rast i veçantë na vjen nga Fieri, nga një grua, e cila kërkon të ‘heqë qafe’ dashnoren e burrit të saj. E revoltuar na ajo çfarë i gjeti të shoqit në telefon, gruaja kërkon që lushnjarja të degjenerohet publikisht, sepse vetëm kështu mund ta kuptojë se nuk mund të futet mes një çifti dhe të shkatërrojë një familje. “Përshëndetje, […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 1:11 am / in Kuriozitete

Lajm i keq: Harrojini pasaportat dhe letrat angleze, ja vendimi që penalizon të gjithë shqiptarët

Një lajm jo i mirë për shumë shqiptarë që ëndërrojnë të pajisen me pasaportë angleze, ndërsa për përfitimin e saj zgjedhin të martohen me një shtetas anglez. Por, duket se kjo metodë është e vjetër tashmë dhe autoritetet britanike e kanë kuptuar. Kështu, gjykata supreme në Britaninë e Madhe ka mbështetur unanimisht kryeministren Thesara May. Kjo e fundit ka marrë […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 12:57 am / in Kuriozitete

I biri ia shpëton jetën nënës së sëmurë nga kanceri

“Ky është heroi im i vogël”. Punëtorja 26-vjeçare e një qendre të thirrjeve telefonike thotë se i biri i saj, Teddy, i cili tani ka një vit, shqetësohej dhe bërtiste, kur ajo tentonte t’i jepte gji, por këtë e bënte vetëm kur ajo tentonte t’ia jepte gjirin e djathtë,raporton Gazeta Kosova Sot Për shumicën e nënave të reja, momenti kur […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 12:47 am / in Kuriozitete

E tmerrshme ajo çfarë i ndodhë kësaj studenteje të mos i ndodh askujt (Foto)

Darcey Kelly është diagnostifikuar me sindromën ‘Ehlers-Danlos’ i cili shkakton nxjerrje të eshtrave nga vendi me lëvizjen më të vogël, për shkak të indeve tejet të buta. Para se të kuptonte që ka EDS, Kelly haste në shumë probleme, posaçërisht kur ajo dhe partneri i saj donin të bënin seks. “Gjithmonë dëgjoja të krisura në trup, por më vinte keq […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 12:44 am / in Kuriozitete

Tung jam Mirvetja nga Tetova, dua tju tregoj si me mori virgjerinë Agimi burri motres….

Jam mirjeta nga tetova i mbusha 25 vjeq dhe isha ende e virgjer. Ne ditelindjen time isha e vetem dhe ika te motra per ta festuar po sapo arrita motra ime u dasht urgjentisht te shkoj ne spital ku ati punonte mbeta vetem un dhe burri i motres me shikonte panderpre dhe un per kuriozitet e pyeta pse mshikon ai […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 12:41 am / in Kuriozitete

Vajza nga Tropoja i lë të gjithë pa fjalë Hedh Audin RS 7 në Valbonë për një arsye të pabesueshme

Një ngjarje mjaft e çuditshme ka ndodhur paraditen e sotme në Valbonë. Një vajzë që sipas dëshmitarëve është nga Tropoja hodhi makinën që po drejtonte, tip Audi RS 7 në lumin Valbonë. Automjeti ishte me targa zviceriane dhe dëshmitarët shprehen se makina ishte e marrë me qira (leasing) dhe ka qenë vetë vajza e cila me dëshirën dhe ndërgjegjien e […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 12:39 am / in Kuriozitete

Shqiptarja nga Tirana: Pasi u martova me Serbin ndryshova emrin dhe fene dhe jam shum…

Jam shumë e lumtur që jam martuar në Lopardincë të Serbisë dhe nuk jam zhgënjyer fare.Fakt është që nuk flasim gjuhën e njëjtë, por flasim gjuhën e dashurisë” kështu rrëfehet Dhurata Mali, një vajzë nga Tirana e cila prej 6 muajsh është e martuar me nmjë djalë serb. Historia ka filluar rreth 6 muaj më parë kur një ndërlidhës nga […]

Read more ›
by / on May 14, 2017 at 7:36 pm / in Kuriozitete

Arrestohet pasi e bën për spital të ëmën

Një 31-vjeçar është arrestuar sot nga policia e Pogradecit pasi ka dhunuar të ëmën. Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë kapjen dhe arrestimin e Gentian Ç., banues në fshatin Çërravë. Gjatë ditës së sotme, ai ka goditur me sende të forta nënën e tij në banesë, pas një konflikti për motive të dobëta, bëjnë me […]

Read more ›
by / on May 14, 2017 at 3:35 pm / in Kuriozitete

O shqiptarë shikoni si po na vrasin çdo ditë!

Bisedova me një mjek sot, i cili më tha se shkaku kryesor i rritjes së sëmundejeve kancerogjene janë ilaçet(përdorimi pa kriter që bëhet si nga vetë njerëzit ashtu dhe me rekomandim mjeku) dhe ushqimet. Bisedova me një mik, pedagog i veterinarisë. Më renditi rreziqet që vijnë nga mishi i kafshëve që rriten me hormone. Më foli për produktet blegtorale që […]

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 6:18 pm / in Kuriozitete

Bruce Lee kosovar që iu shua ëndrra për aktrim (FOTO/VIDEO)

Dëshira e tij e vetme do të ishte që tani të jetë 20 vjeçar. Kadri Binaku nga Koshtova e Mitrovicës kur kishte qenë i ri ngjante shumë me aktorin e famshëm Bruce Lee. “Kur jam kanë i ri njerëzit më patën thënë se asnjë aktor nuk do të kishte mundur më mirë ta luante rolin e tij sesa unë”, thoshte […]

Read more ›