Show Biz — LajmPress

Show Biz

by / on May 7, 2017 at 10:54 pm / in Show Biz

Kështu dukej Anita Haradinaj kur ishte studente (Foto)

Anita Haradinajn e njohim prej shumë kohësh. Vajza e spikerit të njohur Mustafë Muçaj, u shkollua në Tiranë dhe Prishtinë Anita u bë e njohur përmes ekranit televiziv si gazetare dhe spikere lajmesh dhe u pëlqye e vazhdon të pëlqehet për qëndrimin dhe profesionalizmin e saj. Bashkëshortja e Ramush Haradinajt, është dukur përherë bukur, edhe në kohën e studimeve e […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:31 pm / in Show Biz

Ditë e veçantë për familjen Vllasaliu (Foto)

Sot, është një ditë e veçantë për familjen Vllasaliu, nipi i Sinan Vllasaliut, Jani, feston 1 vjetorin e lindjes. Ka qenë pikërisht Edona, nëna e tij ajo që e ka uruar në llogarinë e saj në Facebook, duke postuar një kolazh fotosh të të birit. “Sot nje vit ne oren 9:20 mu lumturu jeta, e kuptova dashurine e vertet, erdhe […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:52 am / in Show Biz

Ekskluzive: Ja me çfarë sëmundje u përball Vjollca Haxhiu nga mërzia për nënën (VIDEO)

Vjollca Haxhiu është njëra ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Ajo së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin Express Rozë, ku ka folur rreth jetës dhe karrierës së saj. Ndër të tjera Vjollca ka folur edhe për vdekjën e nënës së saj, duke treguar kështu se me çfarë sëmundje u përballë ajo. Se çfarë thotë në lidhje […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:51 am / in Show Biz

Labinot Tahiri: Ja pse do të bëhem kryetar e pastaj kryeministër i Kosovës! (Video)

Këngëtari Labinot Tahiri, po flet në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit. Në një rrëfim të detajuar, ai ka treguar arsyet që po e shtyjnë drejt politikës. Në këtë intervistë, Labi mbushet me lot, qeshet, ironizon e nervozohet derisa tregon se nuk e ka ndërmend që të ndalet pa u bërë kryetar – fillimisht i Ferizajt, e pastaj edhe kryeministër Kosovë […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:50 am / in Show Biz

Ja se si e poshtërojnë Linda Morinën në Emisionin live..!!

Programi festiv “Xing me Ermalin”, ka qenë i mbushur me disa nga fytyrat më të njohura të cilat ishin mjaft prezente në media në vitin 2016.Autori i emisionit kishte të vetmën kosovare në emision e që ishte Linda Morina, mendoj se këtu e tepruan me talljen e Këngëtares KETU shihni linda morinen

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:31 am / in Show Biz

Shikoni si vajzat Shqiptare në Zvicër mësohen të këndojnë shqip me çifteli..!!

Bashkatdhetarët në Zvicër e në mesin e tyre edhe shumë fëmijë po mësohen të këndojnë këngët me të bukura shqipe. Shoqata Kulturore Shqiptare “Bashkimi” ka shpërndarë disa video në Facebook gjatë ushtrimeve ku fëmijët mësohen të këndojnë shqip e t’i bien çiftelisë.“Gjatë Ushtrimeve ku Fëmijet edhe në po qmallemi per Vendlindjen ku i këndojm Shqipëris ne tel te Qiftelis.I këndojm […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:22 am / in Show Biz

“Çënari” dhe Almeda Abazi, ‘ndezin’ atmosferën duke kënduar shqip në emisionin turk…(VIDEO)

Çifti shumë i dashur për publikun Tolgahan Sayisman dhe Almeda Abazi së fundmi kanë qenë të ftuar së bashku në një emision turk. Ata kanë rrëfyer në një intervistë të gjatë për jetën dhe karrierën e tyre, ndërsa në një prej momteneve të emisionit, dyshja kanë dhuruar një spektakël të vërtetë. Me dëshirën e publikut dhe të prezantuesve, “Çënari” dhe […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:18 am / in Show Biz

Labi rrëfen tmerrin që përjetoi mbrëmë në lokali ku u vra Ermali (Foto)

Këngëtari i njohur kosovar Labinot Tahiri mbrëmë përjetoi një tmerr me sy duke qenë pjesë e lokalit ku mbeti i vrarë Ermal Kamberaj. Ai përmes një statusi në Facebook ka rrëfyer atë që përjetoi mbrëmë gjatë ngjarjes tragjike që ndodhi në lokalin që kishte për të përformuar./Botapress.info/. Ky është statusi i plotë i Labit: I riu i cili u vra […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:14 am / in Show Biz

Blero tregon se kush ia vrau gjyshen (VIDEO)

Blero është njëri ndër këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Ai së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin Express Rozë, ku ka treguar se kush ia vrau gjyshen vite më parë. Për ta kuptuar se çfarë ka thënë për këtë, klikoni në videon e mëposhtme

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:13 am / in Show Biz

Ja si bërtet nga emocionet Teuta kur Tara i futet në emision (VIDEO)

Teuta Krasniqi padyshim se është njëra ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar. Ajo së fundmi ka qenë e ftuar në intervistën e gjatë të emisionit Express Rozë, ku ka folur rreth jetës dhe karrierës së saj. Ndër të tjera, aktorja u befasua nga vajza e saj Tara, kur ajo papritmas futet në emision. Për ta shikuar reagimin e […]

Read more ›