Life Style — LajmPress

Life Style

by / on June 19, 2017 at 1:14 am / in Life Style

Humbet 38 kg vetëm me një veprim krejt të thjeshtë

Një grua ia doli të humbiste 38 kg falë një veprimi krejt të thjeshtë. Ashleigh Munn, 24, nga Greenock, Skoci, kishte arritur peshën 101 kg dhe mjekët i kishin thënë se kockat e saj nuk mund ta mbanin këtë peshë. Ajo vendosi ta dokumentonte në “Instagram” çdo ditë të dietës, të cilës iu nënshtrua. Munn ndante me ndjekësit çdo ditë […]

Read more ›
by / on June 14, 2017 at 2:54 am / in Life Style

Fara misterioze që SHËRON GJITHÇKA përpos VDEKJES!

Vështirë se keni dëgjuar për “Farën e Zezë” (nigella sativa) më herët. Kjo farë njihet edhe nga shumë emra tjerë, por pavarësisht se si e quani efektet e saj mbeten të njëjtat gjithmonë, transmeton Telegrafi. Duke filluar nga eliminimi i baktereve të dëmshme në trup, e deri tek rigjenerimi i qelizave dhe indeve trupore, më poshtë i keni dhjetë përfitime […]

Read more ›
by / on June 13, 2017 at 4:34 am / in Life Style

“Jam dashnorja e burrit tënd” SMS e hap burri dhe shihni se çfarë i bën dashnores

Është krim që dënohet nga Kodi Penal t’i zbulosh një gruaje se i shoqi është i lëvizshëm me femra të tjera. Mbi këtë është bazuar gjykata e Kasacionit në Itali, duke shqyrtuar çështjen penale nr 28495, ku ishte në shqyrtim çështja e një gruaje nga Bari, të dënuar me 400 euro gjobë për ngacmim Gruaja ka kërkuar në Kasacion që […]

Read more ›
by / on June 13, 2017 at 2:57 am / in Life Style

7 ushqime kineze të mbushura me plastikë që shkaktojnë kancer

Të gjithë kemi dëgjuar lajmet në lidhje me oriz të rremë nga Kina që qarkullojnë në media. Është e vështirë të besohet se orizi është bërë nga plastika. Kushdo që është të paktën i shqetësuar disi në lidhje me mirëqenien e tij do të bjerë dakord. Megjithatë, gëlltitja e pjesëve shuma të vogla të plastikës është shumë e dëmshme për […]

Read more ›
by / on June 4, 2017 at 4:06 am / in Life Style

Gruaja nga Korça: E kam tradhtuar burrin tim dhe jam krenare për këtë gjë

Unë që po ju shkruaj jam një nënë me dy fëmijë nga një zonë afër Korçës. Jam martuar para tetë vjetësh me një djalë që jetonte vetëm 40 minuta larg nga zona ku jetoja unë me familjen time. Për këtë djalin ndërhyri xhaxhai im. Pretendenti, që më pas u bë burri im, jetonte prej disa vitesh në Greqi,per me shum […]

Read more ›
by / on May 31, 2017 at 1:49 pm / in Life Style

Kjo është arsyeja ja pse nuk lejohet seksi gjatë ramazanit

Marrëdhënia seksuale gjatë ditëve në Ramazan nuk është i lejuar për burrat dhe gratë të cilët janë të detyruar të agjërojnë gjatë ditës. Të bësh seks sipas islamit është një mëkat Përmbahuni nga marrëdhëniet martesore apo marrëdhëniet seksuale. Gjatë agjërimit të gjitha orekset e mishit duhet të i shmangni duke përfshirë kështu edhe mendimet e papastra të intimitetit per me […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 4:58 am / in Life Style

Çka të hani në syfyr që të keni një agjërim të lehtë…

Hani pak fruta që janë të pasura me ujë (shalqi, ananas, pjepër, portokall…). – Pini pak ujë me kokos ose ujit shtoni lëng të shtrydhur nga limoni apo portokalli. – Konsumoni pak lëng frutash natyral që e bëni vet në shtëpi. Në këtë mënyrë do ta mbani nivelin e sheqerit në gjak. – Çdo ditë gjatë syfyrit pini nga gjysmë […]

Read more ›
by / on May 29, 2017 at 3:52 am / in Life Style

Hiqni pikat e zeza në hundë vetëm me SODË BUKE

Pikat e zeza të hundës zakonisht shfaqen në sipërfaqen e lëkurës kur gjëndrat e flokëve të bllokohen. Ato mbajnë ngjyrë të zezë jo për shkak të ndyrësirës, por për shkak të oksidizimit, i cili ndodh kur poret e bllokuara ekspozohen në ajër, transmeton Telegrafi. Por, një nga mënyrat më të mira për t’i hequr këto pika në kushte shtëpiake është […]

Read more ›
by / on May 26, 2017 at 9:32 pm / in Life Style

Vaji i cili ju ndihmon të eliminoni shpejtë puçrrat

Aknet dhe puçrrat janë ndër problemet më shqetësuese, veçanërisht në moshën e adoleshencës, që shkaktojnë mjaft pasiguri Luftimi i tyre në mënyrë efektive bëhet me ndihmën e vajit nga pema e çajit, i cili vepron si antibakterial natyror, që gjithashtu redukton skuqjet e lëkurës. Ky vaj gjen përdorim të gjerë edhe në fushën medicinave, ndërkohë që benefitet e tij mund […]

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 9:29 pm / in Life Style

Kjo recetë i ka lënë mjekët pa fjalë! Shëron gjunjët, eshtrat dhe nyjet menjëherë

Derisa plakemi, organet dhe trupi ynë në tërësi fillojnë të përkeqësohen, gjëra që janë të lidhura kryesisht me moshën. Dhimbja e kockave është një nga dhimbjet më të zakonshme të trupit me kalimin e kohës. Shumë njerëz përpiqen për ta tejkaluar këtë dhimbje me ilaçe dhe medikamente tjera, por ekziston një mënyrë e trajtimit të dhimbjes krejtësisht natyrshëm pa asnjë […]

Read more ›