Video — LajmPress

Video

by / on June 17, 2017 at 2:25 am / in Video

Stërvitje virtuale e trupave amerikane në Kosovë (Video)

Mijëra kilometra larg fushëbetejave në Afganistan e Irak, ushtarët amerikanë stërviten me pajisje të veçanta për të ruajtur shkathtësitë dhe gatishmërinë e veprimit në ato mjedise por edhe zona tjera ku mund të jenë të angazhuar në të ardhmen. Për herë të parë ushtarët amerikanë po kryejnë stërvitje të tilla edhe në kampin Bondsteel në pjesën lindore të Kosovës, që […]

Read more ›
by / on June 17, 2017 at 2:23 am / in Video

Çlirimi i Kosovës, 18 vjet pas këto janë rrëfimet e kosovarëve (VIDEO)

Që nga 11 qershori, në Kosovë festohet çlirimi i vendit nga Serbia. Komunat në data të ndara me aktivitete të ndryshme shënojnë ditën e tyre. Por, si kujtohen ato ditë? Në storien e Orës së Fundi sjellim rrëfimet e kosovarëve nga disa prej komunave të vendit. Shiko videon me poshte ne vazhdim:

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 6:51 pm / in Video

Nju Jork: Makina ‘kërcen’ mbi trotuar, 10 të plagosur

Departamenti i zjarrfikësave në Nju Jork ka theksuar se dhjetë persona janë plagosur, pasi një makinë për shkak të mos arritjes së frenimit. Ata kanë theksuar se njëra nga personat e plagosur është duke u trajtuar në spital, transmeton portali arbresh.info Përplasja ka ndodhur në Avenynë e 9-të, ndërsa theksohet se disa automjete janë dëmtuar gjatë incidentit per me shum […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 6:49 pm / in Video

Godet Shefqet Krasniqi: Ja kush do të jetë kryeminister i Kosovës

Ish-imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, kishte folur rreth AAK-së dhe Ramush Haradinajt. Imami i cili ishte akuzuar për nxitje të urrjetje, përçarje dhe mosdurim kombëtar racor e fetar. Shefqet Krasniqin, si të dyshuar për veprën penale “nxitje e urrejtjes, përçarje ose mosdurim kombëtar, racor, fetar apo etnik”, sipas nenit 147 të KPK-së. Se çka thotë Shefqet […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 3:27 am / in Video

Shikoni çka i bën një qytetar Albin Kurtit

Është gjithnjë më e lehtë të jetohet në një shtet kur populli zgjedhë ata që duan të krijiojnë një jetë më të lehtë. E kundërta ndodhë kur ata që zgjidhen e komplikojnë jetën pasi që e gjithë rezumeja e tyre profesionale është dëshira për tu pasuruar vetë! Kështu populli Lipjanas e priti Albin Kurtin para zgjedhjeve ku nuk mungoi edhe […]

Read more ›
by / on June 14, 2017 at 10:56 pm / in Video

Derisa voziste në autostradë, e shashtrisë ajo që i shfaqet para syve (Video)

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një video, të cilën kushdo që e ka parë ia ka futur frikën në palcë. Një shofer ka filmuar gjarprin gjigant duke lëvizur mbi kapakun e motorit të veturës, i cili në një moment i afrohet në pasqyre duke ia rrezikuar jetën, transmeton Telegrafi. Askush nuk e ka të qartë, se si ky gjarpër […]

Read more ›
by / on June 14, 2017 at 10:50 pm / in Video

Balena Blu, rrëfimi tronditës: Mos u gënjeni se ju vret

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen për Top Channel sesi e përfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto kriminelëve në distancë. Dhe sesi u zbulua nga mësuesja e shoqet. Adoleshentja paralajmëron moshatarët t’i rrinë larg lojës që mund t’u marri edhe jetën. “Kam lozur lojën Balena Blu […]

Read more ›
by / on June 13, 2017 at 3:55 am / in Video

E DHIMBSHME!! Me lot në sy tregon që askush nuk e merr për punë, ka 1 javë që nuk kam ngrënë asgjë..

Në emisionin “Edhe unë jam Kosovë” të RTV21, këtë javë u pasqyrua jeta e vështirë e familjes pesë anërarëshe Haradinaj nga fshati Stanovc i Epërm i Komunës së Vushtrrisë, e cila jeton në bodrumin e shtëpisë, në një dhomë të vetme, pa kushtet elementar për jetë, pa ndriçim dhe pa banjo, shkruan rtv21.tv Kryefamiljari, Lavdim Haradinaj 39 vjeçar, ndonëse i […]

Read more ›
by / on June 13, 2017 at 3:07 am / in Video

Zjarr masiv në një parking në Durrës..! ( VIDEO )

Një zjarr masiv ka mbuluar një parking në Durrës dy ditë me parë. Mësohet se zjarri ka rënë në një parking në Lagjen nr1. Në vendngjarje ka mbërritur zjarrfikësja për normalizimin e situatës. Nuk raportohet për viktima por nje qytetare ka derguar këto pamje në adresë të Opinion.al.

Read more ›
by / on June 13, 2017 at 3:06 am / in Video

Dasma kthehet në tragjedi, shkëputet kristali gjigand ku ishte futur nusja

Një dasmë në Indi është kthyer në tragjedi. Përpjekja për të bërë diçka të paharrueshme në ditën e dasmës ka rezultuar fatale për njërin nga të ftuarit. Në fillim të ceremonisë, nusja dhe e motra pritet të zbrisnin nga lart, të futura në një platformë kristali. Por platforma nuk e ka mbajtur peshën dhe kristali është shkëputur duke rënë mbi […]

Read more ›