Life Style — LajmPress

Life Style

by / on May 19, 2017 at 3:50 am / in Life Style

Kujdes! Këto janë shenjat që jep trupi nëse keni probleme me veshkat!

Veshkat janë esenciale për të gjitha funksionet e trupit si dhe për mbajtjen e gjakut të shëndetshëm. Ato rregullojnë nivelet e elektroliteve dhe mbajnë kockat të shëndetshme dhe të forta. Ato i shërbejnë trupit si një filtër natyror i gjakut, dhe heqjen e mbeturinave të cilat devijohen në fshikëzën e urinës. Në prodhimin e urinës, veshkat nxjerrin mbeturina të tilla […]

Read more ›
by / on May 18, 2017 at 3:23 am / in Life Style

Harrojeni ujin me limon. Me këtë pije humbni 5 kg në vetëm 12 ditë

Përbërësit:½ qitro.1 degë e vogël ozmarinë.1 gotë ujë të ngrohtë Përgatitja dhe përdorimi:Shtydhni qitron dhe hidheni lëngun në një gotë me ujë të ngrohtë. Vendosni në të edhe një degë të vogël rozmarinë. Përziejini mirë dhe pijeni menjëherë. Rekomandohet të konsumohet me sotmakun bosh.Kjo pije përveçse ka një shije të mirë, përshpejton metabolizmin tuaj në mënyrë të çmendur. Qitro nuk […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 4:31 am / in Life Style

Pija magjike që largon dhimbjet në trup,provojeni!

Dhimbjet e nyejve, qafës, këmbëve, shpinës etj., janë të tmerrshme dhe shpeshherë janë rezultat i stresit, qëndrimit të dobët dhe stilit të pashëndetshëm të jetesës. Shpeshherë njerëzit kanë tendenca ta injorojnë këtë dhimbje derisa dhimbja fillon të shndërrohet në diçka më serioze. Sidoqoftë, nëse veç jeni në mesin e personave që përjetojnë dhimbje të tilla, atëherë receta e mëposhtme do […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 4:28 am / in Life Style

E lehtë dhe e shpejtë: ja si të reduktoni dhjamin rreth zonave problematike në pak ditë

Përpjekjet për të rënë në peshë janë të mundimshme dhe kërkojnë vullnet të hekurt. Ekziston një mënyrë efektive që ju ndihmon të djerësisni shumë dhe për pasojë të reduktoni dhjamin në zonat më problematike. Gjithçka që ju nevojitet është qese plastike dhe fashë. Udhëzimet e nevojshme: Aplikoni krem në zonën që dëshironi të dobësoheni, kofshë, bark, krahë etj. Kremi do […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 4:08 am / in Life Style

Ja disa nga shenjat e fundit të botës sipas profetit Muhamed

Kijameti do të vijë kur: • Kur do të konsiderohet për turp të vepruarit sipas urdhrave Kuranore. • Kur njerëzit e pabesë (jo të besueshëm) do të konsiderohen si të besueshëm dhe të besueshmit do të konsiderohen të pabesueshëm (të pabesë). • Kur të jetë (të bëhet) nxehtë në dimër. • Kur të rritet gjatësia e ditëve, një udhëtim i […]

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 3:45 pm / in Life Style

Shikoni muajin tuaj të lindjes dhe zbuloni diçka më shumë për veten…

Janar Vajzat e lindura në muajin janar janë jashtëzakonisht ambicioze, mirëpo edhe serioze dhe konservative. Ato që kanë lindur në këtë muaj, prihen të jenë kritike, dhe nuk dëshirojnë të flasin për ndjenjat e tyre. Ato i lejojnë t’ju afrohen vetëm personat me nivel të njëjtë intelektual dhe që i ndajnë të njëjtat pikëpamje në jetë, transmeton Telegrafi. Shkurt Femrat […]

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 1:57 am / in Life Style

Ja sa orë gjumë ju duhen sipas moshës që keni

Ne jetojmë në një botë moderne, ku gjërat lëvizin shpejtë, koha fluturon dhe të gjithë kemi një lloj mënyre jetese të shpejtë. Por, nuk do të thotë se jemi duke bërë jetë të shëndetshme. Ndonjëherë nuk kemi kohë të mjaftueshme për të pushuar, për të gatuar ushqimin e duhur ose për të fjetur mjaftueshëm dhe të gjithë ne e dimë […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 12:08 am / in Life Style

Kuroni veshkat, stomakun dhe përmirësoni shëndetin e trupit tuaj vetëm me këtë pije Ja si ta përgatisni!

Luleradhiqe është një bimë e njohur mijëvjeçare dhe vetitë e saj mjekësore janë përdorur në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme shëndetësore. Ajo detoksifikon mëlçinë, rregullon nivelin e kolesterolit, trajton alergjitë dhe është ndihmë e madhe për gratë shtatzëna dhe gratë në menopauzë. Kjo bimë është e mirë për t’u konsumuar në fillim të pranverës, në muajin prill, dhe duhet marrë […]

Read more ›
by / on May 9, 2017 at 3:50 am / in Life Style

Histori nga jeta reale , Ja pse e tradhëtoj burrin rrëfehet Raifja

Kam qenë e dashura e një burri të martuar që kishte një vajzë të vogël dhe për këtë nuk pendohem. Kam qenë një nga ato femra që thosha “unë nuk do ta bëja kurrë, kjo nuk ka për të më ndodhur, sepse nuk arrij deri aty”, por ja që ndodhi. Problemi nuk qëndron vetëm te fakti se kam qenë e […]

Read more ›
by / on May 9, 2017 at 3:37 am / in Life Style

Histori nga Jeta: Prindërit më thanë: “O neve, o gruan tënde!”

Përshëndetje! Unë që po ju shkruaj jam Arbëri. Doja t’u bëja një pyetje burrave: A ju ka ndodhur që të martoheni me një vajzë, e cila rri me ju vetëm për të mira materiale? Të paktën këtë gjë kam zbuluar unë deri tani. Edhe pse ajo më thoshte se më donte, çdo ditë e më tepër më krijohet përshtypja se […]

Read more ›