Lajme — LajmPress

Lajme

by / on September 25, 2017 at 9:41 pm / in Lajme

Kjo është vetura super luksoze e Ramush Haradinajt (Foto)

Ramush Haradinaj është kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, shkruan Botapress. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj posedon një veturë të blinduar amerikane “Suburban” të cilën ia kanë dhuruar disa aktivistë në diasporë. Kostoja e saj është 30 mijë euro dhe është e dhënë në shfrytëzim që nga viti 2008. Shpjegim: Vetura është e huazuar në internet […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:39 pm / in Lajme

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi Babai vret për nder dy vajzat, ja emrat (Foto/Video)

Komisari tha për mediat se autori i dyshuar Abdul Gani, vrau dy vajzat e tij, Shamin 20 vjeçe dhe Noren 10 vjeçe, dhe për dy ditë me radhë iu fsheh policisë. Gjatë pyetjes në polici, ai pranoi krimin, duke dhënë edhe arsyen e një veprimi të tillë.“Më vinte turp nga sjellja e tyre, dilnin nga shtëpia orar e pa orar”, […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:38 pm / in Lajme

LAJM I FUNDIT: Tronditet Tirana sapo ndodhi nje ngjarje shokuese (Video)

Burimet nga Komisariati numër 3 i Policisë në Tiranë bënë me dije në prani të psikologut dhe mësuesit kujdestar u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin A. K., vjeç 18 banues në Tiranë. Ky i fundit është nxënës në vitin e tretë në një shkollë të mesme në kryeqytet, dhe para dy ditësh, pra ditën e […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:36 pm / in Lajme

Skandaloze: Ndodh në Klinë, 14 vjeçarët kërkojnë haraç, ja çka i bën djaloshit! (Video)

Për njërin nga këta tre djem të dyshuar për therjen me thikë të një bashkëmoshatari, në këtë moment kamerat janë të padëshirueshme, njofton Klan Kosova.Të tre të dyshuarit janë nxënës të shkollës “Motrat Çiriazi” në Klinë, të cilët rrahën e therën me thikë Ilir Mirëditën, po ashtu nxënës i klasës së nëntë në këtë shkollë.Prokurorja e rastit për të mitur […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:29 pm / in Lajme

LAJMI FUNDIT: Kanë dalë detaje të tmerrshme lidhur me të dyshuarit që kryen vrasjen e Aulonit (Video)

Vetëm pak ditë pas vrasjes së të riut në kryeqytet Aulon Zeka, kanë dalë detaje të tmerrshme lidhur me të dyshuarit që kryen vrasjen.Policia deri më tani ka ndaluar një çift si të dyshuar, Guxim Hadri dhe Riga Gosalcin.Shoqëria që njihte nga afër Aulonin dhe Rigën kanë dhënë detaje rrënçethëse për vrasjen.Sipas një mesazhi të dërguar në adresën tonë, thuhet […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:26 pm / in Lajme

“Më rrëmbyen për të më shitur organet, ja si shpëtova”, Eglantina bën rrëfimin rrënqethës

Eglantina quhet zonja që na ka tronditur ditën e sotme me dëshminë e saj tek “E Diela Shqiptare”. Ajo ka rrëfyer dramën jetësore të përjetuar nga momenti kur u martua me bashkëshortin, me të cilin sollën në jetë një vajzë, dhunën e vjehrrës si dhe divorcin. Por asgjë nuk përfundon me kaq. Eglantina rrëfen më tej se në vitet ’90 […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:19 pm / in Lajme

Prap ngjarje shokuese ndodhi: Shikojeni se çka bëri një 17 vjeçar në oborrin e shkollës

Sherri për motive të dobëta mes dy të rinjve brenda ambienteve të gjimnazit në Tiranë ka përfunduar me një të lënduar dhe një në hetim në gjendje të lirë.Ky i fundit është nxënës në vitin e tretë në një shkollë të mesme në kryeqytet, dhe para dy ditësh, pra ditën e premte, rreth orës 11:30, në oborrin e shkollës së […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:18 pm / in Lajme

Deklarata e Merkelit që kishte ‘çmendur’ Serbinë, ja çka kishte thënë për Kosovën

Raportimi i medias gjermane ‘Deuche Welle’ rreth Merkelit dhe Kosovës.Shtypi gjerman i së mërkurës komenton gjerësisht vizitën e kancelares gjermane, Angela Merkel në Serbi. Në botimin online të revistës DER SPIEGEL, nën titullin “Merkeli grindet me presidentin Tadiç” ndër të tjera komentohet: “Një gjë e tillë ndodh shumë rrallë në vizitat shtetërore: mikpritësi dhe vizitorja lëshojnë tone zemërimi përpara shtypit. […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:16 pm / in Lajme

Ku është arma me të cilën u vra Auloni?

Kjo vrasje, nga hetimet preliminare, dyshohet se ka ndodhur për shkak të simpatisë së Aulonit për të miturën R.G., e cila është 15 vjeç.Ajo dyshohet se është e dashura e të miturit tjetër të arrestuar, bashkëmoshatar me të ndjerin. Armën me të cilën dyshohet se është kryer vrasja, policia nuk ka arritur ta gjejë ende.Me kërkesë të Prokurorisë, të miturve […]

Read more ›
by / on September 25, 2017 at 9:15 pm / in Lajme

LAJMI I FUNDIT: Ndodh më e keqja në kufirin Kosovë-Serbi, ja çka i ndodhi Policisë së Kosovës

Para pak çastesh është sulmuar me armë zjarri Njësia e Policisë Kufitare. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bërnjak, në veri të vendit, afër pikës kufitare me Serbinë. Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazetës Blic. Sipas këtyre burimeve, për fat të mirë nuk është plagosur asnjë pjesëtar i Policisë së Kosovës. Për më shume detaje shikoni Videon e mëposhtme:

Read more ›