Shëndeti — LajmPress

Shëndeti

by / on January 22, 2018 at 12:39 am / in Shëndeti

Doni të keni gjunjë të fortë dhe ligamente të përforcuar? Ja ku është pija më e mirë për ju!

Kur arrijmë një moshë të caktuar, trupi fillon të punojë me një ritëm më të dobët dhe për këtë arsye kërkon një stimulim të vogël, që të funksionojë lehtësisht. Kjo pije mund të përmirësojë gjendjen e nyjeve. dhe kërcave tuaja. Dhimbjet e muskujve dhe nyjeve mund të përjetohen në çdo moshë për shkak të faktorëve të ndryshëm, njëra prej tyre […]

Read more ›
by / on January 21, 2018 at 12:23 am / in Shëndeti

Kjo fletë është gjethje e bekuar: lufton pagjumësinë, presionin e lartë të gjakut, diabetin dhe mpiksjen e gjakut

Në këtë rast, ne do të flasim për një lule të veçantë, e cila shpesh përdoret si aromë për të shijuar ushqime të caktuara, të tilla si pulë ose makarona, ajo është dafina. Siç rezulton, kjo nuk është vetëm një erëz e mirë, ajo ndihmon trupin tonë në kurimin e disa sëmundjeve. Dafina është një gjethe që mund të konsiderohet […]

Read more ›
by / on January 19, 2018 at 3:46 pm / in Shëndeti

Ja cila është maska që eliminon pikat e zeza dhe aknet vetëm disa sekonda pas përdorimit!(RECETA)

Shumicën e kohës, kur përdorni produkte kimike për të hequr qafe aknet apo pikat e zeza nga fytyra, mund të përfundoni duke shkaktuar me plagë pas trajtimit. Pra, gjëja më e mirë që ju duhet për të arritur rezultate në qoftë se ju keni probleme me fytyrën janë zgjidhjet natyrore. Nëse keni lëkurë problematike, njolla të lëna pas nga aknet, […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 9:40 pm / in Shëndeti

7 arsye pse duhet të hani vezë rregullisht

Ndihmojnë për të humbur peshë- Ndonëse përfshihen në një regjim ushqimor të shëndetshëm, vezët nuk kanë shumë kalori, madje ndihmojnë për të humbur peshë. Përmbajnë vitamina dhe minerale të shumta, të cilat na furnizojnë me energji. Proteinat e vezëve janë të lehta për tu absorbuar dhe favorizojnë krijimin e masës muskulore. Vezët janë ndër ushqime që ngopin më shumë dhe […]

Read more ›
by / on January 18, 2018 at 9:31 pm / in Shëndeti

Përdorni dy përbërës kuzhine për të pasur këmbë mrekullisht të buta

Thembrat e ashpra mund të jenë siklet. Ju nuk mbani këpucë me thembër jashtë ose të jeni me partnerin tuaj në shtrat për shkak të frikës së ashpërsisë së tyre. Jo gjithkush kujtohet të përdorë një gur zmeril në dush apo t’i lyejë këmbët me krem e të vesh një palë çorape pambuku para se të shkojnë në shtrat çdo […]

Read more ›
by / on January 17, 2018 at 11:31 pm / in Shëndeti

Si të largoni dhimbjen e qafës dhe shpatullave në shtëpi- (FOTO)

A e dini se dhimbjet në qafën dhe shpatullën tuaj vijnë nga dora juaj? Sipas Jill Miller, Krijuesi i Yoga thotë se aktivitetet e përditshme si shkrimi, mbajtja e një fëmije apo edhe biseda në një telefon celular. Krijon tensione në dorë që ngrihet deri në qafë dhe supet. Miller shpjegon se si të përdorin një top tenisi për të […]

Read more ›
by / on January 16, 2018 at 12:08 am / in Shëndeti

Hudhra, antibiotiku më i mirë që largon parazitët nga zorrët. Ja si dhe kur duhet të përdoret

Është thënë disa herë edhe në postimet e mëparshme që hudhra është një nga antibiotikët më të fuqishëm natyral. Ajo sjell përfitime të shumta shëndetësore si: Rigjeneron qelizat e lëkurës Detoksifikon trupin Rrit sistemin imunitar Pastron zorrët nga parazitët Trajton dhe parandalon infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes Heq krimbat nga zorrët Trajton dhe parandalon sëmundjen Alzheimer Trajton dhe parandalon shfaqjen […]

Read more ›
by / on January 15, 2018 at 12:34 am / in Shëndeti

Lamtumirë diabetit me këtë lëng magjik

Një burrë pasi u diagnostikua me hipertension dhe diabet katër vjet më parë, vendosi të kërkonte shërim natyror, pa ilaçe. Nga analiza e gjakut, rezultatet treguan se sheqeri i gjakut po kalonte normën – që do të thotë se pankreasi i tij nuk funksiononte më mirë. Ai iu dha menjëherë terapisë së insulinës. Por, as terapia që ai po merrte, […]

Read more ›
by / on January 15, 2018 at 12:30 am / in Shëndeti

Lamtumirë dentist! Zbardhni dhëmbët tuaj menjëherë me këtë përbërës (Udhëzim)

Çdokush dëshiron që buzëqeshja e tij të jetë e përsosur. Megjithatë, mbajtja e tyre nuk është e lehtë aq sa duket. Ne nuk jemi duke u kujdesur për dhëmbët ashtu siç duhet, dhe përdorimi i përhershëm i pastave komerciale është vetëm duke shtuar më shumë karburant në zjarr. Për fat të mirë, ne do t’ju tregojmë se si të përgatitni […]

Read more ›
by / on January 15, 2018 at 12:06 am / in Shëndeti

Ja si të largosh dhimbjen e fytit në pak orë, pa ilaçe. Ja 5 metodat natyrale

Dhimbja e fytit mund të jetë një simptomë që shoqëron sëmundje të ndryshme, duke filluar nga infeksionet e deri tek problemet e frymëmarrjes. Zakonisht është e mundur të ndjehet kruajtje, djegie dhe acarim së bashku me dhimbje të fytit. Pavarësisht se kjo patologji zakonisht nuk është alarmante, mund të duhen disa ditë që të zhduket dhe vetëm në disa raste […]

Read more ›