Lajme — LajmPress

Lajme

by / on April 25, 2018 at 10:44 am / in Lajme

SE NIEGAN ABORTAR A SU BEBÉ – A LOS 3 MESES UN DESCONOCIDO LE ENVÍA LO QUE NUNCA ESPERARON

Para padres primerizos el primer hijo siempre les cambia la vida completamente.Cuando Sara Heller tuvo su primero hijo, un niño llamado Brody – estaba feliz, pero también preocupada. Junto con su pareja Chris Eidam habían descubierto algo diferente con Brody, desde que Sara estaba en la semana 24 del embarazo.La ecografía de Sara mostró que Brody tenía un grave caso […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 10:43 am / in Lajme

MADRE EMBARAZADA POSA CON ABEJAS – 6 DÍAS ANTES DEL PARTO LE REVELAN ALGO DESGARRADOR

Las abejas son animales sociales e inteligentes, aunque muchos tienen miedo de que lo piquen o lo ataquen a uno.Emily Mueller trabaja como apicultora, criando a abejas, y ella nunca lo ha dudado – ella ama a sus pequeños animales y los ha amado desde que su padre le dio su primera colmena/Junto con su esposo Ryan tiene la empresa […]

Read more ›
by / on April 25, 2018 at 10:41 am / in Lajme

Fue criado por lobos y reinsertado en la sociedad; está decepcionado de los humanos

Marcos Rodriguez Pantoja es nuestro héroe de hoy y probablemente el primero en admitir que “el hombre es el lobo del hombre”. El sujeto conocido como el “Mowgli español” fue criado por lobos y encontrado hasta los 19 años de edad. Ahora a sus 72 años ha dicho que está decepcionado de los humanos y que la mejor razón para […]

Read more ›
by / on April 24, 2018 at 11:18 pm / in Lajme

Paralajmëron Vuçiq – Ushtria sërbe e gatshme pas lajmeve të fundit të furnizimit me armatim të shqiptarëve…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar sot se ushtria duhet të jetë e gatshme në çdo moment, siç ka thënë ai, ndaj çdo agresori potencial, raportojnë mediet serbe. Ai ka shtuar se është që politika serbe ta ruajë stabilitetin, në mënyrë që ushtria të mos shfrytëzohet asnjëherë. Këto deklarata Vuçiq i ka bërë Ditën e Ushtrisë së Serbisë, duke […]

Read more ›
by / on April 24, 2018 at 11:11 pm / in Lajme

Ky është hajduti më budalla në botë – Shikoni Videon dhe binduni !

Ashtu si në çdo fushë të jetës, ka njerëz që janë vërtetë profesionistë në atë që bëjnë dhe ka njerëz që thjesht nuk bëjnë për atë punë. Kjo gjë vlen edhe për hajdutët, të cilët janë profesionistë edhe të rëndomte. Por ky rast që do t’ju tregojmë sot është qesharak. Kamerat e sigurisë të një strehë për qentë në Shtetet […]

Read more ›
by / on April 24, 2018 at 11:08 pm / in Lajme

Ura shton turistët, të huajt vizitojnë Zvërnecin – VIDEO Shqipëria parajsa e Ballkanit

Përfundimi i urës që lidh ishullin e vogël të Zvërnecit me bregun në Vlorë ka shtuar numrin e vizitorëve në Manastir. Objekti i kultit u vizitua gjatë fundjavës nga shumë turistë të huaj. Ata tregojnë se çfarë u ka bërë më shumë përshtypje në Shqipëri. “Shqipëria është një parajsë. Njerëzit janë të mrekullueshëm. Më ka bërë përshtypje infrastruktura dhe bukuria […]

Read more ›
by / on April 24, 2018 at 11:07 pm / in Lajme

Nga ku dhe si lindi dashuria dhe respekti i ndërsjelltë mes SHBA-së dhe Shqiptarëve… Artikull që nuk duhet humbur !

“Dashuria e shqiptarëve të Kosovës me Amerikën”, thonë njohës të rrethanave, “përveç ndihmës së parezervë amerikane për Kosovën lidhet edhe me mosbesimin që ata kanë në vendet e Evropës”.SHBA-ja, ishte pjesë e procesit dhe pothuaj vendi i parë që e njohu mëvetësinë e Kosovës. Nën administratën e një republikani, presidentit George W. Bush. Nuk është vetëm një rrugë në Kosovë […]

Read more ›
by / on April 24, 2018 at 11:01 pm / in Lajme

Spanja i jep lajmin e mrekullueshëm Kosovës

Deklarata e përbashkët e BE-së për Samitin e Sofjes, bëri bujë dje nëpër media. Kjo pasi Spanja kishte vendosur veto duke mos dashur ta nënshkruajë këtë dokument, pasi aty do të nënshkruanin edhe liderët e Kosovës. Por më voni zyrtarët bullgarë e konfirmuan se projekt-deklaratën e kishin nënshkruar 28 vendet e BE-së.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë) […]

Read more ›
by / on April 24, 2018 at 11:00 pm / in Lajme

A e dini kush janë njerëzit në listat e veteranëve të UÇK-së të cilët kanë qenë pjesë e UDB-së

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL – UÇK), Nasim Haradinaj ka theksuar se në listat e veteranëve të UÇK-së ka edhe njerëz të cilët kanë qenë pjesë e Sigurimit Shtetëror të Jugosllavisë (UDB). Ai në emisionin “Debat Plus”, me gazetarin Ermal Panduri, ka thënë se dihet shumë mirë kush janë ata që deri […]

Read more ›
by / on April 24, 2018 at 10:59 pm / in Lajme

Zonjë Shahadija: Kompania ‘Fatoni Reisen’ nga Ferizaji nuk më lejoi të hipi në autobus, veç pse isha e verbër

Gruas me nevoja të veçanta, Shahadije Gashit, nuk iu lejua të udhëtojë me autobus me arsyetimin se kompania e transportit nuk mban përgjegjësi për personat e verbër. Siç raporton RTV Dukagjini, ajo priti 45 minuta për të ardhur me tjetër autobus nga Ferizaj për në Prishtinë. “Dje në orën 18 mbas dite kur u afrova te autobusi më thanë se […]

Read more ›