Uncategorized — LajmPress

Uncategorized

by / on March 2, 2018 at 3:51 am / in Uncategorized

Njihuni me fshatin ku të vdekurit nxirren nga varri dhe fillojnë një jetë të re

Ndoshta nuk do ta besoni, por ekziston një fshat i quajtur si “fshati i të vdekurve”.Jetesa e çuditshme është fotografuar në Sulawesin e Jugut në Indonezi, ku të afërmit e varrosur nxirren nga arkivoli për t’u veshur me rroba të reja dhe për t’iu pastruar kockat. Rituali i vdekjes i popullit Torojan nuk beson se dikush ka ndërruar jetë.(Shtyp mëposhtë, […]

Read more ›
by / on March 1, 2018 at 4:30 am / in Uncategorized

Kunatat përplasen fort, Nora e quan te poshtër Tunen, ajo i’a kthen edhe me keq…

Të dyja janë ndër këngëtaret më të pëlqyera të estradës, shkruan GazetaBlic.Flasim për Nora Istrefin dhe Tuna Sejdin të cilat kanë më shumë se një dekadë që janë pjesë e skenës muzikore shqiptare. Nora Istrefi ka vite që është e martuar me Robert Berishën, ku kanë dhe një vajzë me emrin Renee. Familjes Berisha ka afro dy vite që i […]

Read more ›
by / on February 27, 2018 at 8:29 pm / in Uncategorized

URIME! Ska më pritje për vizë të Gjermanisë, tani të gjithë shqiptarët mund të punojnë atje

Ska më pritje për vizë të Gjermanisë, tani të gjithë shqiptarët mund të punojnë atje, ja detajet….Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë,nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017. “Die Welt” i ka kushtuar sot dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani.Një […]

Read more ›
by / on February 27, 2018 at 11:21 am / in Uncategorized

hahahahah #tag shokun/shoqen qe duhet ta shiqoj kete video….

hahahahah #tag shokun/shoqen qe duhet ta shiqoj kete video…. hahahahah #tag shokun/shoqen qe duhet ta shiqoj kete video…. hahahahah #tag shokun/shoqen qe duhet ta shiqoj kete video…. hahahahah #tag shokun/shoqen qe duhet ta shiqoj kete video…. https://instagram.fskp2-1.fna.fbcdn.net/vp/716c7505e7ea97a39c6f9c19d0e7971b/5A975C78/t50.2886-16/28395112_2020652181506436_7285752353637007360_n.mp4

Read more ›
by / on February 26, 2018 at 11:31 am / in Uncategorized

Pamje spektakolare: Kështu futet Policia në një lokal në Graçanicë dhe arreston dy serbë

Policia e Kosovës mbrëmjen e djeshme arrestoi dy serbë të cilëve në Graçanicë iu gjet mbi 13 kilogramë drogë të llojit marihuanëSipas Policisë, operacioni është realizuar në një lokal në Graçanicë ku droga u gjet në thasë, ndërkohë që Policia gjeti edhe para të falsifikuara, shufer plastike dhe gaz lotsjellës. Në videon që mund të shihni më poshtë, vërehet i […]

Read more ›
by / on February 26, 2018 at 2:49 am / in Uncategorized

Burracak, ajo ka të gjitha të drejtat të të refuzojë! Ti s’ke asnjë të drejtë t’i marrësh jetën!

“Ti nuk vdes nga dashuria, sepse dashuria madje edhe kur lëndon, nuk vret!” PREJ 3 DITËSH NUK MUND TË GJEJ PAQE. NË KOKË MË PËRSËRITET VETËM PYETJA: PSE U VRA EDHE ARIELA? Nga njëra anë ekziston një problem edukimi se si meshkujt dhe femrat i qasen ndjenjës: Meshkuj që besojnë se dashuria është të posedojnë një femër dhe ta shkatërrojnë […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 1:49 pm / in Uncategorized

Gazetari Serb E Provokon Keq Ramushin, Ja Reagimi Tij…(Video)

Është gazetari i këtij mediumi që ka qëndruar në Kosovë, ku ka folur me gazetarë serbë dhe politikanë për frikën me të cilën po përballen.“Mund të shihni se sa të pasigurtë ndjehen njerëzit. Çfarë më brengos më së shumti është që shumë prej miqve të mi janë larguar nga Mitrovica e Veriut dhe shumë të tjerë janë duke e shqyrtuar […]

Read more ›
by / on February 25, 2018 at 3:19 am / in Uncategorized

Si të largosh erën e keqe të gojës

Askush nuk dëshiron që bashkëbiseduesi të hetojë erën e pakëndshme na goja. Për t’iu shmangur kësaj apo që problemin tuaj me kohë ta vëreni dhe kundër tij me sukses të luftoni, mësoni diçka për shkaktarët e erës së pakëndshme nga goja dhe si ta eliminoni. Era e keqe e gojës cila në mjekësi quhet halitosis, mund të jetë e shkaktuar […]

Read more ›
by / on February 24, 2018 at 5:48 pm / in Uncategorized

Kafeneja ku modelet gjysem te zhveshura shërbejnë kafe (VIDEO)

Pronari i një kafeneje në Bangkok, Tajlandë po kërkonte një ide për ta bërë biznesin e tij të suksesshëm, në mënyrë që kafeteria e tij të kishte më shumë punë. Kështu, Prasong Runaakorn, pronari i Nina’s Coffe, vendosi që t’i përdorë dy modele të veshura vetëm me përparëse dhe take, me shpresën se do të tërhiqte klientë në kafenenë e […]

Read more ›
by / on February 23, 2018 at 5:53 pm / in Uncategorized

Shikojeni sa e bukur është gruaja e Vedatit te Stupcave, i’a kalon vajzave nga estrada (FOTO)

Vedat Bajrami është personazhi kryesor i humorit kosovar aktualisht. Shumë role dhe shumë skeqe të tij mbahen mend mirë nga shumica e publikut, përcjell ORAinfo. Mirëpo publiku di pak për jetën e tij private, jashtë komikës që ai ka. Vedati në realitet është krejt ndryshe.Një baba dhe bashkëshort i përkushtuar i cili pa hezitim poston fotografi që tregojnë lumturinë që […]

Read more ›