Lajme — LajmPress

Lajme

by / on May 8, 2017 at 9:33 pm / in Lajme

Shqiptari ia thyen zemrën zviceranit dhe ia merr 100 mijë franga

Një shqiptar 25-vjeçar e ka mashtruar zviceranin, duke i thënë se dëshiron të bëjë seks në një shtrat me para, por ai është larguar me 100 mijë franga zvicerane Një zviceran 42-vjeçar nuk ka humbur vetëm dashurinë e zemrës së tij, por ka humbur edhe 100 mijë franga nga një 25-vjeçar shqiptar, shkruan ‘aargauerzeitung.ch’. Në jetë ka tregime të jashtëzakonshme. […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 9:27 pm / in Lajme

O Ramiz Lladrovci ma shum se Linda Morina je tu marr Like

Kohët e fundit jo rrallëherë mbledhjet në Kuvendin Komunal të Drenasit, kanë qenë temë nëpër mediat kosovare. Sa herë që Kuvendarët e Drenasit mblidhen, nuk shpëton pa ndonjë gafë të lëshuar nga i pari i komunës Ramiz Lladrovci.Ata gjatë mbledhjes shihen duke debatuar në menyrë qesharake, dersia ja ndalin mikrofononin njëri-tjetrit, e ku dëgjohet Naim Bazaj, duke “thumbuar” Lladrovcin se […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 9:25 pm / in Lajme

Pamje të rënda: Momenti kur u vra Ermal Kamberaj në Mitrovicë (Foto +18)

Kujdes: PAMJE TË RËNDA Ngjarja tragjike e mbrëmjes së 5 majit në Mitrovicë, tronditi tërë qytetarët e Kosovës. Ermal Kamberaj, i riu 24-vjeç u vra në vendin e tij të punës, ku punonte si kamerier për të mbajtur veten dhe për të ndihmuar familjen e tij. Një lexues i Periskopit ka dërguar fotografi në momentin kur është vrarë Kamberaj. Ermali, […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 9:24 pm / in Lajme

URIME! Ky është lajm i mirë edhe për Kosovën

Emmanuel Macron është president i ri i Francës. Kandidati i pavarur centrist ka fituar 65.1 për qind të votave në rrethin e dytë të votimit në zgjedhjet presidenciale, që u mbajt sot, sipas televizionit kombëtar francez. Ai ka mposhtur bindshëm ekstremisten djathtiste, Marine Le Pen, që ka marrë vetëm 35.9 për qind të votave, ka zbuluar një anketë e porositur […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 9:19 pm / in Lajme

MJERIM! Nuk do ta besoni cka i ndodh kësaj Familje që dha tre dëshmorë për Kosovë

Hysen Zeneli ka varrosur në oborrin e shtëpisë, babanë, vëllanë dhe hallën e tij. Babai i tij siç thotë, gjatë kohës së luftës nuk kishte lëshuar shtëpinë dhe aty u vra nga forcat paramilitare serbe, njëlloj si motra e tij. Ndërkaq shumë shpejtë edhe një anëtarë i familjes Zeneli, Aliu ka vdekur në frontin e luftës, si pjesëtar i UÇK’së. […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 9:13 pm / in Lajme

Nuk do ta besoni çfarë profesioni ka pasur presidenti i ri i Francës (FOTO)

Franca është bërë me president të ri pas fitores së Emanuel Macron ndaj kundërshtares së tij Maria La Pen. Tashmë temë kryesor në gjithë botë është bërë Macron dhe në rrjetet social është duke qarkulluar një foto e tij ku shihet se ai dikur ishte futbollist. Macron siç shihet në atë foto, ishte pjesë e klubit Ecole Nle, që bënë […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 8:39 pm / in Lajme

PREKËSE: Ky është postimi i të dashurës së Ermalit, ja çfarë shkruan ajo (Foto)

Vrasja e të riut nga Mitrovica, Ermal Kamberi ka prekur thellë të gjithë. Ata që e përjetuan më së rëndi humbjen e më të dashurit të tyre janë familjarët dhe miqtë e tij. Ndërsa ne ju sjellim reagimin e të dashurës së Ermalit:

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 8:37 pm / in Lajme

Çka bëjnë Tigrat në afërsi të Parlamentit të Maqedonisë?

Dy ditë para dhunës së përgjakshme në parlament, në mes të ditës, 15 pjesëtarë të njësitet special Tigrat kanë pasur stërvitje në Operën dhe baletin e Maqedonisë, në afërsi të Kuvendit, pohojnë burimet e 24 Vesti. Konfirmim për këtë është edhe një fotografi, ku shihen disa anëtarë të Tigrave, të armatosur largohen nga salla e korit Iperijal, njofton TetovaSot. Sipas […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 8:28 pm / in Lajme

Shantazhi i Greqisë ndaj Shqipërisë për anëtarësimin në BE

Deklarata e ministrit të jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias për Real News, ku ndër të tjera shprehu shkoqur shantazhin që pritet Greqia t’i bëj Shqipërisë për votën pro të saj për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Ministri Kotzias shprehu edhe një herë pendesën e Greqisë për votën pro të saj për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO, pa marrë diçka në shkëmbim, […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 8:07 pm / in Lajme

Ky është truproja i presidentit të ri francez që ka lënë “të gjithë pa mend”

Mediat franceze e kanë pagëzuar me emrin “Golia” (personazhi i Biblës) dhe arsyeja është e qartë për shkak të përmasave. Emmanuel Macron nuk duhet të trembet për sigurinë e tij, të paktën përsa kohë përkrah tij është Makao, truproja e tij. I gjatë 2 metra e 13 cm, me origjinë kongoleze, prej 9 muajsh ai është kthyer në hijen e […]

Read more ›