Lajme — LajmPress

Lajme

by / on May 22, 2017 at 11:33 pm / in Lajme

Merr fund “saga” disa mujore, miratohen komisionet e vettingut

Kuvendi i Shqipërisë në një seancë të jashtëzakonshme votoi dhe miratoi propozimet për Komisionet e vettingut dhe ndryshimet në kodin zgjedhor. Kështu me 123 vota pro u miratuan ndryshimet në Kodin penal, ndërsa me 117 vota pro u miratuan ndryshimet në kodin zgjedhor, që lidhen me ashpërsimin e dënimeve për ata që shesin votën. Po sot u miratuan edhe ndryshimet […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 11:30 pm / in Lajme

Këta janë ish-deputetët e PDK-AAK-NISMA që tashmë kanë mbetur jashtë listës finale (Emrat)

Është publikuar lista finale dhe zyrtarëve e kandidatëve për deputet nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, raporton Gazeta NewBorn. Lista e re, ka emra të rinjë të cilët për herë të parë i kanë hyrë garës për të kërkuar votën e qytetarëve. Përveç saj brenda listës mungojnë emra të cilët për vite të tëra kanë qenë figura me ndikim në këto parti, shkruan […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 11:28 pm / in Lajme

Profesor Krasniqi: Ja çka përmban Memorandumi 2 i Serbisë (i vitit 2011)

Analisti politik dhe profesori universitar Milazim Krasniqi, përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, ka publikuar Memorandumin 2 të Serbisë të vitit 2011 dhe plani i këtij memorandumi për Kosovën. Brenda këtij memorandumi janë 16 pika, të gjitha këto në dëm të Kosovës. Më poshtë postimi i profesor Krasniqit: Ja çka përmban Memorandumi 2 i Serbisë (i vitit […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 11:27 pm / in Lajme

Ja çfarë thoshte Ibrahim Rugova për Ramush Haradinajn

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj i nominuar si kandidat për kryeministër nga koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA, ishte vlerësuar shumë edhe nga Presidenti i ndjerë që kishte themeluar dhe drejtuar LDK’në, Ibrahim Rugova. Haradinaj, në vitin 2004, 100 ditë pasi kishte marrë postin e shefit të ekzekutivit, pas koalicionit LDK-AAK, kishte dhënë dorëheqje KETU ndiqni se cka tha ibrahim rugova per ramush […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 11:23 pm / in Lajme

Krasniqi zyrtarëve të LDK-së: Ne të pushkës jemi krenarë, ju tjerët e dini vetë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, u ka reaguar zyrtarëve të LDK’së të cilët po kërkojnë që të mos votohet koalicioni i luftës duke thënë se alternativë për votuesit është koalicioni i lapsit. Krasniqi nëpërmjet një reagimi ka thënë se “ne të pushkës ndihemi mirë”. “Ndjehem fort mirë me profesionin e politikanit klandestin (si anëtar i […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 11:22 pm / in Lajme

Pas 17 vite vjen lajm i gëzueshëm për gjithë veteranët, tash e tutje me dy rroga – Ja si u bë e mundur

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, në prezantimin e tij të parë në Gjilan, ka thënë se në mandatin e ardhshëm qeverisës ka shumë punë për të bërë për të çuar vendin përpara. I nominuari Ramush Haradinaj, u premtoi fillimisht veteranëve se ligji i tyre për punësim do të ndryshojë, një gjë e tillë duke iu referuar verdiktit aktual se […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 11:20 pm / in Lajme

Para se të nisej për mbrëmjen e maturës, vizitoi varrin e të atit (FOTO)

Fotomodeli nga Drenica, Flamur H Brahimi sapo ka mbaruar shkollën e mesme të mjeksisë. Ai për dallim nga shokët e tij, para se të nisej për mbrëmjen e maturës, ndaloi tek varri i babait të tij të ndjerë Halim Brahimin apo Komandant Çakën, shkruan portali arbresh.info Flamurit i qëlloi që për një ditë me mbrëmjen e maturës të kishte edhe […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 1:02 am / in Lajme

Tragjedia Kosovare qe Tronditi Gjermaninë!

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në Gjermani, saktësisht në vendin e quajtur Glehn.Një veturë është goditur nga një kamion ku sipasojë kanë humbur jetën tre persona, prej tyre njëri nga Kosova.Sipas medias gjermane rp-online.de, aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00.”Një polic në vendin e ngjarjes ka thënë: “Kjo është diçka që unë kurrë nuk kam parë.”, shkruan media […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 12:32 am / in Lajme

Babai i vdiq para 4 vitesh, mbrëmjen e maturës shkon te varri dhe gjen surprizën e jetës

Të humbasësh një person të dashur mund të jetë një nga eksperiencat më të padëshirueshme nga të gjithë, sidomos kur dhimbja nuk do që të ikë. Ky është rasti i Sierrës, një adoleshente e cila humbi babain e saj teksa ishte në detyrë, në policinë lokale. Vajza kurrë nuk e harronte babain e saj dhe gjithmonë e vizitonte në varrin […]

Read more ›
by / on May 21, 2017 at 11:53 pm / in Lajme

Lajmi Fundit: Një person tenton ta sulmon me thikë Fatmir Limajn

Një person me thikë ka tentuar të hyj brenda selisë së Nismës për Kosovën. Burime të GazetaBlic kanë bërë të ditur, se ky person ka kërkuar Fatmir Limaj. Dhe më pas është arrestuar nga Policia e Kosovës KETU ndiqni pamjet e fatmir limes..

Read more ›