LajmPress — Online

Other News

by / on May 7, 2017 at 10:32 pm / in Lajme

Lavdrim Muhaxheri kërcënon Shqipërinë: Prisni sulme me thika dhe makina bombë

Shqiptari nga Kaçaniku i Kosovës, Lavdrim Muhaxheri një eksponent i njohur i ISIS dhe ekzekutues barbar i shumë personave në Siri, ka lëshuar një kërcënim të fortë për sulme me thika dhe makina bombë në Shqipëri. Gazta “Dita” publikon komunikimet disa javore përmes rrjeteve sociale që gazetari Muhamed Veliu ka zhvilluar me një përfaqësues shqiptar të ISIS i cili punon […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:31 pm / in Show Biz

Ditë e veçantë për familjen Vllasaliu (Foto)

Sot, është një ditë e veçantë për familjen Vllasaliu, nipi i Sinan Vllasaliut, Jani, feston 1 vjetorin e lindjes. Ka qenë pikërisht Edona, nëna e tij ajo që e ka uruar në llogarinë e saj në Facebook, duke postuar një kolazh fotosh të të birit. “Sot nje vit ne oren 9:20 mu lumturu jeta, e kuptova dashurine e vertet, erdhe […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:29 pm / in Lajme

Ngjarje e rëndë Tronditi Deçanin!

Policia është në kërkim të të dyshuarit, i cili për arsye të panjohura e qëlloi me armë zjarri viktimën. Ngjarja sipas Policisë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20:10 në rr. “Ramë Thaqi” në Deçan. Raportohet se i dyshuari për motive të panjohura ka qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull, i cili ka pësuar lëndime në të dy këmbët dhe është […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:28 pm / in Lajme

Gani Geci ‘tronditë’ LDK-në me këtë deklaratë të papritur, ja çka u thotë

Vëllezërit Geci tashmë hapur janë shprehur se nuk do ta përkrahin Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ish-deputeti Gani Geci ka thënë se zyrtarët e LDK’së, vetëm në kohë të zgjedhjeve i vizitojnë shtëpitë e mëdha. Kjo sipas tij po bëhet për të marrë sa më shumë vota. Geci në një postim në rrjetin social Facebook, ka thënë se premtimet e politikanëve […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:27 pm / in Lajme

Rrëfim prekës, Qemajl Koca: Unë nuk e vrava Ermal Kamberajn, ma tmerruan familjen (Video)

Lajmi për vrasjen e Ermal Kamberajt në natën e 5 Majit në vendin e tij të punës, ishte përhapur shumë shpejt në opinionin kosovar, e veçanërisht në Mitrovicë. Mos efikasiteti i policisë për ta kapur dorasin dhe mos publikimi i identitetit të tij për 24 orë, kishe bërë që përmes rrjeteve sociale në Mitrovicë si doras të etiketohej një person […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 2:37 pm / in Video

Varroset i vrari Ermal Kamberaj përshkruhet si djalë i qetë dhe aspak problematik

Doli nga shtëpia për të shkuar në punë, por familjes iu kthyer i vdekur. E sot ata të birit Ermal Kamberajt i dhanë lamtumirën e fundit. 24 vjeçari u vra të premten në mbrëmje në Mitrovicë, në kafiterinë “Check-in” ku ishte menaxher, njofton Klan Kosova. Ai në vendin e punës u godit me tre plumba në anën e djathtë të […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:52 am / in Show Biz

Ekskluzive: Ja me çfarë sëmundje u përball Vjollca Haxhiu nga mërzia për nënën (VIDEO)

Vjollca Haxhiu është njëra ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Ajo së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin Express Rozë, ku ka folur rreth jetës dhe karrierës së saj. Ndër të tjera Vjollca ka folur edhe për vdekjën e nënës së saj, duke treguar kështu se me çfarë sëmundje u përballë ajo. Se çfarë thotë në lidhje […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:51 am / in Show Biz

Labinot Tahiri: Ja pse do të bëhem kryetar e pastaj kryeministër i Kosovës! (Video)

Këngëtari Labinot Tahiri, po flet në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit. Në një rrëfim të detajuar, ai ka treguar arsyet që po e shtyjnë drejt politikës. Në këtë intervistë, Labi mbushet me lot, qeshet, ironizon e nervozohet derisa tregon se nuk e ka ndërmend që të ndalet pa u bërë kryetar – fillimisht i Ferizajt, e pastaj edhe kryeministër Kosovë […]

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:50 am / in Show Biz

Ja se si e poshtërojnë Linda Morinën në Emisionin live..!!

Programi festiv “Xing me Ermalin”, ka qenë i mbushur me disa nga fytyrat më të njohura të cilat ishin mjaft prezente në media në vitin 2016.Autori i emisionit kishte të vetmën kosovare në emision e që ishte Linda Morina, mendoj se këtu e tepruan me talljen e Këngëtares KETU shihni linda morinen

Read more ›
by / on May 7, 2017 at 10:48 am / in Lajme

Kingu i Mitrovicës, ja çfarë i thotë Vali Corleones..(Video)

Kingu i Mitrovicës “ja ftofë” Prince Vali Corleones nga Gjilani, ja çfarë i thotë, ky vërtetë qenka një King qe edhe Vali do t`ja ket zili. Gazetari e pyet për Valin qe do të blej shtëpi në Mars, ja përgjigja e Kingut nga Mitrovica qe ndoshta Vali do të bëhet nervoz. Ndiqni në vazhdim videon më poshtë:

Read more ›