Lajme — LajmPress

Lajme

by / on September 10, 2017 at 12:04 pm / in Lajme

Kërkesa e Ramushit të vogël për Ramush Haradinajn: Një allti (Video)

Ramush Haradinaj, 4 vjeç vjeçar nga Stanoci ka një kërkesë për Kryeministrin Ramush Haradinaj. Thotë se do i kërkoj një revole.Babai i tij Kastrioti thotë se në çdo datëlindje të birit të tij e ftojnë kryetarin e AAK’së. E sonte e kishin organizuar një festë me rreth 150 të ftuar. Festa mori kulmin kur Haradinaj u zgjodh kryeministër. Ndërkohë Ramushi […]

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 12:03 pm / in Lajme

Albin Kurti godet Ramushin: Nuk kam besu qe ki me iu lutë Serbisë! (Video)

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka bere një deklarate interesante ne lidhje me zgjedhjen e Ramush Haradinaj kryeministër te ri te republikës se Kosovës.“Nuk e kam besu ketë, për mu ishte një befasi e madhe. Unë mendoje qe kjo qeveri është e Hashim Thaçit nuk është e Ramushit” “Kursesi kjo qeveri nuk do ta përfundoje mandatin, prapë mendoje qe […]

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 12:02 pm / in Lajme

Shokuese, tronditë gruaja nga Kosova: E tradhtojë burrin tim, vetem sepse ai…

Jam 55 vjeçe, nga Ferizaj. Që kur isha 20 vjeçe u njoha me tim burrë, me të cilin pastaj u martuam dhe i kemi dy fëmijë. Por, pas pesë vjetësh të martesës sonë njoha një të ri dhe rashë në dashuri me të. Njëjtë kishte vepruar edhe im burrë me sekretaren e tij, me të cilën pastaj ishte pesë vjet […]

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 12:01 pm / in Lajme

Vjen “goditja” e parë për Haradinajn nga Beogradi

Kreu i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka thënë të dielën në mëngjes, se qeveria e re e Kosovës është qeveri që varet nga votat e serbëve dhe nuk është një qeveri që mund të mbijetojë nëse serbët keqtrajtohen politikisht, njofton Klan Kosova. Gjuriq tha se kjo po ndodh për herë të parë dhe se tani […]

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 11:38 am / in Lajme

Haxhiaj e turpëron Haradinajn, pasi ai nuk erdhi në seancë, ja si ndodhi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albulena Haxhiu e cila është duke marrë pjesë në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita ka reaguar për mos prezencën e kryeministrit të ri Ramush Haradinaj. Postimi i plotë: Në vend se të vijë në seancë ku po diskutohet programi qeverisës, kryeministri i ri paska vendosur të sillet në zyrat e Kuvendit. E ftojmë […]

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 11:36 am / in Lajme

Zhvillime tejet interesante në seancën e Kuvendit, PANA sërish befason!

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës po fillon me 31 deputetë ndërsa një fjalim e ka filluar Albin Kurti nga Vetëvendosje.Opozita ka kërkuar që të mbahet një seancë e jashtëzakonshme për të mbajtur një debat.Ndërsa deputeteti e koalicionit PANA nuk janë në seancë. Për më shumë shiko videon më poshtë duke klikuar në reklamë..

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 11:34 am / in Lajme

Kurti ‘kërcënon’ Qeverinë, ja çka do të bëjmë nëse na sillni Demarkacionin në Kuvend

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, gjatë fjalimit të tij në Kuvend, e ka paralajmëruar Qeverinë e re të Ramush Haradinajt që të mos i sjellë në Kuvend temat e mëdha, siç është demarkacioni, pasi që ajo është qeveri e dobët. Madje Kurti ka thënë se, nëse Demarkacioni do të vijë sërish në Kuvend, ata do ta ndalin, duke shtuar […]

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 8:49 am / in Lajme

Goditet Maqedonia nga nje Uragan, Shikoni Pamjet! (Video)

Goditet Maqedonia nga nje Uragan, Shikoni Pamjet! (Video) Ne keto ore te pasdite ne qytetin e Kumanoves dhe rrethines, ka filluar shiu i shoqeruar me erë te fuqishme. Tani per tani shiu nuk ka shkaktuar veshtirësi trafiku e as nuk ka shkaktuar ndonje deme material raporton GazetaLajm. Per ta shikuar videon kliko poshtë:

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 8:48 am / in Lajme

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

Ramush Haradinaj është zgjedhur kryeministër i ri i Kosovës me 61 vota për dhe 1 abstenim. Ai pas marrjes së pozitës më të rëndësishme të menaxhimit të shtetit të Kosovës ka marrë një urim edhe nga bashkëshortja e tij Anita, shkruan gazetametro.net. Anita ka uruar Ramushin duke i dhuruar një puthje në mes të sallës së Kuvendit të Kosovës. Pas […]

Read more ›
by / on September 10, 2017 at 8:45 am / in Lajme

Lajmi Fundit: Tragjedi e rëndë sapo ndodhi, dy të vrarë, ja emrat dhe fotot e tyre

Dy të rinj shqiptarë janë gjetur të vdekur në një gurore të braktisur në komunën Acquasanta në provincën e La Spezia. Policia italiane ka zbuluar trupat e pa jetë të dy shqiptarëve gjatë natës së shkuar, dhe njëri prej tyre është identifikuar.Ai quhet Fabiol Kycyku 19 vjeç të cilin familjarët kanë denoncuar zhdukjen e tij të dielën e shkuar kliko […]

Read more ›