LajmPress — Online

Other News

by / on May 30, 2017 at 12:36 pm / in Lajme

Publikohet “bomba” për skenarin serb në Maqedoni, ja biseda e përgjuar se çfarë po bënte agjenti i shërbimit sekret serb

Deputeti i LSDM, Muhamed Zekiri ka publikuar dokumente ekskluzive të DSK, ku shihet biseda e regjistruar midis agjentit dhe oficerit për lidhje të shërbimit sekret serb BIA dhe deputetit të Partisë Serbe në Maqedoni, Ivan Stoilkoviq. Ata në bisedë shihet se si kanë folur për planet dhe skenare, shkrime të porositura që do të shpërthejnë në mediat serbe dhe që […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:35 pm / in Lajme

Vuçiq: Kosovën s’do ta njoh, por…

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë në momentet e para që do të futet në zyrën e Presidentit e ka ndërmend ta ngrisë çështjen e Kosovës. “Unë do të betohem në Kushtetutë, prandaj s’kam të drejtë të heqë dorë nga Kosova, por ne duhet ta hapim këtë çështje”, tha Vuçiq, kur u pyet nga lideri i liberalëve, […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:34 pm / in Lajme

Digjet makina e kreut të policisë së burgut

Makina e shefit të policisë së burgut të Rrogozhinës është djegur gjatë natës mes së hënës dhe së martës në Lushnje. Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet lokale, sipas të cilave makina e oficerit Besnik Kaptelli është përfshirë nga flakët rreth mesnatës, në lagjen “S. Libohova”. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, por për zbardhjen e rrethanave është ngritur një […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:26 pm / in Lajme

Bie aksidentalisht nga kati i gjashtë, vdes punëtori nga Turqia

Një person, shtetas i Turqisë ka humbur jetën aksidentalisht në Gjilan. Ai ishte punëtor i kualifikuar për montimin e ashensorëve dhe gjatë përcjelljes së punëve ka renë nga një objekt gjashtë katesh që është në ndërtim e sipërm. Komunikata e plotë e Policisë së Kosovës në Gjilan: Policia e Kosovës Stacioni Policor në Gjilan me 29 maj 2017, rreth Orës […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:25 pm / in Lajme

Vuçiq: Me Asociacionin asnjë polic shqiptar s’mund të vë këmbë në Veri

Kryeministri i Serbisë në largim, Aleksander Vuçiq, ka thënë në një intervistë për TV Pink në Serbi, se marrëveshja e arritur për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, ishte një marrëveshje shumë e mirë për Serbinë krahasuar me rrethanat. Sipas Vuçiq, me këtë marrëveshje kanë siguruar që të gjithë policët në Veri të jenë serbë dhe që asnjë shqiptar të […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:25 pm / in Lajme

Dënohet me 20 vjet burg nëna që i mbyti në liqe 3 fëmijët e vet (Foto)

Një nënë, e cila i mbyti tre fëmijët e vet duke e zhytur makinën me qëllim në një liqe në Australi, është dënuar me 20 vjet burg. Akon Guode, 37-vjeçare, i mbyti Bolin 1-vjeçar dhe binjakët Hanger dhe Madit të moshës 4-vjeçare, në Melbourne në vitin 2015, transmeton Express. Ndërsa fëmija tjetër, Alual i moshës 6-vjeçare, po ashtu ishte në […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:23 pm / in Lajme

Fotoja e rrallë: Enver Hoxha shfaqet i pirë gjatë luftës?!!

Ish-Drejtori i Arkivës së Ministrisë së Brendshme. Kastriot Myftaraj, i njohur për publikimet e fotodokumenteve nga periudha e komunizmit, ka publikuar së fundmi në profilin e tij një foto të ish diktatorit Enver Hoxha, të cilën ai e ilustron me faktin se me shumë mundësi Hoxha mund të ketë qenë i pirë kur e ka fotografuar Miladin Popovic. “Komandanti legjendar” […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:22 pm / in Lajme

Rrahje në Obiliq, nëntë të arrestuar

Në komunën e Obliqit, janë arrestuar nëntë meshkuj shqiptarë pasi të njëjtit pas një mosmarrëveshjeje mes vete janë përfshirë në një përleshje fizike. Sipas raportit të policisë, me këtë rast një viktimë mashkull shqiptar po ashtu ka pësuar lëndime trupore nga mjeti i mprehtë –thikë, njofton Klan Kosova. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK Prishtinë. Me urdhër të […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:22 pm / in Lajme

Mediat serbe: “Sulm i ri i shqiptarëve, Jahjaga përdhunon Serbinë në mes të Beogradit”

Ish-presidentja Atifete Jahjaga, gjatë një qëndrimi në kryeqytetin serb, Beograd, pritet të flasë për librin e kujtimeve me rrëfimet e grave që i kanë mbijetuar përdhunimit në luftën e fundit në Kosovë. Dhe këtë qëndrim të saj, gjegjësisht fjalimin e saj në mes të Beogradit, mediat serbe e vlerësojnë si një sulm të ri të shqiptarëve. “Sulm i ri i […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:21 pm / in Lajme

Ja si tallet Arbana Xharra me fushatën e LDK (Video)

Arbana Xharra nga PDK, ka bë hajgare me spotin më të ri të LDK’së. Ajo ka thënë se sot LDK e kish nxjerrë një spot ku gjoja dy të ri ka me i punësue një minister i meçum, dhe kjo është në nivelin ma qesharak, tue thanë se kanë avancue fushatat dhe mujnë me marrë model PDK’në. “Po shihet koheve […]

Read more ›