Video — LajmPress

Video

by / on May 10, 2017 at 6:38 pm / in Video

Rrëfehet djali i Mirsadit babi çdo natë të shoh në ënderr”

Shpesh e kujtoj babin dhe qaj, thotë Ilirjan Ndrecaj, djali i Mirsad Ndrecajt të rënë në Kumanovë, derisa tregon se sa i mungon babai i tij gjatë këtyre dy viteve. “E kujtoj dhe e ëndërroj shpeshherë”, thotë ai, shkruan Gazeta Lajm. Edhe përkundër dhimbjes së madhe për babain, ai tregohet i qartë dhe i fortë. Aspak më e vogël nuk […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 6:30 pm / in Video

Vajza e Mirsad Ndrecajt nuk mund t’i ndalë lotët: Më mungon babi!

“Më mungon babi. E kujtoj çdo ditë çdo natë”, thot Ilirida, vajza e Mirsad Ndrecajt, deri sa nuk mund t’i ndalë lotët fare. Ekipet e Gazetës Lajm dhe LajmTv kanë marrë pjesë në Akademinë përkujtimore me për shënimin e dy vjetorit të rënies së luftëtarëve të Kumanovës. Me këtë rast zhvilluam intervista me familjarë të pjesëtarëve të rënë dhe të […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 6:26 pm / in Video

Lajmi Fundit: Kjo është policja 23-vjeçare që vrau sot veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Sukth në Durrësit ku një punonjëse policie ka vrarë veten Nga të dhënat paraprake mësohet se viktima 23-vjeçare P.SH ka qëlluar veten me armën e shërbimit. Më datë 10.05.2017, rreth orës 12: 30, në Katund Sukth, në banesë është vetvrarë me armën e shërbimit shtetësia P. Sh. 23 vjeçe, Punonjëse […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 5:46 pm / in Video

Publikohen mesazhet e Muhamed Veliut me terroristin shqiptar që ka bërë namin me ISIS

Ditën e sotme janë bërë publike disa foto që pasqyrojnë bisedën e gazetarit të njohur Muhamded Veliu me një prej përfaqësuesve shqiptarë të ISIS, i cili është i punësuar në Ministrinë e Medias në Shtetin Islamik. Muhamed Veliu kërkon ndërmjetësimin nga Ebu Musab El-Alb në mënyrë që të intervistojë Lavdrim Muhaxherin. Lavdrim Muhaxheri është i riu nga Kaçaniku i Kosovës, […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 5:29 pm / in Video

Lajmi Fundit: Sapo Ndodhi në Shqipëri Arrestohet Ilir Meta Ja pamjet ..

Në mes të një situate të tensionuar politike, kur Ilir Meta e ka detyruar publikisht Edi Ramën të marrë një vendim të vështirë, ndërhyn policia e Tiranës. Nga zyra e shtypit e Policisë së Tiranës ka dalë një njoftim, që ngjan me një provokim nervash për LSI njohton gazetanewborn/ Njoftimi i shpërndarë për mediat nga zyra e shtypit, thotë se […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 1:34 am / in Video

”Tragjedi” në Prizren, ngjarje shokuese ka ndodhur në këtë qytet

Për pak ditë në fermën e Qëndrim Hoxhës në Prizren ngordhen disa krerë lopë. Pronari po dyshon se shkaktar i ngordhjes së bagëtive u bë ushqimi i tyre, njofton Klan Kosova. Komuna premtoi se ky fermer do të ndihmohet pas asaj që i ndodhi KETU mundeni ta shihni tragjedin qe ndodhi me te vertete eshte e dhimshe

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 1:30 am / in Video

Mulla Osmani i ‘bie shuplakë’ Milaim Zekës në emisionin n’Kosovë Show

Këtë javë mysafirë në emisionin n’Kosovë Show, i cili transmetohet çdo të dielë në televizionin First Channel është Sabri Fejzullahu, Milaim Zeka e Mulla Osmani nga Drenasi, njofton Gazeta NewBorn. Aktori dhe udhëheqësi i këtij emisioni, Shpetim Desku, ka sjellur befasi në këtë emision. Replika e kundër replika ka pasur mes Milaim Zekës e Mulla Osmanit rreth çështjes fetare. Madje […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 1:13 am / in Video

Pamje të rënda: Treni shtyp për vdekje një person në Ferizaj

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur sot, ndërkaq sipas dëshmitarëve që edhe i kanë nisur fotografitë në redaksinë e Gazetës Express thuhet se edhe policia është në vendin e ngjarjes. Rastin për këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. “Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00, një person është goditur nga treni, me ç’rast viktima […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 12:37 am / in Video

U martua me të për para, kur i vdiq burri mbeti e shokuar kur e kuptoi çfarë kishte “trashëguar”

Marsel Amfi kishte bërë një jetë modeste. Shtëpia e tij nuk kishte pasur rrymë e as ujë. Ky fakt i kishte mundësuar që të kursej shuma të majme të parave. Shtëpia e tij gjendet në Alpet zvicerane, në mes të dy resorteve luksoze të skijimit, kështu që pasuria e tij sa vinte e rritej ndjeshëm me kalimin e viteve. Dhe […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 12:33 am / in Video

Ja çfarë i shkroi Armela, Damianos në statusin që fshiu pak minuta më pas

Damiano dhe Armela i dhanë fund romancës, vetëm dy ditë pas daljes nga “Big Brother”. Në fakt, ishte ish-banorja ajo që lajmëroi fillimisht fansat për fundin e lidhjes me partnerin e saj në lojë. Në një status në rrjetet sociale, Armela shpjegonte të gjitha arsyet, nisur që nga zhgënjimi e deri tek vendimi për të ruajtur shoqërinë me Damianon, por […]

Read more ›