Lajme — LajmPress

Lajme

by / on May 7, 2017 at 10:02 am / in Lajme

E Tmerrshme! Tualetet e përgjakura të Prishtinës – Ku është Shpend Ahmeti? (Video)

Duhet të jetë vendi më i pastërt sepse aty shkon njeriu për tu shëruar, po megjithatë është vendi më i ndotur dhe me pamje të tmerrshme. Është kjo Qendra e Mjekësisë Familjare në Ulpianë të Prishtinës. Pamjet e tilla sa janë të tmershme janë edhe frikësusese për shkak të ndonje sëmundje që mund të vijë nga papastërtia e madhe që […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:01 am / in Lajme

KUJDES! Në orët e ardhshme priten stuhi dhe erëra të forta

Moti pritet të ndryshojë sërish në orët e ardhshme në vendin tonë. Mëngjesi i së dielës mund të sjellë stuhi dhe erëra të forta të përcjella me rrufe dhe shi të rrëmbyeshëm. Kosova do të ketë mot të ndryshueshëm në ditët në vijim. Prej mëngjesit të së dielës e deri në orët e vona të ditës së parë të javës […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 9:59 am / in Lajme

Tragjedi e rëndë, 3 fëmijët ndezin traktorin dhe bien në kanal, humb jetën 10 – vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Lezhë. Tre kushërinj, dy të moshës 11 – vjeç dhe një 10 – vjeç kanë ndezur traktorin e gjyshit të tyre dhe pasi kanë ecur disa metra kanë humbur kontrollin e mjetit duke përfunduar në kanal. Për pasojë, fëmija 10 – vjeçar me iniciale N.N ka humbur jetën. Sipas policisë, […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 9:58 am / in Lajme

1 milionë viktima. Skenari i frikshëm i luftës

Në një artikull të gjatë, e përjavshmja amerikane “Newsweek” është përpjekur të ndërtojë një skenar sa më të përafërt, të kostove që do të kishte shpërthimi i një konflikti të mundshëm në Gadishullin e Koresë. Në artikullin e titulluar “I çmenduri në anën tjetër të bregut”, Newsweek shkruan se në brigjet e vendit që sundohet me dorë të hekurt nga […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 9:56 am / in Lajme

Shikojeni se si një Shqiptar e ‘kall’ Maqedonasin!!

Shikojeni se si një Shqiptar e ‘kall’ Maqedonasin!! Ky është momenti kur një plak shqiptar e ‘kallë’ maqedonasin duke e prekur atë në tel, shkruan Gazeta NewBorn.Kjo video po bën xhiro në rrjetet sociale dhe po shpërndahet shumë gjithëandej, raporton Gazeta NewBorn. Ndiqni KETU më poshtë videon në vazhdim:

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:35 pm / in Lajme

Rrëfimi tronditës i një nëne dhe dhuna e ushtruar nga burri: U hodha nga kati i dytë për t’i shpëtuar

Vera Canaj nga Shkodra, rrëfen se është martuar me shkuesi, kur ishte 18 vjeç edhe pse e dinte që atëherë që bashkëshortit të saj, Pal, i kishte dal nami si pijanec, rrugaç e bixhozxhi. “Për 18 vite nuk kam kaluar asnjëherë mirë, vetëm me dhunë, stres, vuajtje, skamje… Kam kaluar një jetë si në burg. Kur i kujtoj ato ditë, […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:33 pm / in Lajme

Shqiptarja 24-vjeçe e shitur katër herë në Maqedoni, torturohej dhe dhunohej vazhdimisht

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Korçë, ku një grua ka tentuar të vrasë bashkëjetuesin e saj me sëpatë, pas një konflikti për motive të dobëta. E arrestuara është Vjollca Shkëmbi dhe nuk është person i panjohur për median e publikun. 24-vjeçarja nga fshati Pojan, nënë e një vajze dyvjeçare, ka marrë guximin t’i japë fund trafikimit të saj […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:30 pm / in Lajme

Nesër në mesditë varroset kryetari i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi

Sonte rreth orës 19:00 pas përfundimit të hetimeve, familjarët morën kufomën e të ndjerit Hazbi Idrizi nga spitali klinik i Tetovës dhe e dërguan në shtëpin e tij në fshatin Bogovinë. Varimi i të ndjerit do të bëhet nesër në mesditë pas faljes së namazit të drekës në varezat e fshatit Bogovinë./Tv Koha/

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:27 pm / in Lajme

Tronditëse: 5-vjeçari Shqiptar gjendet i vdekur në kanal, dyshime te nëna dhe njerku

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Francë ku një fëmijë shqiptar është gjetur i vdekur. Fëmija vetëm 5-vjeçar u gjet në një kanal disa kilometra larg shtëpisë ku jetonte me nënën 22-vjeçare dhe njerkun 30-vjeçar. Sipas dyshimeve, fëmija u nxor nga banesa nën terrorin e njerkut i cili i dha ndëshkim pasi fëmija urinoi në shtrat. Yanisi i vogël u […]

Read more ›
by / on May 6, 2017 at 7:22 pm / in Lajme

Serbët sulmojn faqën e AAK-së “Haradinaj është vrasës!”

Është sulmuar faqja zyrtare e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në këtë faqe është shfaqur një logo e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe në disa vende është shfaqur shkrimi “Haradinaj është vrasës!”. Kjo është shkruar në gjuhën serbe, shqipe dhe në disa gjuhë tjera. Lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj, është duke qëndruar në Francë që kur u ndal nga […]

Read more ›