Lajme — LajmPress

Lajme

by / on May 25, 2017 at 10:07 am / in Lajme

E tepron pak Limaj: Secila familje do ta ketë nga një të punësuar

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij me të ardhur në pushtet, përmes koalicionit PDK-AAK-NISMA, do të ketë qëllim kryesor shëndetësinë, arsimin dhe bujqësinë. “Shëndetësia, arsimi, bujqësia do të jenë parësore nga ministrat tanë në qeverinë e ardhshme të Kosovës”, ka thënë ai në një takim më qytetarët e Prizrenit. Limaj ka thënë, se […]

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 3:53 am / in Lajme

”Zafir Berisha është qaj që ti q** robt ty dhe Hashimit o hajn i Drenicës” (Foto)

Duket se gjuha banale dhe fyese e deputetëve kosovar nuk ka të ndalur. Një rast me gjuhë banale është publikuar nga një simpatizant i Hashim Thaçit, në një faqe me emrin ”Hashim Thaçi President i Kosovës”, ku shihet se si deputeti i Nismës, Zafir Berisha, ka përdorur gjuhë të ulët ndaj tij, madje ai ka përdorur edhe fjalë fyese. ”Zafi […]

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 3:34 am / in Lajme

Ramush Ku*va trego oh m*t pse i tradhtove 83 burra ne fshatin Kralan te Gjakoves me 6 prill 1999… (Foto)

Ramush KURVA…trego oh mut pse i tradhtove 86 burra ne fshatin Kralan te Gjakoves me 6 prill 1999…dhe pastaj ike si kurvat bashke me Qerim Kelmendin ne kampin Stankovac te Maqedonis… Bre…robt ti qifsha….shpiun i Serbis

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 3:14 am / in Lajme

Nëna e 8 vjeçares që humbi jetën në Manchester Arena, nuk e di që vajza e saj ka vdekur

Të paktën 22 persona ndërruan jetë një ditë më parë në “Manchester Arena”, ndërsa mbi 59 të tjerë mbetën të plagosur rëndë si pasojë e një shpërthimi gjatë koncertit të këngëtares së famshme Ariana Grande. Pas shpërthimit, mes turmës së gjakosur u gjend i pajatë trupi i 8 vjeçares Saffie Rose Roussos, ndërsa mbeti e lënduar rëndë nëna e saj. […]

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 1:30 am / in Lajme

Aksidentohet kryetari i veteranëvë të UÇK-së (Foto)

Kryetari i veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati ka pësuar aksident komunikacioni sot gjatë mesditës. Përveç dëmeve materiale, fatmirësisht nuk ka të lënduar. “Po, kemi pësuar një aksident komunikacioni rreth orës 14.00 në fshatin Çitak. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Një veturë ka humbur drejtimin dhe si rezultat i kësaj është përplasur me veturën në të cilën isha me tre persona […]

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 12:17 am / in Lajme

Haradinaj: Ata që më sulmojnë sot, do të jenë të parët që do të më marrin “n’gryk”

Kryetari i AAK-së, njëherësh i nominuari për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK, Nisma, Ramush Haradinaj ka thënë të mërkurën, se ata që po e sulmojnë sot kandidaturën e tij për kryeministër, ndër të parët do të jenë që do ta marrin n’gryk kur ta merr këtë post. Postimi i plotë i Haradinajt në Facebook: “Gruaja në Kosovë, do të jetë e […]

Read more ›
by / on May 24, 2017 at 8:01 pm / in Lajme

Ky serbë pranon gjithçka dhe deklarata e tij po i ‘çmend’ serbët, ja çka tha ai

Nenad Maksimoviq, drejtor i Qendrës për paqe dhe tolerancë ka thënë se nuk shansa teorike që ushtria e Serbisë të hyjë në Kosovë, njofton Klan Kosova. Sipas tij, shteti serb ka një marrëveshje me NATO-n dhe kjo ujdi si dhe bashkëpunimet e tjera nuk e lejojnë Serbinë as të mendojë për një gjë të tillë. Këto komente ai i bëri […]

Read more ›
by / on May 24, 2017 at 7:53 pm / in Lajme

Zbulohen detaje rreth vrasjes së Dush Smajlit nga Mitrovica në Siri

Familja Smajli nga fshati Tunel i Parë në Mitrovicë ka hapur dyert e shtëpisë për ngushëllime. Dush Smajli, rreth 30 vjeç, nga kjo familje është vrarë në Siri. Familjarët thanë se pak ditë më parë kishin marrë lajmin për vrasjen e tij, për të cilin thuhet se kishte luftuar përkrah grupit militant, Shteti Islamik. Babai i viktimës, Xhelal Smajli, nuk […]

Read more ›
by / on May 24, 2017 at 7:48 pm / in Lajme

Ekzekutim në mes të Vlorës me kallashnikov, vdes dhe personi i dytë

Policia e Vlorës ka zbardhur ngjarjen e rendë të ndodhur pak minuta më parë në qendër të qytetit, ku kanë mbetur të vdekur dy shtetas. Njëri prej tyre është Roland Saliu drejtor i OSHEE-së, ndersa personi i dyte mesohet se eshte Erven Hyseni, i cili po ashtu humbi jetën me vonë si pasojë e plagëve të rënda. Ky i fundit […]

Read more ›
by / on May 24, 2017 at 7:40 pm / in Lajme

Kjo është vaktia e Ramazanit për Kosovën (Foto)

Nga muaji i shenjtë i Ramazanit na ndajnë vetëm edhe tre ditë. Të gjithë besimtarët e fesë islame do të agjërojnë për 30 ditë rresht. Sipas kalendarit mysliman, muaji i Ramazanit fillon më 27 maj dhe dita e parë e Fiter Bajramit është me 25 qershor. Sipas fesë islame, agjërimi në Islam nënkupton abstenimin apo “me u përmbajte nga një […]

Read more ›