Lajme — LajmPress

Lajme

by / on April 26, 2018 at 7:35 am / in Lajme

Zëvendëskryeprokurorit të Prishtinës, i vidhet vetura zyrtare

Zëvendës-kryeprokurorit të Prishtinës, Ibrahim Berisha i është vjedhur vetura zyrtare në oborrin e shtëpisë së tij. Sipas informatave që ka siguruar KALLXO.com, rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:00 në shtëpinë e prokurorit Berisha në fshatin Gllanasellë të Komunës së Drenasit, transmeton Gazeta NewBorn “Me datë 25.04.2018 rreth orës 23:08 ankuesi Ibrahim N. Berisha, prokuror i shtetit, raporton se persona […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 9:56 pm / in Lajme

Shakaja e dhëndrit anulon martesën, ndërhyn urgjent policia…

Kjo histori po bën xhiron e botës. Shakaja e rëndë e dhëndrit në altar ka çuar në anulimin e martesës dhe rritjen e tensionit mes të pranishmëve në dasmë. Ngjarja e çuditshme ka ndodhur të distriktin Turgutlu të Manisas në Turqi, ku pyetjes nëse e pranonte Hatice Koşmanin për grua, Turgut Dinçer Guner iu përgjigj me shaka “jo, është e […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 9:53 pm / in Lajme

Truproja e Bin Ladenit, në Gjermani përfiton 1.100 euro në muaj

Një tunizian që dikur mbronte nga afër Osama Bin Ladenin, jeton në Gjermani prej vitit 1997 dhe përfiton plot 1.168 euro ndihmë sociale çdo muaj. Një tunizian që dikur mbronte nga afër Osama Bin Ladenin, jeton në Gjermani prej vitit 1997 dhe përfiton plot 1.168 euro ndihmë sociale çdo muaj. Shifra është zbuluar nga një qeveri rajonale, pasi “Alternativa për […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 9:49 pm / in Lajme

LAJMI I FUNDIT: Mjekësia Ligjore tregon si vdiq Art Kurti

Raporti i fillestarë i Mjekësisë Ligjore thotë se aktori dhe zyrtari i komunës së Gjakovës, Art Kurti u vetëvra. Burime të “Zërit” brenda Institutit të Mjekësisë Ligjore kanë bërë të ditur se në bazë të raportit fillestarë të autopsisë del që Kurti është vetëvrarë. “Pas autopsisë që është bërë sot rasti fillimisht po cilësohet si vetëvrasje me armë zjarri”, kanë […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 9:43 pm / in Lajme

Shqiptarët nga Rahoveci të burgosur nga policia serbe në vitin 1998

Shqiptarët nga qyteti i Rahovecit mbahen në një stacion benzine në hyrje të qytetit të Rahovecit, më 20 korrik, pasi paramailittarët serbë i kishin marrë nga shtëpitë e tyre. Ata u sollën këtu, burrat u mbajtën ndaras me dyshimin se disa prej tyre kishin qëlluar mbi policinë serbe. Një polic serb ishte vrarë dhe nëntë polic të tjerë ishin plagosur […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 9:41 pm / in Lajme

Politika e Gjuriqit po i frikëson serbët në Kosovë, për ta përkrahur maksimalisht Vuçiqin

Çështja e formimit të Ushtrisë së Kosovës ka nxitur reagime të zyrtarëve të shtetit serb. Së fundmi, ishte deklarata e Marko Gjuriqit, shefit të të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, i cili tha se çdo serb që i bashkohet Ushtrisë së Kosovës do të dënohet me 10 vjet burg. Në anën tjetër, është edhe gjuha e rëndë […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 4:58 pm / in Lajme

Dje ishte parashikuar fundi i Botës – Shkenctari jep sqarime pse nuk ndodhi !

Media të shumta njoftuan javën e kaluar se fundi i botës do të zhvillohej më 23 prill, duke cituar si burim numerologist biblik David Meade-n. Megjithatë, ky njeri i ka përshkruar ngjarjet si “lajme të rreme”, raporton The Guardian. Meade, autor i 14 librave të fokusuara kryesisht në fundin e botës apo rreth planetit misterioz Nibiru, nuk beson se apokalipsi […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 4:55 pm / in Lajme

I preku by**ën në rrugë vajza e bën për spital djalin…

Një burrë e ka pësuar shuë keq pasi i preku prapanicën një vajze në mës të rrugës, pasi ajo u kthue dhe I gjuajti me grusht në fytyrë. Peshëngritësja Leanna Carr tha se po ecte në rrugët e Dublinit kur burri i erdhi nga pas dhe e kapi nga të pasmet në mes të ditës. “Madje po qeshte dhe më […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 4:53 pm / in Lajme

Doja tja bëja shoqes por e mora për burrë – gazetarja rrëfen dasmën e çmendur me bashkëshortin

Gazetarja Ornela Gaçe ka rrëfyer për herë të parë njhjen me bashkëshortin e saj, Rezeartin. E ftuar në emisionin “Rudina”, ajo foli për fillimet e karrierës së saj, dhe tregoi se si kishte dashur ta prezantonte me shoqen e saj të ngustë, por ishte martuar vetë me Rezeartin. “Dasma jonë ka qenë e çmendur. Kam bërë edhe ritin e heqjes […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 4:51 pm / in Lajme

E tmershme – mbi kishën e Kranës në Finiq të Sarandës valon flamuri grek !

Ju lutem kushtojini pak vëmendje këtij postimi, shikoni çfarë ndodh në Finiq të Sarandës: “Flamuri grek në majë të kishës së Kranës në Finiq. “Falenderoj” këtë klasë politike antishqiptare për këtë ‘mrekulli’. Atdhetari i madh Çerçiz Topulli me shokë luftonin në këto anë kundër pushtuesve grekë, pikërisht për të ndalur këtë cënim, greqizimin e jugut të Shqipërisë. Ndërsa politika shqiptare […]

Read more ›