Lajme — LajmPress

Lajme

by / on May 4, 2017 at 11:22 pm / in Lajme

CIA zbulon të vërtetën e tmerrshme për gjyshin e Kim Jong Un

Gjyshi i liderit aktual të Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka qenë i pasionuar pas mishit të qenit të cilin e konsumonte 2 herë në ditë. Sipas mediave ndërkombëtare, të cilat i referohen disa dokumenteve të CIA-s rezulton se gjyshi i tij Kim-II Sung ishte obez, pasi konsumonte mish qeni. “Ushqimi i tij i preferuar, ishte mishi i qenit […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:19 pm / in Lajme

E turpshme! Evropa kështu nuk na pranon! Gërmia, 1 maj 2017! (Foto)

Para tri dite u festua ‘1 Maji’, Dita Ndërkombëtare e Punës, shkruan Gazeta NewBorn. Atë ditë në parkun më të madh të kryeqytetit, atë të Gërmisë ishin mbledhur qindra e mijëra qytetarë për ta festuar në mënyra të ndryshme këtë ‘festë’. Por pas gjithë asaj që ata kishin bërë, ata kishin lënë plot mbeturina aty, pa i larguar fare. Ky […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:18 pm / in Lajme

I këndojnë Enver Hoxhës, armët nuk pushojnë as edhe për një minut (Video)

Edhe pse të shtënit me armë nepër dasma dhe ahengje është kundër ligjit, dikush këtë punë nuk e ka problem, transmeton Republikaonline.net Një video që bëri gjiron në internet vite me parë si duket ende po qarkullon në rrjetet sociale. Në një moment kur “krisë” kënga e Enver Hoxhës, “krisin” edhe armët të cilat as edhe për një moment nuk […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:17 pm / in Lajme

Ja fjala e fundit e Adem Jasharit që ia tha shokut të tij të luftës pak para masakrës (Video)

Bashkëluftëtari i Adem Jasharit Shekip Fazliu në Emisionin “Komiteti” ka rrëfyer për mëngjesin kritik të 5 marsit kur forcat serbe po përgatiteshin për të sulmuar Familjen Jashari. “Në ora tre e deri në mëngjes isha në roje, në mëngjes ndodhi rrethimi. Hamza, pasi shkon në gjumë, kthehet. Ishte i shqetësuar. Tha: ‘Erdh Hysen Ngucati. U mbush prej Mitrovice krejt tanke’. […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:16 pm / in Lajme

Lajm i mirë për mësimdhënësit, do të ju rriten pagat

SBASHK-u përmes një komunikate për media të enjten ka përshëndetur paralajmërimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen e pagave në sektorin e arsimit dhe në sektorët tjerë, duke apeluar që kjo gjë të ndodhë shumë shpejt. Kërkesën për ngritje pagash kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj e kishte shtruar edhe në takimin e delegacionit të BSPK-së me kryeministrin Isa Mustafa dhe […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:15 pm / in Lajme

Ajo çfarë ka bërë Zvicra është e turpshme, shikoni si e pësoi Gjermania

Hetuesit gjermanë dyshojnë se inteligjenca zvicerane spiunoi një zyre qeveritare e cila po përpiqej të kapte shtetasit gjermanë që nuk kishin paguar taksat, shkruan “BBC”. Pretendimet erdhën pas arrestimit të një spiuni të dyshuar zviceran një hotel në Frankfurt të premten, raportojnë mediat gjermane. Ai dyshohet për monitorimin e hetuesve gjermanë të taksave.. Një pajisje thuhet se ka spiunuar brenda […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:14 pm / in Lajme

Reagon familja e Murat Mehës, ne s’patëm plumba për shqiptarë

Udhëheqësi i Komisionit Shtetërorë për Demarkimin e Kufirit me Malin e Zi, Murat Meha, ka qenë vazhdimisht i kërcënuar dhe në thumb të kritikës nga partitë opozitare, duke e quajtur tradhtar për shkak që, sipas opozitës, po i shkakton humbje në territor Kosovës. Ndërsa Emin Lati, pjestarë i familjes Meha, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, duke […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:13 pm / in Lajme

Erdogan e telefonon këtë lider shqiptar, ja çfarë i tha për shqiptarët

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, uron përzemërsisht Ilir Metën për zgjedhjen në postin e Presidentit. Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Ilir Metën. “Ju falenderoj për kontributin tuaj si Kryetar Kuvendi, në forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve”, tha Erdogan, i cili ftoi Metën për vizitë zyrtare në Turqi. “Shpreh besimin për forcimin e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Turqisë. […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:12 pm / in Lajme

Do ta dashuroni Tottin, pasi të shihni çfarë ka bërë për Kosovën në vitin 1999

Drejtori sportiv i Romës, Monchi, deklaroi sot që ky është edicioni i fundit i Francesco Tottit si futbollist te Roma. Por, a e dini çfarë kishte bërë Totti për Kosovën në vitin 1999, kur vendi ishte nën regjimin serb? Në kulmin e krizës, ikona e Romës u bë pjesë e një puntate të Telethon në Rai Due, që ka qëllim […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:10 pm / in Lajme

Mediat serbe propagandojnë: Shqiptarëve po u dërgoheshin armë në Maqedoni

Gazeta serbe Blic shkruan se Agjencia Serbe e Sigurisë Ushtarake ka zënë një arsenal të tërë me armë të cilat shqiptarët po provonin t’i dërgonin në Maqedoni, për mobilizim për shkak të ngjarjeve të fundit atje, njofton Klan Kosova. Nën titullin “Ekskluzive: Agjencia e Sigurisë Ushtarake ndalon shpërndarjen e armatimit tek shqiptarët e Maqedonisë”, Blic shkruan se bëhet fjalë për […]

Read more ›