E mori shqiptarin për të punuar ullinjtë, por kur kthehet ta shoh mbetet i shtangur !
Lajme — April 16, 2018 at 9:51 am

E mori shqiptarin për të punuar ullinjtë, por kur kthehet ta shoh mbetet i shtangur !

“Punë ka por nuk ka profesionistë” thotë një shprehje e artë që zë kuptim edhe në vendin tonë. Një ngjarje gazmore i ka ndodhur një pronari shqiptar i cili mori një punëtor për t’i punuar ullinjtë. Ai e la atë në punë dhe kur u kthye nuk u besoi syve. Djali ia kishte këputur një sy gjumë gjatë orarit të punës, mbase nga lodhja apo edhe nga vapa. Pronari e kishte marrë me sportivitet dhe nuk i kishte thënë asgjë pasi punëtori kishte përfunduar vaktin e tij të gjumit. Ai shkruan: Prsh, mora nje puntor per punuar ullinjte edhe ika, kur vete e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojm shume…flm nese e postoni anonim se mi la pa punuar fare ” Klikoni mbi foton poshtë dhe automatikisht ju shfaqen pamjet dhe detajet – me lott…