Life Style — LajmPress

Life Style

by / on August 5, 2017 at 6:23 pm / in Life Style

HISTORI NGA JETA: Vjehrra më futi në burg

Unë që po ju shkruaj quhem A. dhe ju shkruaj nga burgu i grave këtu në Tiranë.E lexoj gjithmonë gazetën tuaj dhe sot vendosa që edhe unë të bëhem pjesë e historive nga jeta. Burrin tim e mora me mblesëri, u fejova në një nga fshatrat e Tiranës. Burri më donte shumë dhe unë po ashtu, por gjithë kjo gjë […]

Read more ›
by / on August 5, 2017 at 6:22 pm / in Life Style

Dikur ishte 135 kile, sot ka një trup perfekt – 23-vjeçarja tregon sekretin e dobësimit (Video)

Një mama beqare obeze e cila mori shumë peshë pasi lindi fëmijën e saj të parë, ka humbur 58 kile dhe tani ka një pamje marramendëse. Natalie Burtina, 23 vjeçe nga Mooroopna e Victorias në Australi, tha për Daily Mail Australia se kur ishte 135 kile dhe me një masë 24 ajo nuk po arrinte dot më as që të […]

Read more ›
by / on July 28, 2017 at 3:54 am / in Life Style

Parashikimet katastrofike që priten të ndodhin deri në vitin 2050!

Jane Goodall, antropologe e njohur ka publikuar një artikull sipas saj tregon katastrofat dhe ngjarjet që priten te prekin botën deri në vitin 2050-të. Vizioni i saj në pamje të parë duket më shumë se utopik, por në fakt disa ndryshime drastike për planetin tonë aktualisht janë në zhvillim që tani, shkruan bota.al Per me shume klikoni ne reklam per […]

Read more ›
by / on July 7, 2017 at 12:47 am / in Life Style

E mahnitshme: Kjo bimë shëron kancerin për vetëm 5 minuta

Bima e emëruar Hylandia dockrillii (për të cilën mund të kërkoni në Google), është një zbulim i ri dhe shkencëtarët shpresojnë se kjo bimë do të jetë ilaçi përfundimtar i kancerit. Kjo bimë rritet vetëm në Australi, në pyjet e lagështa. Shkencëtarët i kanë ekzaminuar vetitë e saj dhe janë duke e studiuar atë tashmë 8 vite, dhe kanë ardhur […]

Read more ›
by / on July 7, 2017 at 12:22 am / in Life Style

Kjo është BIMA që e VRET KANCERIN brenda 48 ORËVE!

Edhe pse kanceri cilësohet si sëmundje e pashërueshme, shkencëtarët nga e mbarë bota janë duke punuar thuajse 24 orë për ta zbuluar ilaçin kundër kësaj sëmundje. Sidoqoftë, hulumtuesit nga Universiteti i Windsor në Kanadë kanë zbuluar se çaji i luleradhiqes i shkatërron qelizat kanceroze, transmeton Telegrafi. Edhe përse kjo bimë konsiderohet si bari dhe asnjëherë nuk është e mirëpritur në […]

Read more ›
by / on June 27, 2017 at 3:41 am / in Life Style

Do të hani gjithmonë mëngjes pasi ta lexoni këtë

Kemi dëgjuar të thonë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës. Por a e dini pse? Gazeta Express sot do të ndaj disa informacione të vlefshme rreth kësaj teme, për t’ju ndihmuar që të kuptoni rëndësinë e mëngjesit dhe që kurrë mos ta lini pa e ngrënë. Mëngjesi ju ndihmon të humbni peshë Njerëzit të cilët nuk e […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 3:57 am / in Life Style

10 punët që ju bëjnë të shtoni në peshë

Një studim i ri i zhvilluar online nga Harris Interactive, tregon se profesione të ndryshme me nivel të lartë stresi ju bëjnë të shtoni në peshë. Në të vërtetë, u suprizuam me shumicën prej tyre! Po i listojmë më poshtë… 1. Guidë udhëtimi…këta njerëz duhet të bëjnë gjithçka që të kënaqin klientët gjatë planifikimit të një udhëtimi. Përveçse mund të […]

Read more ›
by / on June 23, 2017 at 1:17 am / in Life Style

RREFIME MEKATESH : Sakrifikova nderin për fëmijët e mi!

Jam Maria, një nënë nga një qytet jugor i Shqipërisë. Ajo që unë kam hequr, zor se mund të thuhet. Prej vitesh tashmë nuk fle dot natën, shoh ëndrra të këqija dhe i lutem Zotit që ta shkurtojë vuajtjen time, duke ma shkurtuar jetën. U martova në moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare. Babai më kishte vdekur kur unë isha ende e vogël […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 2:32 am / in Life Style

Historia e dashurisë mbaroi? Por buzëqeshëshja përsëri iu kthye!

Kur një dashuri ka përfunduar fillon të bësh llogaritë, më pas mendon se a do të mundesh të dalësh nga kjo fazë … Të rikthesh buzëqeshjen përsëri në jetën tënde pas një faze të tillë, duket si një mision i pamundur. Në fakt asnjëherë nuk duhet t’i humbasësh shpresat, edhe pse partneri yt nuk është më. Të mësosh të dëgjosh […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 1:14 am / in Life Style

Humbet 38 kg vetëm me një veprim krejt të thjeshtë

Një grua ia doli të humbiste 38 kg falë një veprimi krejt të thjeshtë. Ashleigh Munn, 24, nga Greenock, Skoci, kishte arritur peshën 101 kg dhe mjekët i kishin thënë se kockat e saj nuk mund ta mbanin këtë peshë. Ajo vendosi ta dokumentonte në “Instagram” çdo ditë të dietës, të cilës iu nënshtrua. Munn ndante me ndjekësit çdo ditë […]

Read more ›