Kuriozitete — LajmPress

Kuriozitete

by / on February 9, 2018 at 6:56 pm / in Kuriozitete

I Madhi William Woker Kosovarët jan populli më i mirë qe kam takuar, por politikanët janë “bërlloga”

Miku i madh i shqiptarëve e diplomati amerikan, William Walker, është shprehur i zhgënjyer me gjendjen aktuale në Kosovë.Walker vlerësoi që gjërat nuk janë duke ndryshuar përderisa theksoi nevojën për një gjeneratë të re të udhëheqësve politik.“Të gjithë theksojnë se dëshirojnë ndryshimin, por unë ndryshimin nuk po e shoh” deklaroi Walker në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës.Shtypni […]

Read more ›
by / on February 9, 2018 at 6:50 pm / in Kuriozitete, Lajme

Nusja ndjen diçka në vello, kthehet dhe mbet me gojën hapur kur shikon qe…

Për shumë njerëz, dita e tyre e dasmës është shumë e rëndësishme dhe ata përpiqen të organizojnë çdo hollësi të vogël. Vendi i kremtimit, ushqimi, lulet, veshjet. Për më tepër, fakti se diçka e keqe mund të ndodhë me fustanin është, natyrisht, makthi më i keq i çdo nuseje. Pra, le të përpiqemi të imagjinojmë surprizën e kësaj nuseje të […]

Read more ›
by / on February 9, 2018 at 6:48 pm / in Kuriozitete

Xhavit Haliti, O Pacoll a don me shku me fal Xhumanë a? ja reagimi tij (Video)

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, e udhëheq sot vazhdimin e seancës së Kuvendit, ku parashihet vazhdimi i asaj që dje nuk ka mundur të realizohet në mungesë kuorumi.Është deputeti i Kuvendi të Kosovës, Islam Pacolli, ai i cili i ka shkruar Halitit te foltorja për t’u konsultuar me të, e ky i fundit ia ka kthyer, duke i […]

Read more ›
by / on February 9, 2018 at 6:46 pm / in Kuriozitete

Reagon gruaja e Daut Haradinaj për çantën e Anites: “ O njerëz ndaluni more, ajo e ka parën e saj, juve prej gjepi spo i’ua merr”

Gruaja e Daut Haradinajt, Lola Haradinaj ka reaguar duke mbrojtur motrën e sajë për skandalin e zbuluar sot, ku KOHA.NET bëri publike vlerën e çantës se krahut te Anita Haradinajt, e cila kishte një kosto mjaftë të madhë. “Nuk po ju kuptojë pse po e bëni ketë lloje propagande, Anita është e punësuar shumë moti dhe është normale qe nga […]

Read more ›
by / on February 9, 2018 at 6:44 pm / in Kuriozitete

LAJM FANTASTIK : Tani e keni rastin te beheni te pasur, ja ku mund ti shitni letrat prej alumini te cigareve me qmim marramendes

Ju kujtohet tema qe u hap ne lidhje me letrat e aluminit te cigareve, qe mund te shiteshin me qmime marramendse duke filluar nga 4000 deri ne 6500 euro per kilogram. Tani e keni rastin te beheni te pasur pasi qe fabrika e arit kerkon njerez qe mund te grumbullojn sa me shum letra alumini. Per te mare adresen dhe […]

Read more ›
by / on February 8, 2018 at 10:10 pm / in Kuriozitete

‘Çartet’ Anita Haradinaj, tregon të vërtetën pas raportimit për të

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në Uashington. Sipas çmimit zyrtar të vendosur nga kompania ‘Louiss Vuitton’, kjo çantë kushton 1,920 dollarë (1563 euro, sipas kursit aktual të këmbimit). Rroga aktuale e Ramush Haradinajt si kryeministër është 1,350 euro ndërsa në […]

Read more ›
by / on February 8, 2018 at 9:51 pm / in Kuriozitete

Zeka tregon se kush janë iniciatorët për shfuqizimin e Speciales

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka ka treguar se kush janë iniciatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.Zeka në “Debat D” në RTV Dukagjini ka thënë se iniciatorë të kësaj sipas tij janë kryeministri Ramush Haradinaj, presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli. “Vetë tentimi ka qenë një budallallëk, sepse së pari duhet ta ndryshosh Kushtetutën, nuk ka pasur shanse teorike […]

Read more ›
by / on February 8, 2018 at 5:10 pm / in Kuriozitete

E tmerrshme/ Ai është 65 vjeç, ajo është 12 vjeçe. Shikoni reagimin e njerëzve kur martohen (video)

Nusja dhe dhëndri pozojnë për fotot dhe kapin duart e njëri-tjetrit. Ai buzëqesh, ndërsa ajo ka një pamje të trishtuar në fytyrë.Së pari njerëzit që kalojnë ndalen dhe duken të habitur.Megjithatë, sa më shumë eksperimenti vazhdon, aq më shumë njerëzit zemërohen dhe shprehin mendimet e tyre.Disa njerëz përballen drejtpërdrejt me burrin.Një grua pyet se ku është nëna e fëmijës, të […]

Read more ›
by / on February 8, 2018 at 4:37 pm / in Kuriozitete

Ja me cilat fjalë të dhimbshme, vëllau e kujton motrën e ndjerë

jo ka ndërruar jetë një javë më parë. Por vëllau Lulzim Morina e kujton me zemër të plagosur e me lot në sy motrën Dafina Morina –Muja e cila ndërroi jetë një javë më parë nga një sëmundje e rëndë. Këto janë fjalët e dhimbjes së vëllaut për motrën e ndjerë.

Read more ›
by / on February 8, 2018 at 4:35 pm / in Kuriozitete

Vetëvendosje është “pjell” e Rusisë dhe Putinit, Albin Kurti është veç një… (VIDEO)

Ata që e duan bashkimin kombëtar, me ose pa vetëdije, po punoj për agjendën ruse. Këtë për Rubikon të KTV-së e tha drejtori i institutit KIPRED, Lulzim Peci.“Vetëvendosja besoj që nuk i bën kurrfarë kontributi shtetësisë së Kosovës përmes kërkesës të bashkimit të Kosovës me Shqipëri, cili shtet në Evropën bashkëkohore është krijuar si rezultat i referendumit. Realisht asnjë”, theksoi […]

Read more ›