Sport — LajmPress

Sport

by / on May 25, 2017 at 10:48 am / in Sport

A do të dënohet edhe Ronaldo si Messi? Kjo është shuma milionëshe që ai e ka fshehur (Foto)

Mediat spanjolle raportojnë se sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk i ka paguar plot 8 milionë euro tatim nga të hyrat e fituara prej të drejtave të imazhit. Sipas radios spanjolle “Cdena Ser”, hetuesit në rastin e Ronaldos kanë thënë se portugezi ka dështuar t’i paguajë tetë milionë euro nga të hyrat e fituara prej të drejtave të imazhit […]

Read more ›
by / on May 23, 2017 at 12:03 am / in Sport

Griezmann befason me përgjigjen e tij kur pyetet nëse do të kalojë te Reali

Atletico Madrid dhe tifozët e kësaj skuadre mund të ndihen më të qetë, pasi ylli i tyre, Antoine Griezmann, nuk do t’i bashkohet Real Madridit. 26 vjeçari që po kërkohet edhe nga Manchester United, ka deklaruar se nuk ka asnjë mundësi që t’i bashkohet Real Madridit gjatë afatit kalimtar të verës. Këtë e ka deklaruar Griezmann gjatë një interviste për […]

Read more ›
by / on May 20, 2017 at 3:16 am / in Sport

Eksluzive:Ky është talenti Shqiptarë që shpërblehet nga Bazeli

Baseli në mesin e shumë futbollistëve të rinj që u shpërblye ishte edhe Landrit Ejupi. Ky i fundit është vetëm 17-vjeçar dhe vjen nga qyteti i Gjilanit, transmeton Telegrafi. Ai është ndër lojtarët më të mirë të Baselit U17 dhe konsiderohet si perspektiva e skuadrës KETU ndiqni talentin shqiptar si shperblehet nga skuadra e bazelit

Read more ›
by / on May 18, 2017 at 7:55 am / in Sport

Shkaku i Championsit, Barca ia merr yllin Arsenalit (Foto)

Mos pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve mund të shtyjë Hector Bellerinin drejt transferimit në Barcelonë Skuadra e Barcelonës është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë që prej largimit të Dani Alves, i cili kaloi në Juventus. Sipas të përditshmes katalunase, Mundo Deportivo, Barcelona tashmë e ka përzgjedhur Hector Bellerinin, të cilit do t’ia besojë krahun e djathtë të mbrojtjes. […]

Read more ›
by / on May 13, 2017 at 3:29 am / in Sport

Skuadra kosovare bën diçka emocionuese për tifozin 24-vjeçar që vdiq dje (Foto)

Drita dhe tifozët Intelektualët, i kanë dhënë lamtumirën e fundit tifozit Ardit Kasapi, i cili humbi jetën dje.

Read more ›
by / on May 12, 2017 at 6:31 pm / in Sport

“Xhaka, tani po tregon se është lojtar që vlen 30 milionë funte”

Xhaka luan më mirë që kur e ka në krah Aaron Ramsey dhe më në fund ka filluar të duket si një lojtar që vlen 30 milionë funte, shkruan Goal. “Goal.com” ka bërë një artikull të gjatë për mesfushorin shqiptar të Arsenalit, Granit Xhakën, i cili ndeshjet e fundit po tregon diçka më shumë nga klasi i tij, transmeton Gazeta […]

Read more ›
by / on May 9, 2017 at 11:20 pm / in Sport

Çudia e futbollit kinez që po “çmend” botën, ndodhë çdo javë edhe në Kosovë

Një statistikë e pabesueshme vjen nga Kina. Huashen Zhang është një nga lojtarët e Shangai SIPG, skuadra ku aktualisht luajnë edhe brazilianët Oskar dhe Hulk. Për futbollistin 19-vjeçar ka një statistikë jo të zakonshme për futbollin që njohim. Në fakt, mesfushori i ka nisur si titullar shtatë ndeshjet e fundit, por çuditërisht zëvendësohet në minutat e para të takimit. Duhet […]

Read more ›
by / on May 8, 2017 at 2:48 am / in Sport

Erzen Rrustemi shpallet kampion bote në WBF, feston me flamurin e UÇK-së

Erzen Rrustemi është shpallur kampion i botës në versionin WBF. Shqiptari e nokautoi boksierin Ricardo Ramirez në rundin e dytë, duke treguar edhe një herë për formën e tij të mirë.Rrustemi kishte arritur të nokauton kundërshtarin edhe në rundin e parë, por me shumë mund Ramirez kishte arritur të vazhdojë meçin.Takimi është zhvilluar në Aarhus të Danimarkës dhe Erzeni kishte […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 11:11 pm / in Sport

Kjo është vetura e kampionit të boksit Anthony Joshua (Foto)

Si kampion, ai duhet të ketë dhe veturën kampione, por a e ka ai një të tillë? Kampioni botërorë i peshave të rënda në boks, Anthony Joshua nget një veturë Range Rover të modifikuar nga SOV, transmeton Express. Ai ka thënë se kalon shumë kohe prapa timonit në rrugën që ai bënte për në kapin e stërvitjeve në Sheffield. Joshua […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 12:08 am / in Sport

Mbushen 20 vjet nga supergoli i famshëm Ja çfarë thotë sot Roberto Carlos

Sot është 20 vjetori i njërës prej golave më të mirë në histori të futbollit. Para 20 vitesh, Roberto Carlos e kishte shënuar golin më të çmendur nga gjuajtja e lirë në një miqësore me Francës në vitin 1997 KETU mundeni ta shikoni legenden e futbollit roberto carllos i cili ka qen nje ndere futbollistet me te mire

Read more ›