Ditë më parë theu rekordin për grushtin më të fuqishëm, tani Ngannou nokauton brutalisht kundërshtarin (Video)
Sport — December 4, 2017 at 12:16 am

Ditë më parë theu rekordin për grushtin më të fuqishëm, tani Ngannou nokauton brutalisht kundërshtarin (Video)

Javën e kaluar Francis Ngannou theu rekordin për grushtin më të fuqishëm në botë.
Tani ‘Grabitqari’ gjithë fuqinë e tij e veri në punë në luftën e fundit e vlefshme për UFC 218.
Ai nokautoi kundërshtarin Alistair Overeeme në rundin e parë, që të jemi më saktë në minutën 1:42.
Francezi me prejardhje nga Kameruni është duke bërë emër dita ditë dhe nuk e ka ndërmend të ndalet deri sa të arrijë në maje të këtij sporti.
Vlen të theksohet se asnjë nga kundërshtarët e tij në karrierë nuk kanë arritur të durojë më shumë se dy runde. /Telegrafi/
Për të parë videon e plotë, klikoni në reklamen më poshtë dhe ju hapet:

VIDEO