Video — LajmPress

Video

by / on November 19, 2017 at 2:38 pm / in Lajme, Video

VIDEO e nokautit qe theu rekordin boteror

Rekordi i mëparshëm në boks ishte për 17 sekonda pas ndeshjes midis boksierëve Daniel Jimenez dhe Harald Geier në vitin 1994. Boksieri Gonya, pas nokautit mori trajtim mjekësor brenda ringut para se të kthehej në këmbë, duke kërkuar një maskë oksigjeni. “E dija që meçi me Gonyan nuk do të zgjaste, unë fitova në raundin e parë!’, ka thënë fillimisht […]

Read more ›
by / on July 14, 2017 at 9:25 pm / in Video

Emocionuese! Surpriza e dy vëllezërve Shqiptar per motren e tyre ne diten e dasmes.. Te ben me lote..

Secili nga ne do të donte që momentet më të bukura të jetës t’i ndante me të afërmit e tij. E tillë është edhe dita kur një vajzë martohet. Por, jo gjithnjë gjërat shkojnë ashtu siç duam ne. Rajmonda është vajza nga Mirdita, e cila ka katër vëllezër. Dy prej tyre, emigrant në Angli nuk kanë mundur të marrin pjesë […]

Read more ›
by / on July 8, 2017 at 6:58 pm / in Video

Flet ish-punonjësi i CIA’s: Bin Laden është gjallë. Ja ku jeton! (Video)

Ish-punonjësi i CIA-s, Eduart Snowden ka thënë që ka prova që demostrojnë që Osama Bin Laden, që thuhet se është vrarë në Pakistan në vitin 2011 nga forcat militare amerikane, është akoma i gjallë dhe në gjendje të mirë shëndetësore. Në një intervistë për Moscow Tribune, Snowden tha se Bin Laden jeton në Bahamas, dhe paguhet nga CIA. Ai i […]

Read more ›
by / on July 8, 2017 at 3:44 am / in Video

Kjo është Dasma Shqiptare qe çmendi serbet!

Mediat e Serbisë kanë shprehur habinë e tyre me një dasmë shqiptare, në të cilën kolona e automjeteve është e përbërë nga vetura super luksoze të markës “Mercedes-Benz”, shkruan Gazeta “Blic”. Ato kanë shkruar “A mund t’i numëroni se sa vetura luksoze kanë qenë në këtë dasmë?”. Video po bën bujë në mediat serbe, të cilat si zakonisht nuk e […]

Read more ›
by / on July 6, 2017 at 4:20 pm / in Video

Shqiptari kap mat çiftin në një parkim në New York (VIDEO)

Një shqiptar ka mbetur i habitur nga skena që ka parë në rrugët e White Plains, një qyteti të New York-ut. Ai hodhi sytë nga një makinë e parkuar dhe mundi të xhironte një video të një çifti të cilët po depilonin njëri-tjetrin në mes të ditës në një rrugë të populluar. Gruaja kishte kaluar në sediljen e pasme të […]

Read more ›
by / on July 3, 2017 at 1:52 am / in Video

Debat i nxehtë për fene muslimane në mes të Hoxhës dhe ateistit nga Vetëvendosja

Mysafire në emisionin “Kojshia Show” ishin Dr. i shkencave islame Mustafa Bajrami dhe Sadri Ramabaja nga radhët e Vetvendosjes i cili para disa jave fyu muslimanet me nje status te tij ne fb. Debati behet i nxehte kur hapet tema e fese per me teper ndiqeni emisionin.

Read more ›
by / on July 2, 2017 at 4:05 pm / in Video

Ja çka do të ndodh sipas ligjit me personat që nuk ndihmuan personin me probleme shëndetësore në Gjilan (Dokument)

Një person është gjetur i vdekur në orët e paradites të së shtunës në rrugën Gjilan-Ferizaj. I ndjeri rreth 63 vjeçar sipas policisë kishte probleme shëndetësore me zemër dhe vdekja e tij ka qenë e natyrshme. Rastin e ka konfirmuar Policia Rajonale e Gjilanit, shkruan Gazeta NewBorn. Por para trupit të viktimës nga kamerat e sigurisë shihen derisa kalojnë disa […]

Read more ›
by / on July 2, 2017 at 3:58 pm / in Video

Gani Geci përgatitet për luftë në Llaushë të Drenicës, në vitin 1998 (Video)

Në video shihet Gani Geci së bashku me një bashkëluftëtar të cilët po përgatitën për të ndihmuar bashkatdhetarët e tyre të cilët po përpiqen për të rimarrë minierën e qymyrit të Belacevacit nga forcat serbe. Anëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe njësia e tyre ishte duke shkuar për në fshatin Belacevacit për të ndihmuar në njësi të tjetër të […]

Read more ›
by / on June 27, 2017 at 2:20 pm / in Video

Nuk do që vëllai i saj të rritet, arsyeja do t’ju prek zemrat tuaja

Sadie quhet vajza e cila nuk do që vëllai i saj të rritet, shkruan lajmi.net ”Ai është shumë i këndshëm”, thotë ajo. Kjo është dhe arsyeja për të cilën do që vëllai i saj të mbetet i vogël gjithnjë. Gjithashtu, ndër lotë, ajo thotë se dëshiron që të vdesë para se të mbush 100 vjeç. Video të cilën do ta […]

Read more ›
by / on June 25, 2017 at 11:41 pm / in Video

Detaji që nuk patë kur votoi Edi Rama (Video)

Ndoshta jo të gjithë e kanë vënë re këtë detaj gjatë komentin që Edi Rama së bashku me bashkëshorten, Lindën kanë votuar në Surrel. Ata janë filmuar që nga momenti i hyrjes në QV si dhe gjatë votimit të çiftit kryeministror. Por Rama bëri një ‘gafë’. Ai harroi të merret fletën e votimit gjatë momentin kur shkoi drejt dhomës së […]

Read more ›