Sport — LajmPress

Sport

by / on June 13, 2017 at 4:15 am / in Sport

Zbulohet “misteri” i shenjës që bëri Armando Sadiku pas golit ndaj Izraelit

Shqipëria ka arritur të marrë mbrëmë në stadiumin “Haifa” një fitore mjaft të rëndësishme. Më në fund pas 5 takimesh pa rezultat dhe kritikave të shumta që kanë shpërthyer ndaj trajnerit apo skuadrës, djemtë e Kombëtares kanë mundur t’i mbyllin gojën të gjithëve. Armando Sadiku arriti të shënojë dy gola mjaft të vlefshëm jo vetëm për Kombëtaren, por për të […]

Read more ›
by / on June 12, 2017 at 3:57 am / in Sport

Harroni zgjedhjet ne Kosove, shikoni Mavraj sexhde midis Izraeli

Pas golit të shënuar të Sadikut, mbrojtësi Mërgim Mavraj ka festuar duke rënë në sexhde Armando Sadiku me golin e shënuar në minutën e 43’, i dha fitoren Shqipërisë ndaj Rumanisë në Euro 2016. Pas golit të shënuar të Sadikut, mbrojtësi Mërgim Mavraj ka festuar duke rënë në sexhde, Përndryshe Mavraj pas ndeshjes deklaroi se fitoren ua dedikon tifozëve shqiptarë […]

Read more ›
by / on June 4, 2017 at 2:09 am / in Sport

E dashura e Ronaldos festoi në fushë me portugezin (Foto)

Cristiano Ronaldo e fitoi Ligën e Kampionëve për të dytin vit radhazi, ndërsa ky është trofeu i katërt i garës më të madhe evropiane për të. Ndërsa krahas bashkëlojtarëve, stafit dhe tifozëve, në festën e tij është bashkëngjitur edhe e dashura Georgina Rodriguez. Një puthje për heroin (Rex/Shutterstock) E veshur me fanellën e Real Madridit, 22-vjeçarja dukej shumë bukur. Djali […]

Read more ›
by / on June 3, 2017 at 7:12 pm / in Sport

Ndiqni live Real Madrid Juventus

Gonzalo Higuain ka provuar me një goditje të fortë të mposht Navasin, por ky i fundit ka qenë i vëmendshëm sa i perket skuadreve te real madridit ky do te jet nje loje shum i mrekullueshem edhe juventusi eshte nje ekip teper i fort mirpo nuk i dijet se cili do te fitoj der ne fund te keti rezultsti per […]

Read more ›
by / on May 31, 2017 at 2:01 pm / in Sport

Duel i pa harruar, Nuk të mbush syrin por e rrëzon 5 her brenda raundit të parë

Duel i pa harruar, Nuk të mbush syrin por e rrëzon 5 her brenda raundit të parë me te vertet ja vlen te shikohet ky eshte djaloshi qe e errzon 5 her…! Ndiqni pamjet e bokserit me te vertet ja vlen te shikohet: Duel i pa harruar, Nuk të mbush syrin por e… by lajmeglobale

Read more ›
by / on May 29, 2017 at 12:49 pm / in Sport

Ju kujtohet kopja e Messit? Do të shokoheni nga ajo çfarë i ka ndodhur (FOTO)

Kopja e Lionel Messit ka qenë shumë afër dënimit me burg.‘Kopja’ e Leo Messit nga Irani, Reza Parastesh, i cili u bë i famshëm javëve të fundit për shkak të ngjashmërisë të madhe që ka me yllin e Barcelonës, i ka ndodhur diçka e papritur, transmeton Gazeta BlicAi ka ngjashmëri tejet të madhe me Leo Messin, dhe kjo ka bërë […]

Read more ›
by / on May 25, 2017 at 10:48 am / in Sport

A do të dënohet edhe Ronaldo si Messi? Kjo është shuma milionëshe që ai e ka fshehur (Foto)

Mediat spanjolle raportojnë se sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk i ka paguar plot 8 milionë euro tatim nga të hyrat e fituara prej të drejtave të imazhit. Sipas radios spanjolle “Cdena Ser”, hetuesit në rastin e Ronaldos kanë thënë se portugezi ka dështuar t’i paguajë tetë milionë euro nga të hyrat e fituara prej të drejtave të imazhit […]

Read more ›
by / on May 23, 2017 at 12:03 am / in Sport

Griezmann befason me përgjigjen e tij kur pyetet nëse do të kalojë te Reali

Atletico Madrid dhe tifozët e kësaj skuadre mund të ndihen më të qetë, pasi ylli i tyre, Antoine Griezmann, nuk do t’i bashkohet Real Madridit. 26 vjeçari që po kërkohet edhe nga Manchester United, ka deklaruar se nuk ka asnjë mundësi që t’i bashkohet Real Madridit gjatë afatit kalimtar të verës. Këtë e ka deklaruar Griezmann gjatë një interviste për […]

Read more ›
by / on May 20, 2017 at 3:16 am / in Sport

Eksluzive:Ky është talenti Shqiptarë që shpërblehet nga Bazeli

Baseli në mesin e shumë futbollistëve të rinj që u shpërblye ishte edhe Landrit Ejupi. Ky i fundit është vetëm 17-vjeçar dhe vjen nga qyteti i Gjilanit, transmeton Telegrafi. Ai është ndër lojtarët më të mirë të Baselit U17 dhe konsiderohet si perspektiva e skuadrës KETU ndiqni talentin shqiptar si shperblehet nga skuadra e bazelit

Read more ›
by / on May 18, 2017 at 7:55 am / in Sport

Shkaku i Championsit, Barca ia merr yllin Arsenalit (Foto)

Mos pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve mund të shtyjë Hector Bellerinin drejt transferimit në Barcelonë Skuadra e Barcelonës është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë që prej largimit të Dani Alves, i cili kaloi në Juventus. Sipas të përditshmes katalunase, Mundo Deportivo, Barcelona tashmë e ka përzgjedhur Hector Bellerinin, të cilit do t’ia besojë krahun e djathtë të mbrojtjes. […]

Read more ›