Lajme — LajmPress

Lajme

by / on January 18, 2018 at 10:01 pm / in Lajme

Kush është Millan Radojiçiq, që akuzohet nga Rada Trajkoviq për Olliver Ivanoviqin?

Millan Radojiçiq është akuzuar nga ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkovçiq, si i përfshirë në vrasjen e politikanit Olliver Ivanoviq. Por, kush është ky person, me të cilin komunikon edhe kryeministri Ramush Haradinaj? Ish-deputetja serbe e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka akuzuar themeluesit e Listës Serbe për vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Olliver Ivanoviq, në Mitrovicën e […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 9:47 pm / in Lajme

Mercedes-Benz rihedh në treg “bishën e viteve 80-të” por me një risi që do u lërë pa mend

Makina më e famshme e Mercedes-Benz është hedhur sërish në treg. Seria 190 ishte një model i cili u prodhua nga viti 1982 deri në vitin 1993. Në kuadër të kësaj serie është prodhuar varianti sportiv Evolution. E, me sa duket ëndrra e fansave të Mercedes është bërë realitet.Kompania ka krijuar një model standard 190 por të avancuar jo vetëm […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 9:34 pm / in Lajme

Unaza që futet në organin intim femeror, ja pse duhet

Kostoja për të parandaluar transmetimin e virusit HIV, nëpërmjet një instrumenti të ri është 5 dollarë. Bëhet fjalë për unazën vaginale, protagoniste të dy studimeve me rastin e Conference on Retroviruses and Opportunistic Infection në Boston, SHBA. Studimi i parë i titulluar “Use of a Vaginal Ring Containing Dapivirine for HIV-1 Prevention in Women”, u publikua në revistën shkencore ‘New […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 5:34 pm / in Lajme

Skandal: Kryeministrja e Sërbisë duke vuajtur bie mbi varrin e Oliver Ivanoviqit , ja çfarë tha ajo pastaj…

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq sot ishte në mesin qytetarëve të cilët kanë bërë homazhet e tyre dhe ishte pjesëmarrëse në ceremoninë e varrimit të Oliver Ivanoviq, në varret e qytetarëve meritorë në Beograd. Brnabiq, pasi i shprehi ngushëllime familjarëve të Ivanoviq, u ulë afër varrit dhe filloi të qajë edhe vetë. Oliver Ivanoviq u vra mëngjesin e të martës para […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 5:30 pm / in Lajme

Audio-incizime të fshehta të Fejzullah Hasanit, që dëshmojnë se si u dënuan vëllezërit Ramadani e Kiqina

Ishte pjesë e trupit gjykues që në Supreme vërtetoi fajësinë e vëllezërve Ramadani e Kiqina për vrasjen e familjes Hajra, në verën e vitit 2001, por as vetë gjyqtari Fejzullah Hasani nuk beson se të dënuarit me 30 vjet burgim janë kryesit e krimit me 5 viktima, të së njëjtës familje. Ish-gjyqtari i Gjykatës Supreme është incizuar gjatë një bisede […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 5:27 pm / in Lajme

Ish agjenti i SHIK-ut thotë se Ivanoniq nuk është vrarë me revole M70, tregon armën më të cilën u vra..

Sipas raportit të autopsisë, Oliver Ivanoviq u qëllua për vdekje me gjashtë plumba nga një pistoletë e tipit Zastava M70A, prodhim serb. Por me këtë nuk është pajtuar Naim Miftari, ish agjent i Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK). Ai thotë se Ivanoviq nuk është vrarë me revole M70, por me armë të tipit HK-MP5 A4/A5 9.mm. “Krimineli Oliver Ivanoviç nuk […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 5:23 pm / in Lajme

Policia gjen 11 femra të huaja që punonin ilegalisht në një lokal nate, ja kush jan ato?! (FOTO)

Policia e Kosovës, natën ndërmjet 17 dhe 18 janarit ka realizuar një kontroll në një lokal nate në magjistralen Prishtinë-Ferizaj.Gjatë realizimit të kësaj kontrolle, zyrtarët policorë kanë identifikuar dhe kanë ndaluar disa femra të cilat besohet se po qëndronin kundërligjshëm, në kundërshtim me dispozitat e Ligjit për të Huaj, duke ushtruar veprimtari të ndryshme, duke punuar si valltare etj. Gjatë […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 5:18 pm / in Lajme

SHBA ofron ndihmë për të zbardhur vrasjen e Ivanoviqit..

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, priti sot në takim të ngarkuarën me punë pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kosovë Colleen Hyland, të cilën e falënderoi për përkrahjen e vazhdueshme të këtij vendi në ngritjen e kapaciteteve të institucioneve të zbatimit të Ligjit në Kosovë, si dhe mbështetjen e përgjithshme të Kosovës nga SHBA. Hyland ofroi mbështetjen e plotë […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 5:16 pm / in Lajme

KFOR-i ‘dridhë’ Serbinë me deklaratë për Kosovën, ja çfarë e paralajmëron

Vrasja e kryetarit të Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) Oliver Ivanoviq, ka ngritur shumë reagime dhe tensione ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Mes shumë deklaratave dhe reagimeve, Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, ka dhënë një mesazh të qartë për zhvillimet e fundit në vend duke thënë se ushtria e Serbisë është e gatshme të reagojë ndaj çfarëdo kërcënimi […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 5:12 pm / in Lajme

Imami shqiptar fton myslimanët që gjatë verës të rrinë brenda, për të mos u provokuar nga gratë

Ardian Elezi është njëri ndër imamët e pakët shqiptarë e të tjerë në Zvicër që ligjërojnë në gjuhën gjermane. Ai kundërshton vendosmërisht ISIS-in, sepse islami, thotë ai, është kundër dhunës mbi civilët. Është njëri ndër imamët e pakët shqiptarë e të tjerë në Zvicër që ligjërojnë në gjuhën gjermane. Deri në këtë pikë, Ardian Elezi nga xhamia e shqiptarëve në […]

Read more ›