Flet pronari i restaurantit të parë në botë që servon mish njeriu: Ja sa e blej dhe sa e shes një kilogram mish njeriu në restaurant
Kuriozitete — December 6, 2017 at 5:05 pm

Flet pronari i restaurantit të parë në botë që servon mish njeriu: Ja sa e blej dhe sa e shes një kilogram mish njeriu në restaurant

Duket e pabesueshme, por po raportohet se në Japoni është hapur restoranti i parë në botë që ofron mish njeriu.
Restoranti i frikshëm gjendet në Tokio dhe mban emrin “The Resoto ototo no shoku ryohin”, që do të thotë “vëllai i ngrënshëm” ndërsa u ofron klientëve të tij mishin e njeriut në një çmim që shkon nga 100 në 1000 dollarë.
Besohet se pjata më e shtrenjtë me mish njeriu kushton 1193 dollarë.Ky lajm ka nisur të përhapet me shpejtësi ditët e fundit në disa nga forumet dhe faqet e ndryshme në internet.Khang ka thënë se kushton mbi 1500 dollar një kilogram për tu blerë e ndërsa servohet me një çmim prej 2800 dollarëve.
Ai tregon edhe për gatimin e tij ku thotë se ai mish këkron mbi 10 orë të zihet në temperatura të larta.
Për të parë videon e plotë, klikoni në reklamen më poshtë dhe ju hapet: