Uncategorized — LajmPress

Uncategorized

by / on December 4, 2017 at 12:25 pm / in Uncategorized

Daçiq i qon selam Ramush Haradinajt, shkurtoe gjuhën ma mirë se unë… (Video)

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se Serbia nuk e ka tërhequr as fletarrestin e as aktakuzën kundër kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ka përkujtuar se tërheqja e fletarrestit të Interpolit është bërë me kërkesë të UNMIK-ut. Mëtutje, duke folur sot para gazetarëve në Beograd, Daçiq theksoi se::::::“tërheqja e fletarrestit do të nënkuptonte se ne kemi hequr […]

Read more ›
by / on December 3, 2017 at 10:00 pm / in Uncategorized

Kaq të zhveshur nuk e kemi parë asnjëherë Adelina Tahirin(VIDEO)

Sa herë që flitet për këngëtaret provaktive gjithnjë mendja na shkon tek Adelina Tahiri.Këngëtarja nuk e ka aspak problem t’i tregoj hiret e saj me çka edhe shquhet. Adelina, e cila së fundmi deklaroi që ka nis një lidhje dashurie dhe që është e lumtur, edhe kësaj radhe vie me një pamje tejet joshëse, por edhe provokative. Me një fustan […]

Read more ›
by / on December 3, 2017 at 5:50 pm / in Uncategorized

Truk që do t’ju ndihmojë të shkrini veturën e ngrirë për një minutë: Harroni gërryerjen dhe mundimin!

Truk që do t’ju ndihmojë të shkrini veturën e ngrirë për një minutë: Harroni gërryerjen dhe mundimin! Provoni dhe na tregoni përvojat tuaja – thonë që vërtet ka suksesGërryerja monotone e akullit nga xhami i shoferit dhe ngrirja mund të bëhen e kaluar me ndihmën e kësaj metode të shpejtë dhe të thjeshtë! Fjala është për trukun i cili do […]

Read more ›
by / on December 3, 2017 at 1:52 pm / in Uncategorized

MJERIM: 300 familje në Shqipëri të izoluara nga bora: Jemi në terr prej 5 ditësh

Rreth 300 familje izolohen totalisht në Dukagjin nga Mali Shoshit deri në Qage-Thore nga bora.Të dy rrugët që lidhin Shkodrën me Dukagjanin janë bllokuar. Mësohet se në aksin Qafë Thore-Theth ka rreth 60 cm borë dhe nuk mund të kalohet as me mjete me zinxhirë dhe as në këmbë. Po ashtu në aksin Breg Lumi-Mali Shoshit ka rreth 40 cm […]

Read more ›
by / on December 3, 2017 at 11:08 am / in Uncategorized

Shqiptarët duhet të plotësojnë vetëm një kusht për të punuar në Gjermani

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017. “Die Welt” i kushton dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani. “Një punë në Gjermani, shumë njerëz në vendet e Ballkanit Perëndimor e shohin këtë si të vetmen rrugëdalje nga papunësia në […]

Read more ›
by / on December 3, 2017 at 11:00 am / in Uncategorized

Zbulohet mospërputhje e numrit të fletëvotimeve në një qendër votimi në Prishtinë (Dokument)

“Një vendvotim i tillë nuk guxon të procedohet pa u hapur kutia dhe pa u zbuluar se çfarë ka sjell deri të ky dallim ne fletëvotime, ka thënë një përfaqësues i shtabit të Arban Abrashit për ORAinfo. Sipas tij çdo ditë e më shumë po zbulohen fakte te reja qe u manipuluar procesi zgjedhor dhe se QNR-ja nuk i ka […]

Read more ›
by / on December 2, 2017 at 12:19 am / in Uncategorized

LAJMI I FUNDIT: Gjendet i varur një 35 vjeçar në Prishtinë

Një person që besohet të jetë rreth 35 vjeç, është gjetur i varur, sot, në një shtëpi në rrugën “Mentor Ratkoceri”, në Prishtinë. Vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku, në vendngjarje, njofton Klan Kosova. Klan Kosova mëson se ai u gjet nga forcat e rendit rreth orës 17, në tavanin e një shtëpie në rrugën në fjalë. Policia ende […]

Read more ›
by / on December 2, 2017 at 12:15 am / in Uncategorized

LAJMI I FUNDIT: Kadri Veseli ftohet në Gjykatë, ja për çfarë

Ka përfunduar seanca e sotme gjyqësore ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje – Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj Bujupi dhe Faton Topalli, shkruan Periskopi.Gjykata mori vendim që seanca e radhës ndaj deputetëve të mbahet më 7 dhjetor, duke filluar nga ora 09:00.Gjykatësi Beqir Kalludra ka ftuar në cilësinë e dëshmitarëve – Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin dhe deputetët Naser Osmani, […]

Read more ›
by / on November 30, 2017 at 11:36 am / in Uncategorized

Kush është deputeti fukara që nuk ka asnjë centë në llogarinë bankare (Dokument)

Mund të duket e çuditshme, por një deputet kosovarë nuk ka asnjë cent në llogarinë bankare. Fjala është për deputetin e Vetëvendosjes Frashër Krasniqin, i cili ka deklaruar se në llogarinë bankare nuk ka asnjë centë, raporton Magazina.al E vetmja pasuri që ka deklaruar deputeti Krasniqi është një shtëpi në vlerë 23 mijë euro e që është në pronësi të […]

Read more ›
by / on November 30, 2017 at 11:30 am / in Uncategorized

Raporti se si vdiq puntori i Bechtel Enkas

E, derisa në ditët pas ngjarjes u dhanë disa versione të përafërta se si kishte ndodhur rasti me fatalitet, tash pas një muaji Inspektorati i Punës të Kosovës ka versionin final të saj. Inspektorati i Punës ka raportin zyrtar, mirëpo ende nuk ka marrë ndonjë vendim në lidhje me ngjarjen. Këtë raport për Ndërtimi.info e ka interpretuar zëvendëskryeinspektorit të Punës […]

Read more ›