Kuriozitete — LajmPress

Kuriozitete

by / on February 7, 2018 at 10:13 pm / in Kuriozitete

Vlora Çitaku e bën “hor” Daçiqin midis OKB-së (Video)

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara po diskuton sot raportin e fundit të sekretarit të OKB-së, Antonio Guterres, mbi punën e UNMIK-ut në Kosovë për një periudhë katërmujore. Vlora Çitaku ka thënë se ky muaj është i posaçëm për të dhe kosovarët pasi më 17 shkurt, Kosova do të festojë 10 vjetorin e saj të parë të pavarësisë.Fjalimi i […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 10:11 pm / in Kuriozitete

Ndodhi edhe Kjo në Kosove, Prindi shkon në shkollë dhe rreh shokun e djalit … filmohet nga kamera e siguris

Në mëngjesin e sotëm, në shkollën fillore “Bajram Curri”, në Istog, një prind ka sulmuar një nxënës në klasë. Kjo ndodhi për shkak të mosmarrëveshjeve që kishin pasur dy shokët e klasës, njëri nga ta djali i sulmuesit. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë Rajonale të Pejës, Xhevat Ibraj, i cili bëri të ditur se sot gjatë […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 10:07 pm / in Kuriozitete

E Tmerrshme: Kosovari 35 vjeçarë e shet “dukatin e Nuses” dhe i investon në BITCOIN, dëshiron të vetëvritet pasi i humb!

Një banorë i nje qyteti të Kosoves i moshës 35 vjecare ka vendosur që të shesë të gjitha stolit e arit të bashkëshortes së vet në vlerë prej 20.000 mijë euro dhe ti investon në kriptomonedhat virtuale BITCOIN, mëson portali Amerika-radio. 35 vjecari nga Kumanova është i njohur për redaksion tonë, por për shkaqe objektive nuk do ta publikojm identitetin […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 7:31 pm / in Kuriozitete

Alberie Hadergjonaj i’a thotë Bleones hapur: Po ku ta gjej unë ketë Vann Dammin, dua edhe unë….

Edhe pse e vjetër ne moshë Alberia Hadergjonaj asnjëherë nuk ka hezituar te shfaq dëshirën për te jetuar një jetë te shfrenuar, ajo ka kërkuar nga Bleona qe t’ia mundësoje takimin me Vann Dammin.. “Ore se kjo puna e Vann Dammit është bërë film, por dua ta testoj edhe unë se a është i fort ne te vërtet, apo jo […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 7:29 pm / in Kuriozitete

Kosova e Shqipëria as në vitin 2050 nuk i plotëson kushtet për në BE

Një ditë më parë, Bashkimi Europian bëri publike strategjinë e zgjerimit, ku sigurisht synimi kryesor është përfshirja e Ballkanit. Por ndërsa për Malin e Zi dhe Serbinë, BE ka dhënë një afat që në vitin 2025 mund të anëtarësohen, për vendet e tjera, mes tyre dhe Shqipëria nuk ka asnjë afat. Por gazeta britanike ‘Daily Express’, shkruan se vendi ynë, […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 6:09 pm / in Kuriozitete

Daçiqi godet rëndë Kosovën, e paralajmëron për Gjykatën Speciale, ja çka do t’i ndodh…(FOTO)

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq duke folur në Këshillin e Sigurimit në OKB ka folur për dialogun mes Kosovës e Serbisë, teksa ka theksuar marrëveshjen e nënshkruar për krijimin e Asociacionit të Komunave Serbe. Sipas tij, janë bërë më shumë se 4 vite qëkur është nënshkruar marrëveshja për ta bërë AKS-në, por që kjo ende nuk është kryer […]

Read more ›
by / on February 6, 2018 at 7:21 pm / in Kuriozitete, Lajme

Nëna e Aulonit: O zot bre sa vështirë sot me u ballafaqu me ato fytyra që ma vriten djalin, nimona bre me…

Në ditën kur pritet të mbahet seanca kryesore për vrasjen e Aulon Zekës, nëna e tij ka shkruar disa fjalë që të këpusin shpirtin.Mevlyde Zeka, nëna e të miturit të vrarë ka shkruar në Facebook se është shumë e vështirë të përballen me, siç ka shkruar ajo, ato fytyra, duke uruar që të marrin sa më shpejt dënimin e merituar […]

Read more ›
by / on February 6, 2018 at 7:18 pm / in Kuriozitete

E Pabesueshme: Provokon rëndë prezantuesja shqiptare çmendet në emision ”Eja fute kokën në…

Padyshim që është njëra nga prezantueset më të njohura dhe tani më ka bërë bujë në televizonet shqiptare. E bukura nga Shqipëria fillimisht u bë e njohur për shkak të trupit të saj bombastik që kishte dhe bukuris së saj. Mirëpo ajo cdo ditë na befason në emisionet e saja duke u veshur shumë provokative. Kështu së fundmi ajo ishte […]

Read more ›
by / on February 6, 2018 at 1:01 am / in Kuriozitete

E TMERRSHME: Imami filmon gruan dhe e poston ne rrjetet sociale, thotë se po i’a largon dreqin! (Video0)

Një imam britanik ka filmuar një prej ritualeve më të errëta të fesë islame, ekzorcizmin, dhe e ka postuar në rrjetet sociale. Në video shfaqet një grua e pamartuar në xhaminë e rajonit Sheffield, South Yorkshire, e cila thuhej se ishte e pushtuar nga demonët. Imami dhe gruaja e pushtuar janë të vetëm në dhomën e ritualit dhe gjatë këndimit […]

Read more ›
by / on February 3, 2018 at 11:49 pm / in Kuriozitete

Greta Koçi provokon keq, ekspozon gjoksin me të madhe(VIDEO)

Motrat Koçi tash e sa kohë kanë rrëmbyer vëmendjen e shtypit rozë, shkruan Gazeta Blic.Ditë më parë u përfol për Eni Koçin, e cila na shfaqte disa imazhe hot nga palestra, ndërsa kjo e fundit nuk ka hezituar që ti bëj konkurrencë edhe motrës së saj. Në llogarinë ‘Instagram’, Greta ka publikuar një fotografi të fundit përderisa reklamon fustanet dhe […]

Read more ›