Sport — LajmPress

Sport

by / on March 1, 2018 at 9:02 am / in Sport

Kosova refuzon të shkojë në Serbi pa himn e flamur (VIDEO)

Siç pritej, është komplikuar dukshëm situata lidhur me turneun e grupit të pestë të eliminatoreve evropiane për botërorin e hendbollit për lojtaret deri 20 vjet që mbahet këtë vit. Në këtë grup bëjnë pjesë Kosova, Serbia, Norvegjia e Sllovakia. Sipas shortit, turneu i këtij grupi është caktuar të mbahet në Serbi, ndërsa së fundi Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 11:48 am / in Sport

Alves e provon vetën edhe në portë ndaj Sochaux pasi që Trapp del jashtë me karton të kuq (Foto/Video)

Dani Alves njihet si futbollist atraktiv dhe gazmor, ndërsa në ndeshje ndaj SoChaux, i bëri edhe një herë bashkëlojtarët të qeshin. Ishte koha shtesë kur portieri gjerman Kevin Trapp mori karton të kuq dhe në portë u fut Alves, edhe pse ishte më i shkurtri në fushë.   Madje dhe fanella i binte e madhe. Alves në portë Ai nuk […]

Read more ›
by / on December 6, 2017 at 2:53 pm / in Sport

Do të habiteni, Shikoni si boksieri Shqiptar i ‘merr jetën’ serbit (Video)

Florian Marku fiton ndeshjen e sotme ndaj serbit Stefan Suskavcevic.Floriani u gjend në vështirësi vetëm për pak sekonda pasi serbi e lidhi atë duke e mbajtur afër tij dhe duke mos i lënë hapësirë shqiptarit që ta godasë. Por kjo gjë nuk i zgjati për shumë kohë serbit pasi Floriani menjëherë ka reaguar dhe i kanë mjaftuar 2 minuta që […]

Read more ›
by / on December 4, 2017 at 12:16 am / in Sport

Ditë më parë theu rekordin për grushtin më të fuqishëm, tani Ngannou nokauton brutalisht kundërshtarin (Video)

Javën e kaluar Francis Ngannou theu rekordin për grushtin më të fuqishëm në botë. Tani ‘Grabitqari’ gjithë fuqinë e tij e veri në punë në luftën e fundit e vlefshme për UFC 218. Ai nokautoi kundërshtarin Alistair Overeeme në rundin e parë, që të jemi më saktë në minutën 1:42. Francezi me prejardhje nga Kameruni është duke bërë emër dita […]

Read more ›
by / on November 11, 2017 at 10:47 am / in Sport

McGregor kthehet në skenë – Futet në kafaz për të festuar me shokun e tij, por për pak sa nuk përleshjet me gjyqtarin që dëshiron ta largojë (Foto/Video)

Conor McGregor ka qenë në qendër të vëmendjes në ndeshjen e zhvilluar në UFC mes Charlie Ward dhe John Redmond. Fillimisht gjithçka ishte një pas McGregor u gëzua shumë kur pa Wardin që fitoi ndaj John Redmond në sekondat e fundit të raundit të parë.Në ekstazë të pastër të prej fitores së Ward, McGregor u hodh në ‘kafaz’ për të […]

Read more ›
by / on November 10, 2017 at 4:40 pm / in Sport

Neymar pyetet shumë për situatën e tij te PSG, trajneri e merr në mbrojtje dhe lojtari fillon të qajë (Video)

Neymar ka shpërthyer në lot, pasi i doli në mbrojtje trajneri i tij te Brazili, Tite, kur u pyet për situatën e tij te PSG.Marrëdhënia me trajnerin, me bashkëlojtarët, por edhe gjëra të tjera, shkruhen çdo ditë në media prej kalimit të tij te PSG.Lojtari është shprehur se është adaptuar shumë mirë, por kur u bën shumë pyetjet trajneri e […]

Read more ›
by / on October 29, 2017 at 12:40 pm / in Sport

Super skedina per sod Urojm qe te kemi fat

Sod kemi marre ca ndeshje te analizuar dhe besojm qe do tia qellojme,siguria eshte mbi 90% mirpo ju sugjerojm qe mos te veni bast me para te medha. NAPOLI- SASSUOLO 1-1&3+ (Vendasi udheheq ne ndeshje nga pjesa e pare deri ne fund dhe ne ndeshje bien se paku 3 gola) kuota 1.7 MLADA BOLESLAV- VYSOCINA JIHLAVA 3+ (ne ndeshje bien […]

Read more ›
by / on October 28, 2017 at 11:29 pm / in Sport

MOMENTI KUR ANTHONY JOSHUA MPOSHT CARLOS TAKAM (VIDEO)

Joshua rikonfirmohet “mbret” i botës në boksAnthony Joshua është rikonfirmuar kampion i botës në peshat e rënda në boks.Britaniku e mposhti boksierin nga Kameruni, Carlos Takam në një meç të zjarrtë në Cardiff, transmeton Koha.net. KLIKO NE REKLAMEN ME POSHTE PER TE SHIKUAR VIDEON.

Read more ›
by / on October 10, 2017 at 2:12 am / in Sport

Fansja i thotë “ta hangsha k***n” Capitalit në koncert (VIDEO)

Capital T ishte në një koncert në Nju Jork, aty ku ishin mbledhur shumë fansa të tij shqiptarë për ta dëgjuar idolin e tyre. Por, njëra nga fanset në koncert duket se “çmendet” për Capitalin, duke shkuar në ekstrem me dashurinë e saj ndaj tij. Ajo publikoi në Snapchat një video duke i thënë atij “ta hangsha k**in”, shkruan Express. […]

Read more ›
by / on July 18, 2017 at 6:38 pm / in Sport

Kikboksieri kosovar Elvis Gashi mposht me nokaut Jaunceyn

Kikboksieri kosovar me prejardhje nga Peja, Elvis Gashi, ka debutuar si është më së miri në garat e GLORY 43, duke e mposhtur me nokaut në Madison Square Garden të New Yorkut, kanadezin Josh Jauncey. Gashi ka bërë debutimin e tij në peshat e lehta të GLORYT duke e mposhtur në Madison Square Garden kanadezin Jauncey dhe duke u përshëndetur […]

Read more ›