Video — LajmPress

Video

by / on June 24, 2017 at 3:22 am / in Video

Njeriu që lidhë vajzën shqiptare me zinxhir arsyeton veprimin e tij

Rrëfimi i vajzës 18 vjeçare nga Gjilani e cila vuan nga probleme mendore dhe pikërisht bazuar në këtë sëmundje të saj pretendon të jetë trafikuar seksualisht nga një gruaje tronditi opinionin pikërisht për shkak se familja e saj e mbanë atë të lidhur me zingjir.Këtë veprim e ka arsyetuar me faktin se atë shpeshherë e ka zënë nëpër hotele e […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:53 am / in Video

Tentoi të hidhet nga ura, policët intervenuan duke ia shpëtuar jetën (Video)

Dy policë kanë arritur të parandalojnë një burrë të kryej vetëvrasje, duke u hedhur nga një urë në autostradë, raporton Daily Mail. Kamerat e sigurisë kanë filmuar gjithë ngjarjen rrëqethëse në Grass Valley në pjesën veriore të Kalifornisë, transmeton Telegrafi. Njëri nga policët mundohet të filloj një bisedë më burrin, duke e pyetur se cila është arsye që dëshiron të […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:49 am / in Video

E rrallë: Në Kosovë, vëllezërit binjak martojnë motrat binjake (Video)

Rrallë herë ndodh të shohim kështu. Dy vëllezër binjak, janë martuar me dy motra binjake. Kjo ka ndodhur në Prishtinë. Vetëm kush ka jetuar me ta mund t’i dalloj, përndryshe në dasmë thuajse askush nuk dinte se cili qift ishte cili, ngase edhe ishin veshur njëjtë, transmeton lajmi.net Madje, në këtë dasmë mysafirë patën edhe dy motra të tjera. Edhe […]

Read more ›
by / on June 24, 2017 at 2:32 am / in Video

Rrahje me shufër metalike në tregun e gjelbër të Podujevës

Një rrahje në mes dy personave ka ndodhur dje në orët e paradites në tregun e gjelbër afër shkollës fillore “Shaban Shala” në Podujevë. Në një video, siç shkruan Llapi.info shihet se personat të cilët janë duke u rrahur në mes vete janë goditur edhe me shufër metalikeDeri më tani shkaqet e kësaj mosmarrëveshje nuk dihen, teksa disa të tjerë […]

Read more ›
by / on June 21, 2017 at 1:48 am / in Video

Ndalohen hajnat që bartën lopën në pjesën e pasme të veturës (Video)

Forcat e rendit në Usk-Dzhegutinsky të Rusisë, i kanë ndaluar tre persona që në pjesën e pasme të veturës e kishin futur një lopë të vjedhur. Pasi nuk mund ta nxirrnin lopën, në vendin e ngjarjes është ftuar pronari i vërtetë i cili e tërhoqi fort për litari dhe ia doli ta nxjerr jashtë, transmeton Telegrafi. Videoja e postuar më […]

Read more ›
by / on June 21, 2017 at 1:24 am / in Video

Dhëndri e nxjerr Nusen nga flokët prej veturës, arsyeja e pabesueshme! (Video)

Burri i njohur vetëm me mbiemrin Li, i ka befasuar të pranishmit në Sichuan të Kinës, kur e ka nxjerr nusen dhunshëm nga vetura. Ende nuk dihen arsyet, por besohet se ai është nervozuar sepse ajo kishte shpenzuar afro 30 mijë euro për ceremoni, pa dijeninë e tij, transmeton Telegrafi. Mirëpo, të tjerët shkojnë edhe më larg duke thënë se […]

Read more ›
by / on June 21, 2017 at 1:19 am / in Video

Ndëgjone këtë video ja arrestun djalin pa faj!

Ndegjone ketë video ja arrestun djalin pa faj! Mir po ndëgjoni fjalët e kësaj Nane burrneshe, kur e pa luhatur në fen e Allahut edhe evladin e ban kurban për ketë fee ma t’miren që e kena. O Allah udhezoj forcoj nanat tona në rrugën tënde Amiin. Shperndaje ketë fjalim të kësaj Nane se po ja vlejka.

Read more ›
by / on June 18, 2017 at 3:12 am / in Video

Shqetësuese: “Balena Blu” arrin edhe tek fëmijët e Prishtinës (Video)

Loja e rrezikshme kompjuterike, “Balena Blu”, ka nisur të praktikohet edhe në Republikën e Kosovës. Indeksonline ka incizuar disa adoleshentë nga Prishtina të cilët komentojnë këtë lojë që deri më tani ka marrë jetën e qindra fëmijëve nëpër gjithë botën. Ndërsa, autoritetet e sigurisë në vend kanë konfirmuar se janë lajmëruar disa raste rreth “Balenës Blue”.

Read more ›
by / on June 18, 2017 at 2:31 am / in Video

Shikoni Top 10 nokautët e ‘bishës’ Mike Tayson (VIDEO)

Mike Tayson është njëri nga legjendat më të mira të boksit, raporton infokusi.com.Goditja e tij rëndë ka shkatërruar shumë kundërshtarë që kanë gjetur guximin të përballen me të.Ne ju kemi sjellur 10 nokatutët e tij më të mirë.

Read more ›
by / on June 17, 2017 at 5:50 am / in Video

Godet Shefqet Krasniqi: Ja kush do të jetë kryeminister i Kosovës

Ish-imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, kishte folur rreth AAK-së dhe Ramush Haradinajt. Imami i cili ishte akuzuar për nxitje të urrjetje, përçarje dhe mosdurim kombëtar racor e fetar. Shefqet Krasniqin, si të dyshuar për veprën penale “nxitje e urrejtjes, përçarje ose mosdurim kombëtar, racor, fetar apo etnik”, sipas nenit 147 të KPK-së. Se çka thotë Shefqet […]

Read more ›