LajmPress — Online

Other News

by / on May 30, 2017 at 12:20 pm / in Lajme

Sulmohen zyrat e Partisë së Serbëve të Kosovës në Leposaviq

Të hënën, rreth orës 22:00, në Leposaviq, persona të paidentifikuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të objektit në të cilin gjenden zyra e kryetarit të Komunës së Leposaviqit dhe zyrat e Partisë së Serbëve të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, lideri i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq. “Mbrëmë, në orën 22 […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:19 pm / in Show Biz

Ja si u dukën Ramushi e Anita në dasmën e Dekorit (Foto)

Dasma më e përfolur së fundi në mediet rozë ka qenë ajo e Dekor Sahitit me Adea Muharremin. Në këtë dasëm kanë qenë të ftuar emra të njohur të estradës si dhe disa politikanë, shkruan lajmi.net. Në mesin e të ftuarve ishin edhe çifti Haradinaj, moderatorja Anita dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj. Në një foto të publikuar nga Dekori, […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:18 pm / in Lajme

E madhe kjo çfarë i ka ndodhur Ramiz Lladrovcit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci po bën gati 6 muaj që kur ka marrë detyren e kryetarit, por deri tani nuk është se ka shënuar ndonjë rezultat të madh në drejtimin e komunës. Por deri sa i pari i Drenasit nuk po shquhet shumë për punë të madhe, janë djemtë e tij të cilët po korrin suksese në […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:17 pm / in Lajme

Lajmi Fundit: Policia rrethon Kuvendin me mjete të blinduara

Policia e Maqedonisë, ka rrethuar në orët e hershme Kuvendin e Maqedonisë. Policë, blinda, e mjete policore janë parë para Kuvendit, ku sot pritet të mbahet seanca e para e ku do ta udhëheq kryetari shqiptar, Talat Xhaferi, shkruan Gazeta NewBorn KETU ndiqni pamjet…

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:15 pm / in Lajme

Talat Xhaferi udhëheq seancën në gjuhën shqipe

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka udhëhequr seancën parlamentare në gjuhën shqipe, transmeton Gazeta Express. Xhaferi është shqiptari i parë që ulet në poziten e kryeparlamentarit, veprim ky që shkaktoi shumë revoltë tek VMRO-DPMNE’ja dhe përkrahësit e saj per me shum kliko ne rekllam ne vazhdim…

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:12 pm / in Kuriozitete

E doja me shpirt, por më kishte fshehur diçka… !

Atëhere isha një djalë i ri që sapo kisha mbaruar ushtrinë dhe nuk gaboj nëse ju them se isha edhe shumë i pashëm, i gjatë, me flokë të zeza dhe sy të zinj. Atëhere punoja në teatrin e qytetit ku jetoja. Një ditë prej ditëve të tjera, kur mbaroi shfaqja (mbaj mend se ishte vepra e Shekspirit “Romeo dhe Zhuljeta”) […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:09 pm / in Kuriozitete

Histori dashurie që tronditi të gjithë, por shumë të tjerë mësuan nga kjo histori…

Si gjithkush edhe unë kisha krijuar lidhjen time te dashurisë me partnerin e ëndrrave. Edhe pse ai ishte disa vite me i madh se unë duheshim shume madje jetonim te dy ne një shtëpi tonën. Ishim ne pune dhe bënim një jete plot argëtime mes miqsh dhe pub-ve te Tiranës. Unë punoja ne shtet ndërsa ai merrej me biznes privat. […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 12:01 pm / in Kuriozitete

Pasi i mori virgjërinë, vajza shokohet nga ajo çfarë zbuloi (Foto)

Kur bëhet fjalë për virgjërinë, për femrat ajo ka shumë rëndësi dhe përpiqen ta ruajnë derisa të gjejnë mashkullin ideal. Një vajzë, në momentin që ajo mendoi se e gjeti një të tillë dhe hoqi dorë nga virgjëria e saj zbuloi se ai kishte një lidhje tjetër 4-vjeçare paralelisht. Këtë të vërtetë të rëndë ajo e zbuloi 2 ditë pasi […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 11:59 am / in Lajme

Shikoni si Ramush Haradinaj befason Kadri Veselin me një…(Video)

Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, ka shpalosur një propozim për ndërtimin e një objekti të ngjashëm në komunat e mëdha të Kosovës që do të njihet si “Shtëpia e UÇK’së”. Propozimin, Haradinaj e ka shpalosur gjatë takimit me veteranët e UCK’së, ku kandidati për kryeministër bashkë me kryetarin e PDK’së, Kadri Veseli shpalosen ‘Fillimin e Ri’, para […]

Read more ›
by / on May 30, 2017 at 11:58 am / in Lajme

Adem Mikullovci le pa tekst Milaim Zeken, ja reagimi tij!!

Në Televzionin Klan Kosova, Zeka ka akuzuar rëndë Vetëvendosjen, duke i quajtur anëtarët e saj “rrugaqë, anarkistë, njerëz që thyejnë xhama” e që shkaktojnë probleme të tjera, shkruan Periskopi.I ashpër ka qenë Mikullovci ndaj Zekës, duke thënë se nuk e lejon Zekën t’i drejtohet me këtë gjuhë derisa ai është i pranishëm në studio.Madje, Mikullovci tha se nëse vazhdon me […]

Read more ›