Kuriozitete — LajmPress

Kuriozitete

by / on May 7, 2017 at 10:44 am / in Kuriozitete

Rrëfimi vajzës nga Maqedonia: Vjehrra po më çmend kur e bënë me dashnorin dhe unë i dëgjoj!

Kam problem me vjehrrën time. Me aq sa kam lexuar kam kuptuar se ka shumë nuse të reja që kanë probleme me vjehrrat e tyre. Por, në të njëjtën kohë kam lexuar histori nusesh, të cilat ankohen kot më kot. Nëse vjehrra kujdeset shumë për fëmijët, ato ankohen pse kujdeset, nëse nuk kujdeset thonë pse nuk kujdeset. Duket sikur është […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:08 am / in Kuriozitete

Nusja paralizohet ditën e dasmës, ja pse

Tradita boliviane për të ngritur në ajër nusen ditën e dasmës ka pasur pasoja të rënda për një 32 vjeçare. Nusja nga Sucre, Bolivi, u rrëzua nga krahët e të ftuarve ndërkohë që këta e ngrinin në ajër, duke mbetur e paralizuar. Pas aksidentit që ndodhi mëngjesin e 2 tetorit, viktima u transferua në një qendër shëndetësore. Drejtoresha e qendrës […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 3:45 pm / in Kuriozitete

Rrëfehet serbja e Beogradit: Shqiptarët më ndihmuan më shumë se shkiet e mi!

“Shqiptarët nuk na urrejnë, përkundrazi më kanë dashur dhe pse unë jam serbe, bila ata më ndihmuan më shumë se shkiet e mi. Kjo dëshmon se me ta kam jetuar e rritur bashkë pa kurrfarë problemi qe 18 vjet, shkuajnë mediat serbe, të cilat kanë sjellë sot një reportazh me një serbe dhe bashkjetesën e saj me shqiptarët, transmeton “Albanews.ch”. […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 7:41 pm / in Kuriozitete

Ja emrat e ndaluar për shqiptarët

Në zyrat e Gjendjes Civile ne Republikën e Shqipërisë, ekziston një listë me emrat e papërshtatshëm (antroponime) të ndaluar. 77 emrat që gjenden në këtë listë, nuk mund ti vihen fëmijëve të sapolindur. Kush janë këto emra?! Ja lista …

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 5:13 pm / in Kuriozitete

Lajm i mirë për gjithë ata qe jan të punusuar në Kosovë!

Kryeministri i Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Financave që në koordinim me Fondin Monetar Ndërkombëtar që të propozojë mundësi të rritjes së pagave për shërbyesit civil, në sektorin e arsimit dhe në shëndetësi. Sipas tij është një rritje e konsiderueshme e buxhetit gjatë këtyre dy viteve që mundëson lëvizjen e pagave. Lidhur me konkursin e anuluar për mjekët specialistë […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 4:58 pm / in Kuriozitete

E la te dashurin vetem per nje xhiro! Ja çfarë ndodhi më pas (Video)

Femrave do tu pëlqente të bënin një xhiro me një Lamborghini të bardhë kabriolet si ai që shihni në video por vetëm disa do të hipnin në një makinë me një të panjohur. Sic e shihni edhe më lartë ky djalosh ka arritur tiu mbushë mendjen e disa prej tyre për të bërë një xhiro me supermakinën e tij. Efekti […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:33 pm / in Kuriozitete

Flet çifti Shqiptare që fitoi Llotarinë Amerikane, do të ju lë me gojë hapur

“Që kur isha e vogël ëndërroja të jetoja në Amerikë, për shkak të këngës së Krishtlindjeve”. Dhe një ditë, Gerta ia doli të jetë në Amerikë, një ditë Krishtlindjesh dhe të qajë, për fëmijërinë që la pas dhe ëndrrën që bëri realitet. Kjo ishte ëndrra amerikane e Gertës, e cila ia doli të fitojë llotarinë amerikane. Kjo është një histori […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:29 pm / in Kuriozitete

Vrasja e nënës së dy fëmijëve nga vjehrri, zbulohet që ajo dhunohej edhe nga…

Gruaja 41-vjeçare që u vra nga vjehrri i saj në Zhejë të Kurbinit mëngjesin e kësaj të mërkure, dhunohej vazhdimisht edhe nga vjehrra. Deshmia vjen nga familjarë të gruas, nënë e dy fëmijëve 15 dhe 10 vjeç. Të afërmit pohojnë se fëmijët kanë qenë në gjumë në momentin që viktima është goditur me levë në pjesën e kokës në oborrin […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:39 pm / in Kuriozitete

Kjo maturante do t’ju befasojë, çfarë fustani ka veshur! (Foto)

Olivia Mears nga Shtetet e Bashkuara, e ka krijuar një fustan në formë pice, për ta veshur në mbrëmjen e maturës. Dëshirën për specialitetin italian, ajo e ka shfaqur në ahengun e fundvitit kur të gjithë mundohen të duken sa më bukur dhe të veçantë. “Ka kaluar koha për vetëm një miss të mbrëmjes, tani të gjithë fokusohen në pëlqime […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:36 pm / in Kuriozitete

Këto 3 vajza të ulura në stol po çmendin internetin, ja pse (Foto)

Në pamje të parë duket një foto e thjeshtë e 3 vajzave të ulura në një stol në një ditë të bukur me diell. Por në këtë foto ka diçka që nuk shkon dhe që mund ta dalloni vetëm nëse e shikoni atë me kujdes. Fotografia e cila fillimisht u shpërnda në Imgur, është një tjetër iluzion optik që ka […]

Read more ›