Kuriozitete — LajmPress

Kuriozitete

by / on May 5, 2017 at 5:13 pm / in Kuriozitete

Lajm i mirë për gjithë ata qe jan të punusuar në Kosovë!

Kryeministri i Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Financave që në koordinim me Fondin Monetar Ndërkombëtar që të propozojë mundësi të rritjes së pagave për shërbyesit civil, në sektorin e arsimit dhe në shëndetësi. Sipas tij është një rritje e konsiderueshme e buxhetit gjatë këtyre dy viteve që mundëson lëvizjen e pagave. Lidhur me konkursin e anuluar për mjekët specialistë […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 4:58 pm / in Kuriozitete

E la te dashurin vetem per nje xhiro! Ja çfarë ndodhi më pas (Video)

Femrave do tu pëlqente të bënin një xhiro me një Lamborghini të bardhë kabriolet si ai që shihni në video por vetëm disa do të hipnin në një makinë me një të panjohur. Sic e shihni edhe më lartë ky djalosh ka arritur tiu mbushë mendjen e disa prej tyre për të bërë një xhiro me supermakinën e tij. Efekti […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:33 pm / in Kuriozitete

Flet çifti Shqiptare që fitoi Llotarinë Amerikane, do të ju lë me gojë hapur

“Që kur isha e vogël ëndërroja të jetoja në Amerikë, për shkak të këngës së Krishtlindjeve”. Dhe një ditë, Gerta ia doli të jetë në Amerikë, një ditë Krishtlindjesh dhe të qajë, për fëmijërinë që la pas dhe ëndrrën që bëri realitet. Kjo ishte ëndrra amerikane e Gertës, e cila ia doli të fitojë llotarinë amerikane. Kjo është një histori […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:29 pm / in Kuriozitete

Vrasja e nënës së dy fëmijëve nga vjehrri, zbulohet që ajo dhunohej edhe nga…

Gruaja 41-vjeçare që u vra nga vjehrri i saj në Zhejë të Kurbinit mëngjesin e kësaj të mërkure, dhunohej vazhdimisht edhe nga vjehrra. Deshmia vjen nga familjarë të gruas, nënë e dy fëmijëve 15 dhe 10 vjeç. Të afërmit pohojnë se fëmijët kanë qenë në gjumë në momentin që viktima është goditur me levë në pjesën e kokës në oborrin […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:39 pm / in Kuriozitete

Kjo maturante do t’ju befasojë, çfarë fustani ka veshur! (Foto)

Olivia Mears nga Shtetet e Bashkuara, e ka krijuar një fustan në formë pice, për ta veshur në mbrëmjen e maturës. Dëshirën për specialitetin italian, ajo e ka shfaqur në ahengun e fundvitit kur të gjithë mundohen të duken sa më bukur dhe të veçantë. “Ka kaluar koha për vetëm një miss të mbrëmjes, tani të gjithë fokusohen në pëlqime […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:36 pm / in Kuriozitete

Këto 3 vajza të ulura në stol po çmendin internetin, ja pse (Foto)

Në pamje të parë duket një foto e thjeshtë e 3 vajzave të ulura në një stol në një ditë të bukur me diell. Por në këtë foto ka diçka që nuk shkon dhe që mund ta dalloni vetëm nëse e shikoni atë me kujdes. Fotografia e cila fillimisht u shpërnda në Imgur, është një tjetër iluzion optik që ka […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:35 pm / in Kuriozitete

Bashkoni gishtin e madh me të voglin dhe shihni çfarë ndodh

Vendoseni krahun në një vend të sheshtë dhe ngrini dorën lart. Bashkoni gishtin e madh me gishtin e vogël. Ajo çfarë shihni është një ligament. Por ky ligament nuk është i njëjtë tek të gjithë njerëzit, pasi te disa është i dukshëm e te disa të tjerë i padukshëm. Pse ndodh kjo? Sipas revistës së shëndetit Doctor ASKY, kjo ndodh […]

Read more ›