Kuriozitete — LajmPress

Kuriozitete

by / on May 28, 2017 at 10:19 am / in Kuriozitete

Nuk do ta besoni çka thot Elvis Naçi për ata gra qe peshojn 150 Kg!!!

Elvis Naci, imam në Tiranë, në një ligjeratë të postuar në rrjetin Youtube ka sqaruar për rendësinë e mirëmbajtjes së vetës në jetën bashkëshortore. Ai ka kritikuar disa gra që janë të pa mirëmbajtura në raport me burrat e tyre.Naci tregon që të jetë një familje e shëndoshë ka rëndesi edhe mbajta që gruaja ia bënë vetës së saj, si […]

Read more ›
by / on May 28, 2017 at 10:13 am / in Kuriozitete

Nuk do ta besoni, Lokja nga Ferizaji, 90 vite lexon Kur’an!

Nuk do ta besoni, Lokja nga Ferizaji, 90 vite lexon Kur’an. Haxhikja nga f.sh Greme K.Ferizajit qe 90 vite lexon Kur’ani Kerimin.Edhe pse eshte 100 vjeqare kjo ende lexon Kur’anin rregullisht,perkunder qe frymarrjet ika te nderprera kjo thot se unë nuk mundem me kalu diten pa Lexim.Zoti e shperbleft dhe i dhasht shendet.Ndiqni Ketu më poshtë videon në vazhdim:

Read more ›
by / on May 27, 2017 at 11:13 am / in Kuriozitete

Zbulohet diçka tjetër në filmin ku Van Damme luan rolin e kosovarit(Video)

“Kill ‘em all” është projekti filmik i lansuar së fundi, me regji të Peter Malotës, ku aktrojnë emra të njohur të kinematografisë së huaj. Jean Cloud Van Damme është aktori në rolin kryesor që luan shqiptarin Filip Shala, i cili dëshiron të hakmerret për vrasjen e babait të tij nga serbët, shkruan lajmi.net. Ai këtë vendim e mori pasi kur […]

Read more ›
by / on May 27, 2017 at 11:04 am / in Kuriozitete

Hajduti po i grabiste makinën, vajza hidhet në aksion (Video)

Kur një grabitësi hyri me shpejtësi në makinën e saj, Melissa Smith nuk priti e habitur dhe e tmerruar siç mund të ndodh në të tilla raste. BBC shkruan se ajo po mbushte mjetin e saj në një stacion benzine në Milwaukee, Wisconsin të SHBA-ve. Ndërsa kishte lënë për një moment makinën hapur, një hajdut shfrytëzon me shpejtësi rastin duke […]

Read more ›
by / on May 27, 2017 at 11:03 am / in Kuriozitete

Çfarë ka bërë ky adoleshent për gjyshen e tij të sëmurë, do t’ju lë pa fjalë (Foto)

Stephen Vigil, një adoleshent në Virxhinia ka vendosur që të marrë gjyshen e tij në mbrëmjen e maturës pasi mësoi se asaj i kishin mbetur edhe pak ditë jetë. Ai e përshkruan 92-vjecaren si shoqen e tij të ngushtë, prandaj donte që ta kalonin së bashku kohën që i kishte mbetur. Julia Jarman mori pjesë në mbrëmje, e veshur me […]

Read more ›
by / on May 27, 2017 at 11:02 am / in Kuriozitete

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë më të mirë sesa të fillohet agjërimi apo të mbarohet me ushqim të jashtëzakonshëm. “Kur të vendosni se çfarë të hani për Ramazan, mbani mend që Iftari dhe Syfyri do t’ju ndihmojnë gjatë agjërimit në […]

Read more ›
by / on May 27, 2017 at 10:46 am / in Kuriozitete

10 vjeçari që agjëron komplet Ramazanin, la gojëhapur të pranishmit (Video)

Ai vijon vetëm klasën e katërt të shkollës fillore dhe ka vetëm 10 vjet, e kjo nuk e ndaloi që ta agjeroi komplet një muaj Ramazan. Djali i Hoxhës, Elvis Naci i cili ishte i ftuar në emisionin n’Kosov bashkë me babanë e tij dhe reperin e njohur Gold AG i la gojëhapur të pranishmit me paraqitjen e tij, shkruan […]

Read more ›
by / on May 27, 2017 at 10:32 am / in Kuriozitete

10 fakte që duhet t’i dini patjetër mbi muajin e Ramazanit

Çdo vit për Ramazan, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por ky muaj është shumë më tepër se thjesht agjërim. Më poshtë jepen 10 gjërat që ju ndoshta mund të mos i dini rreth muajit të Ramazanit. Për shembull dhe pse mendohet se në Ramazan mund të dobësohesh, në fakt është e […]

Read more ›
by / on May 26, 2017 at 9:50 am / in Kuriozitete

Doni vizë për në SHBA? Ambasada jep lajmin e mirë: Ju duhet vetëm…

Një lajm i mirë nga Ambasada Amerikane në vendin tonë për gjithë të interesuarit për vizë turistike në SHBA. Ambasada njofton se nuk ka më nevojë të paraqisni një garanci në intervistën tuaj turistike. “Pasaporta juaj dhe fleta e konfirmimit të formularit DS-160 janë gjithçka na nevojitet në intervistën tuaj”- njofton ambasada. Njoftimi nga Ambasada Po planifikoni pushimet në SHBA? […]

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 8:22 pm / in Kuriozitete

Përshendetje jam nga tetova jetoj qe 25 vite në gjermani burri me ka vdekur dua nje lidhje serioze

Pershendetje jam nga tetova jetoj qe 25 vite ne gjermani buri me ka vdekur kam 3fmi perparsi kan ata burra qe din vleren e nje femre! perndryshe le te lajmoreh vetem ata qe kan qellime seriozee

Read more ›