Lajme — LajmPress

Lajme

by / on November 7, 2017 at 2:08 pm / in Lajme

E thonë në Beograd: Po të ishte Ibrahim Rugova gjallë…

Kryetari i të Majtëve të Serbisë, Borko Stefanoviq, vlerëson se dialogu i brendshëm për Kosovën “nuk është dialog, por monolog i brendshëm i Vuçiqit”, ndërsa kryetari i Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq ka thënë se “parimisht mbështet idenë për dialog, por me dy kushte”, raportojnë mediat e Beogradit “E kam mbështetur në parim dialogun kur e paralajmëroi Vuçiq, por vetëm […]

Read more ›
by / on November 7, 2017 at 8:34 am / in Lajme

Peshiq serbëve: Të gjithë e dini se Kosovën e keni humbur

Panelistë të tribunës së mbajtur në Beograd “Nyja e Kosovës” vlerësuan se nuk ka dialog të brendshëm për Kosovën, për shkak se diskutimet e filluara zhvillohen në qarqe të ngushta, jo-transparente dhe për një zgjidhje të bërë paraprakisht. “Kjo që po bëhet nuk është një dialog. Ekziston dëshira që tema për Kosovën të prehet, por nga vetë natyra e çështjes […]

Read more ›
by / on November 7, 2017 at 8:09 am / in Lajme

Dosje sekrete e CIA-as: Njerëzit me fuqi mbinatyrore

Thellë në arkivat e Langley’it fshihen dokumentet sekrete mbi telepatinë, perceptimin jashtë shqisor dhe fenomeneve tjera parapsikologjike. Mijëra vite njerëzit kanë dëshmuar për çudirat, në dukje ngjarje të pamundura për të cilat dëshmojnë qindra njerëz. Kohë më parë dokumentet e CIA’s mbi hulumtimin e fenomeneve parapsikologjike bëjnë me dije se disa fenomene edhe mund të provohen. Dokumentet e publikuara pas […]

Read more ›
by / on November 7, 2017 at 8:02 am / in Lajme

Rrëfen vajza nga Mitrovica: Ja si me dehen dhe me përdhunuan dy egërsira nga Shqipëria…

Duke shpalosur ngjarjen e saj shokuese, ajo ka pranuar se kjo natë kishte qenë nata më e kobshme për të. “U tmerrova kur pashë veten në ata gjendje, fillimisht për vetë faktin se për herë të parë po gjendesha lakuriq para dy meshkujve, dhe e dyta se unë nuk e dija se çfarë kisha bërë me ta. Aq shumë kisha […]

Read more ›
by / on November 6, 2017 at 5:26 pm / in Lajme

Çanta që Trump ka me vete edhe në turneun e tij në Azi – ajo do të shkatërronte Korenë e Veriut në vetëm 60 sekonda

Presidenti amerikan, Donald Trump ka në dispozicion një nga arsenalet më të mëdha bërthamore në botë. Dhe këto armë janë vetëm një thirrje larg, nëse presidenti përdor “çantën e emergjencës së presidentit amerikan” – të ashtuquajtur “futbolli bërthamor”. Sipas mediave të huaja, udhëtimi nëpër Azi, i shoqëruar edhe me të tjerë përfaqësues të Shtëpisë së Bardhë, do të “shoqërohet” edhe […]

Read more ›
by / on November 6, 2017 at 5:24 pm / in Lajme

Ministri Gashi: Shumë shpejt vendimi për stadiumin, Korrotica opsioni më i mirë

Stadiumi i Kosovës pritet të ndërtohet në Drenas e jo në Bërnicë të Poshtme, siç ishte planifikuar nga Qeveria e kaluar. Ministri i Sportit, Kujtim Gashi, ka thënë se vendimi përfundimtar se ku do të ndërtohet stadiumi olimpik do të bëhet publik së shpejti Duket se më nuk është opsion, është pothuajse definitive. Stadiumi nacional i futbollit do të ndërtohet […]

Read more ›
by / on November 6, 2017 at 5:22 pm / in Lajme

Befason motra e Ganimete Musliut! Thotë se Agim Bahtiri do t’i fitojë zgjedhjet (Foto)

Krejt PDK-ja janë ngritur në këmbë për t’ia siguruar fitoren Valdete Idrizit përballë Agim Bahtirit të AKR-së në Mitrovicë. Në partinë e Kadri Veselit, janë të bindur se Idrizi do ta fitojë këtë garë por kështu nuk mendon, motra e Ganimete Musliut – deputete e PDK-së. Duke u nisur nga ajo cfarë ka parë në paraqitjet publike të dy kandidatëve, […]

Read more ›
by / on November 6, 2017 at 4:42 pm / in Lajme

Rrëfehet 17 vjeçari që vrau shokun e tij: Nisi si lojë, por ai më rrahu…

20-vjeçari Hermes Beqiri, humbi jetën mbrëmjen e së dielës në Spitalin e Traumës në kryeqytet, pas një plagosjeje me armë zjarri në Shkodër.I riu u qëllua nga shoku i tij, 17-vjeçari Elvis Hoxha me një armë kallashnikov, ndërsa duket se arsyet kanë nisur një diskutim krejtësisht banal.Gazetari Senad Nikshiqi ka siguruar për Balkanëeb dëshminë e 17-vjeçarit të arrestuar tashmë. Në […]

Read more ›
by / on November 6, 2017 at 4:24 pm / in Lajme

Shqiptarja: Martesa me serbin është pjesa më bukur e jetës, shqiptarët nuk din asgjë…

Historia ka filluar rreth 6 muaj më parë kur një ndërlidhës nga Shqipëria, i propozoi Branislavin dhe prej asaj kohe familja Mali nga Tirana dhe familja Tashiq nga Lopardinca, afër Bujanovcit në Serbi janë në miqësi. Fillimisht Dhurata ka shkuar që të takohet me djalin dhe familjen e tij dhe pas tri ditësh qëndrimi në Lopardincë, ajo vendosi që të […]

Read more ›
by / on November 6, 2017 at 4:22 pm / in Lajme

Thaçi dhe Haradinaj në drekë, nuk do ta besoni kush i bëri bashkë (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi është duke zhvilluar një vizitë dy ditore në Kosovë. Ruçi gjatë ditës ka zhvilluar takimet e tij zyrtare me presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin e vendit Ramush Haradinaj si dhe Kryetarin e Parlamenti, Kadri Veseli. Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, pritet që gjatë pasdites të ketë edhe takime me përfaqësues të tjerë politikë në vend. […]

Read more ›