Video — LajmPress

Video

by / on May 11, 2017 at 9:06 pm / in Video

Punëdhënësja ia pret dorën djaloshit, sepse i kishte kërkuar ushqim dhe rrogë (Video)

Një punëdhënëse në Pakistan ia ka prerë dorën një djaloshit “për t’i dhënë mësim”, sepse kishte kërkuar ushqim dhe rrogë, raportojnë mediat lokale. Djaloshi, 13-vjeçar, raportohet se ishte i punësuar i një zonje, të identifikuar si Shafqat Bibi, me një rrogë prej 29 dollarë për t’i ushqyer kafshët e saj dhe për të punuar në shtëpinë e saj në provincën […]

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 8:56 pm / in Video

Amerikani i tmerron myslimanët në plazh: “Trump do t’ju ndalojë bijë bushtrash!” (Video)

Një persona e ka tmerruar një familje myslimane të Amerikës në një plazh në Teksas të SHBA-së. Ai u ka bërtitur atyre duke iu vërsulur i nevrikosur, transmeton Express. Familja myslimane ishte në plazh dhe në ato momente po luante më fëmijët e vet, kur ai iu afrohet dhe u thotë “Donald Trump do t’ju ndalojë, bijë bushtrash!” “Donald Trump […]

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 4:02 am / in Video

Qentë e veshur me flamuj kombëtarë Shqiptarë shqyejnë flamurin Maqedonas

Një video e postuar në Youtube paraqet disa shqiptarë që ua kanë veshur flamurin kombëtar dy qenve të tyre. Ata në duar mbajnë një flamur maqedonas, të cilit i vërsulen qentë derisa e shqyejnë të tërin KETU ndiqni pamjet me te vertet ne shqiptaret jemi gjithmon me te fort se maqedonasit

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 3:58 am / in Video

Ja deri ku arrin çmenduria: Vajza shkon në mbrëmjen e maturës në arkivol

Një vajzë nga Amerika e ka zgjedhur një mënyrë krejtësisht të pabesueshme për të arritur në mbrëmjen e maturës. Megan Flaherty i befasoi të gjithë kur si maturante arriti me veturën mortore. I shoqëruar nga dy persona, Megan u paraqit si maturante nga arkivoli, “Më pëlqen te dukem ndryshe. E mendova një gjest trishtues, para një mbrëmje të madhe” ka […]

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 3:50 am / in Video

Nuk do ta besoni se kush u arrestua do te tronditeni

Arrestohet Nol Nushi, VV thotë se fundi i Qeverisë është afër Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një komunikate për media njoftoi se Policia e Kosovës e ka arrestuar koordinatorin e sekretariateve të Vetëvendosjes, Nol Nushi. Këtë arrestim, si edhe të tjera arrestime të zyrtarëve dhe aktivistëve, Vetëvendosje e ka quajtur arrestim politik KETU ndiqni pamjet e arrestimit te nol nushit…

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 3:26 am / in Video

Nuk mund ta besoni kurrë se kush e takoi ‘Ramush Haradinajn

Valltarja Donjeta Kosumi e njohur në publik si ”Kallashi” ka vizituar liderin e AAK-së, ‘Ramush Haradinajn’, njofton Gazeta NewBorn. Në fakt ‘Kallashi’ nuk ka takuar Haradinajn real, por ka takuar sozyn e tij i cili luan rolin e Haradinajn KETU mundeni ta ndiqni kallashim me sozyn…

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 3:18 am / in Video

U vetëvra me armën e shërbimit, familja e vesh nuse, por e ëma ka një peng

Kjo që shihni në foto është policja 23-vjeçare Peranxhela Shahini që i dha fund jetës në rrethana ende të paqarta duke u qëlluar në bark me armën e shërbimit në katin e dytë të banesës në Katund Sukth të Durrësit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme, rreth orës 12: 30, në Katund Sukth KETU ndiqni vrasjen

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 2:29 am / in Video

Kumanovë: Security bankës përdor dhunë ndaj klientit!

Pritjes se gjate ne radhe per te marr ndihmen sociale ia pa sherrin nje qytetar i komunitetit rom. Ai e humb durimin dhe duke ngritur zerin shkon tek sporteli, por intervenon sigurimi duke perdorur force per ta nxjerr jashte Gruaja e tij, e shqetesuar nga ajo gjendje, pas britmave e tentatives per ti ndihmuar bashkeshortit, alivanoset e bie pa ndjenja […]

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 2:21 am / in Video

Arrestohet Kire Gjorgjievski, sulmuesi i Ziadin Selës

Është arrestuar sot herët në mëngjes Kire Gjeorgjievski, i dyshuari kryesor në sulmin ndaj deputetit Ziadin Sela. Bashkë me të është arrestuar edhe babai i tij, burri me mustaqe në moshë i parë në filmimet që i publikuan mediat. Gjeorgjievski dhe babai i tij, merr vesh gazeta KOHA nga burime policore, në më shumë video-filmime nga kamerat e sigurisë të […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 8:12 pm / in Video

Ish-ushtarit të UÇK-së i duhet operim urgjent, kërkohet ndihmë financiare

Luten miqtë, shokët, dashamirët dhe të gjithë njerëzit me zemër humane dhe që kanë mundësi financiare, ta ndihmojnë financiarisht operacionin e FITIM BEQIRIT, i cili ka pësuar aksident të rëndë Numri kontaktues i vëllait të Fitimit, 049 740 949 Xhirollogaria bankare: Raiffeisen Bank Kosovo J.S.C. Prishtina, Kosovo Sëift Code: RBKOXKPR Beneficiary’s Name: Afrim Beqiri Beneficiary’s account: XK051502011000437948 Currency type: Euro […]

Read more ›