Lajme — LajmPress

Lajme

by / on August 10, 2017 at 3:57 pm / in Lajme

E DHIMBSHME: Tragjedia e Velipojës, motra i dedikon poezi vëllait që humbi jetën nga zjarri – VIDEO

Brikena Zenunaj, ka humbur tashmë babain dhe vëllain nga ngjarja e rëndë në Velipojë ku shpërtheu një depozitë gazi. Vajza e pronarit të restorantit që u dogj bashkë me të birin në bodrumin e tij i ka kushtuar atyre disa një videomesazh prekës. Me anë të një video në rrjetin social “Facebook” Brikena ka shprehur mallin dhe dashurinë por dhe […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 3:51 pm / in Lajme

Dënohet me burg aktivisti që protestoi kundër Putinit

Një gjykatë ruse e ka dënuar, Andrei Kosykh, me katër vite burgim, me arsyetimin se ai ka marrë pjesë në një protestë kundër qeverisë së presidentit, Vladimir Putin, më 26 mars. Gjykata në distriktin Tver në Moskë, e ka shpallur të fajshëm, Andrei Kosykh, për shkaktim të lëndimeve trupore ndaj dy zyrtarëve policorë, gjatë mbajtjes së protestës. Marshet kundër korrupsionet […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 3:45 pm / in Lajme

Shikoni se si ndodhi sot plaçkitja e armatosur në Prishtinë – Kujdes Pamjet(Video)

Sot rreth orës 15:20 minuta ka ndodhur një plaçkitje e armatosur në Prishtinë konkretisht në lagjen Lakrishtë. Disa persona të armatosur dhe të mbuluar me maska kanë plaçkitur një automjet me para, mirëpo nuk dihet shuma që kanë marrë, raporton lajmi.net. Zedhënsja e policisë për rajonin e Prishtinës, Fora Ahmeti ka dhënë detaje për lajmi.net mbi incidentit ku ka thënë […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 3:42 pm / in Lajme

Ja si u dashurova me shokun me te ngushtë të burrit tim..

Ja si u dashurova me shokun me te ngushtë të burrit Jam një grua 27-vjeçare, e martuar në Tiranë. Kam një familje të shëndetshme dhe martesë shumë të mirë me burrin tim, i cili është 3 vite më i moshuar se sa unë. Me të kam 2 vajza, një gjashtë vjeçe dhe një 3. Me burrin njihem prej 10 vitesh […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 3:39 pm / in Lajme

Hiqej si lypës, zbulohet e vërteta shokuese pas vdekjes së tij

Në Irak një lypës 78-vjeçar i cili mbijetonte me lëmoshën e kalimtarëve ka ndërruar jetë.Të gjithë mendonin se ai ishte i zhytur në skamje dhe kështu i falnin të holla sa herë e shihnin anë rrugës. Pas vdekjes së të moshuarit, policia shkoi të kontrollonte shtëpinë e tij dhe sasia e parave që gjetën brenda, i la pa fjalë. Ai […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 2:56 pm / in Lajme

Lirohen gjashtë rusët e arrestuar në Kosovë, konfirmon zëdhënësi i ambasadës Ruse !

Gjashtë rusë që ishin zënë dhe burgosur nga autoritetet e Kosovës janë liruar Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i ambasadës ruse në Serbi, Yuri Pichugin, për agjencinë ruse të lajmeve TASS të enjten. “Situata me rusët e arrestuar në Kosovë është zgjidhur. Nën juridiksionin e një gjykate në qytetin e Podujevës, ata kanë paguar gjobën e caktuar dhe […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 2:52 pm / in Lajme

Tre armët e Kim Jong-Un, me të cilat Koreja e Veriut planifikon të sulmojë SHBA-në

Edhe pse lufta e Koresë përfundoi me një armëpushim në vitin 1953, Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut teknikisht janë ende në luftë, shkruan Scout.com. Tensionet mes këtyre dy vende çdo ditë janë duke u rritur, kurse retorika e ashpër nuk po ndryshon as në relacionin Phenian-Washington, transmeton Telegrafi. Qëkur presidenti i ri amerikan Donald Trump ka ardhur në […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 2:50 pm / in Lajme

SHOKUESE: Aksidentohet rëndë deputeti i Parlamentit shqiptar (Foto)

Deputeti i Parlamentit shqiptar ka pësuar një aksident automoblistik duke udhëtuar me makinë. Ndocaj ka publikuar në rrjetin social Facebook, pamjet e makinës së dëmtuar rëndë nga aksidenti. Ai jep lajmin e mirë se lëndimet e marra kanë qenë të vogla. “Te dashur miq, Falenderoj Zotin qe kam shpetuar nga nje aksident shume i rrezikshem. Ne austraden per Parma jam […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 2:43 pm / in Lajme

Lajmi Fundit: Sapo ndodhi, Vret gruan e tij vetëm pse ajo…

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje shqiptare në Itali.Një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj.Krimi ka ndodhur në Varese,në një familje emigrantësh shqiptarë.Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta të pasdites së sotme. Viktimë e kësaj ngjarje ka mbetur Diana Vrapi, 52 vjeçe, […]

Read more ›
by / on August 10, 2017 at 2:42 pm / in Lajme

Befason Hashim Thaçi, ka një lajm të mirë për Vetëvendosjen dhe LDK-në (Video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se do të respektojë në plotëni Kushtetutën dhe vendimin e Gjykatës Kushtetuese të vitit 2017 për mandatarin e krijimit të qeverisë së re. Thaçi në intervistën dhënë për emisionin Argumet Plus, thotë se koalicioni PAN si fitues i zgjedhjeve ia ka konfirmuar se i ka numrat për krijimin e qeverisë dhe se institucionet e […]

Read more ›