Lajme — LajmPress

Lajme

by / on August 13, 2017 at 10:29 pm / in Lajme

Tronditë Gruaja nga Ferizaji: Unë e tradhëtoj burrin tim, por ai mua më…

Jam 55 vjeçe, nga Ferizaj. Që kur isha 20 vjeçe u njoha me tim burrë, me të cilin pastaj u martuam dhe i kemi dy fëmijë. Por, pas pesë vjetësh të martesës sonë njoha një të ri dhe rashë në dashuri me të. Njëjtë kishte vepruar edhe im burrë me sekretaren e tij, me të cilën pastaj ishte pesë vjet […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 5:24 pm / in Lajme

U martuan e u bënë me fëmijë, por pas 4 vitesh e kuptuan të vërtetën e hidhur

Një burrë 39-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun” historinë e tij të dhimbshme me gruan e tij, e cila në të vërtetë doli të ishte motra e tij. Ai ka thënë se ka jetuar i lumtur me të pa e ditur se ishte vëllai i saj dhe ka një djalë me të, por me të marrë vesh të vërtetën, kanë […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 5:17 pm / in Lajme

Vetura bie nga kati i 7 i parkimit dhe përplas një tjetër mjet në rrugë (Video)

Ky është momenti tragjik kur një mjet tip BMW bie nga kati i shtatë i vend parkimi makinash në Austin. Pamjet e bëra publike nga policia tregojnë makinën BMW që bie nga kati i shtatë dhe godet një makinë Chevrolet Tahoe 4X4 e cila po ecte mbrapa në momentin e aksidentit. Makina Chevrolet Tahoe 4X4 shpëton për pak metra nga […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 5:13 pm / in Lajme

Zbulohet e VERTETA e vajzës që tentoi të hidhej nga ballkoni tek Shkëmbi i Kavajës

Dalin detaje të tjera nga vajza e cila tentoi të hidhej nga ballkoni i banesës ku banonte te Shkëmbi i Kavajës në Durrës. “Panorama” raporton se vajza ishte maqedonase, jo italiane, ndryshe nga sa u raportua fillimisht. Ajo kishte 10 ditë që kishte ardhur në Durrës për pushime dhe ishte vendosur në katin e tretë të një pallati në një […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 5:11 pm / in Lajme

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë që do të bojkotohet nga PAN

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i Kuvendit, dhe ka vetëm një pik të rendit të ditës, atë të zgjedhjes së Kryetarit të Kuvendit dhe të nënkryetarëve. Koalicioni fitues i zgjedhjeve parlamentare […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 5:05 pm / in Lajme

Ish-ushtari i UÇK-së ua kthen buzëqeshjen shumë familjeve (Foto)

Pas shumë viteve nga përfundimi i luftës në Kosovë ëndë shumë familje janë në kushte të rënda ekonomikë. Por, është për tu admiruar guximi dhe vullneti i madh i ish ushtarit të UÇK-së, Nehat Elshani nga Prizreni i cili nuk ndalet së kontribuari për shumë familje në Kosovë. Misioni i tij në luftë ishte ta largonte armikun dhe ta mbronte […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 5:03 pm / in Lajme

‘PDK e LDK prap bashkë në Qeveri’

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa ka sugjeruar LDK-në e Isa Mustafës që t’i bashkohet PDK-së dhe koalicioni parazgjedhor. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, ai ka përmendur një marrëveshje eventuale politike. Postimi i plotë:LDK-ja, edhe nëse i bashkohet VV, prapë nuk mund të qëndrojnë bashkë në pushtet. LDK duhet të jetë më afer fituesit të zgjedhjeve PDK dhe […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 5:00 pm / in Lajme

Momenti shokues kur “bodybuilder”-i thyen qafën (Video)

Një “bodybuilder” nga Afrika e Jugut ka ndërruar jetë pasi tentoi të bënte një salto prezantimi përpara publikut. Sifiso Lungelo Thabete ra me kokë në tokë dhe theu qafën përpara spektatorëve. “Komuniteti i “bodybuilding”-ut u shokua nga lajmi tragjik i vdekjes së Sifiso Lungelo Thabete, nga Umlazi”, shkruajti revista “Muscle Evolution”. Shikojeni videon më poshtë duke klikuar në reklam: Video

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 4:59 pm / in Lajme

“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

Çun Lajçi kërkon Haradinajn Kryeministër, analisti politik e pyet Lajçin për të vrarët në Dukagjin Aktori Çun Lajçi ka thënë se të mërkurën do të shkojë në parlament për ta mbushur plisin me dhe, për t’iu hedhur fytyrës atyre të cilët nuk e duan Ramushin Kryeministër. Çun Lajçi “Ramush Vlla Mos u merzit, se të merkurën unë kam me ardhë […]

Read more ›
by / on August 11, 2017 at 4:58 pm / in Lajme

Behgjet Pacolli “godet” të gjitha partitë: Unë e di pse situata sot është bllokuar, por…

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në facebook, ka vazhduar të bëjë thirrje për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse. “Unë e di pse situata sot është bllokuar. Pse të gjithë në rend të parë po vendosin interesin e tyre personal dhe partiak dhe jo atë të Kosovës. A nuk është rotacioni interesi i Kosovës? A […]

Read more ›