LajmPress — Online

Other News

by / on May 4, 2017 at 12:14 am / in Lajme

E ekzekutuan në mes të Vlorës Babai i Elidon Mehmetit nxjerr fakte kundër policisë

Familjarët e Elidon Mehmetit, i cili u vra gjatë një atentati në qytetin e Vlorës, më 9 prill, mohojnë që djali i tyre të ketë qenë me precedentë të mëparshëm apo të ketë pasur konflikte me persona të tjerë. Babai i tij, Maliq Mehmeti, shprehet se i biri nuk kishte asnjë konflikt dhe se nuk janë të vërteta aludimet e […]

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 12:08 am / in Sport

Mbushen 20 vjet nga supergoli i famshëm Ja çfarë thotë sot Roberto Carlos

Sot është 20 vjetori i njërës prej golave më të mirë në histori të futbollit. Para 20 vitesh, Roberto Carlos e kishte shënuar golin më të çmendur nga gjuajtja e lirë në një miqësore me Francës në vitin 1997 KETU mundeni ta shikoni legenden e futbollit roberto carllos i cili ka qen nje ndere futbollistet me te mire

Read more ›
by / on May 4, 2017 at 12:03 am / in Lajme

Lajmi i keq për Ramush Haradinajn, ai tani po akuzohet për…

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, duke folur për demokracinë në subjektin e tij politik, ka thënë se për vendime të rëndësishme, siç është kandidatura për Kryeministër, vendos Këshilli i Përgjithshëm, e jo të tjerët. Konjufca këto komente i ka bërë kur është pyetur lidhur me deklaratën e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili kishte thënë në emisionin “Komiteti” […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 11:59 pm / in Show Biz

Shikoni gjestin më të fundit që ka bërë Eliza Dushku për Shqipërinë

Bashkë me lajmin ajo ka postuar edhe një fotografi ku ka të veshur fanellën e këtij organizimi shqiptar, World Paragliding Accuracy Championship. Aktorja shqiptare me famë botërore, Eliza Dushku, këtë javë do të jetë në vendin e saj të lindjes, në Shqipëri. Ajo vetë ka treguar në rrjetin e saj social se do të jetë e pranishme në Shqipëri për […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 11:56 pm / in Show Biz

E paparë! Shqiptarja e vetme që ul mbathjet dhe heq sutjenat. Publikon në rrjet ‘zogun’

Modelja Besa Istrefi është ndër modelet kosovare e cila tashmë realizion fotosesione të “nxehta” pa ndonjë hezitim. Kësaj radhe modelja nga Mitrovica ka realizuar një foto në të cilin shfaqet nudo, me ç’rast ekspozon linjat e saj Nuk është hera e parë që modelja provokon me poza të nxehta, por kjo foto është më seksi se kurrë e realizuara nga […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 11:45 pm / in Lajme

Vrasja e nënës së dy fëmijëve nga vjehrri, zbulohet që ajo dhunohej edhe nga…

Gruaja 41-vjeçare që u vra nga vjehrri i saj në Zhejë të Kurbinit mëngjesin e kësaj të mërkure, dhunohej vazhdimisht edhe nga vjehrra. Deshmia vjen nga familjarë të gruas, nënë e dy fëmijëve 15 dhe 10 vjeç. Të afërmit pohojnë se fëmijët kanë qenë në gjumë në momentin që viktima është goditur me levë në pjesën e kokës në oborrin […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 11:34 pm / in Show Biz

Djali i Hashim Thaçit, Endriti “tradhton” missin e “O sa mirë” me vajzën e ish- presidentit (Foto)

Djali i Presidentit të Kosovës këto ditë ishte në pushime luksoze jashtë vendit, e “rastisi” që të ndalej edhe në Majami, shkruan Kukunews Edhe pse jemi popull i varfër nuk do të thotë edhe djali Presidentit duhet të jetë si populli. Me pushimet e Endritit në media sociale këto pushime të Endritit

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 6:28 pm / in Lajme

Ekskluzive: Kjo është gjendja shëndetësore e Bajram Rexhepit pas dërgimit në Turqi

Gjendja shëndetësore e ish – kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepit mbetet e pa ndryshuar edhe një javë pas dërgimit të tij në Turqi për trajtim mjekësor. Lajmin e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” Faik Hoti, drejtor i Departamentit të Informimit në Ministrinë e Shëndetësisë. Sipas Hotit, gjendja e Rexhepit, vazhdon të mbetet edhe më tutje serioze.“ Ai është nën përkujdesin […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 5:55 pm / in Lajme

Dëshmon njeriu që i shpëtoi jetën Zijadin Selës, u larguan pasi u thash që ka vdekur

Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela është në gjendje të qëndrueshme dhe shumë shpejtë do t’i kthehet jetës normale, deklaron zyrtari i lartë i LR-PDSH-së Arben Taravari. Ai pritet që në fundjavë të kthehet në rehabilitim shtëpiak kurse së shpejti edhe të jetë në gjendje t’u kthehet detyrave të tij publike. Punonjësi i sigurimit të Kuvendit Abdylfetah Alimi nga Orizarja e […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 4:33 pm / in Show Biz

Rrëfimi prekës i këngëtares shqiptare: ‘Si humba djalin’ (Foto)

Këngëtarja e mirënjohur, Vera Laçi ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Televizionin Klan. Ajo rrëfeu mes lotësh humbjen e të birit 22-vjeçar katër vite më parë dhe gëzimin e tyre të sotëm, Dean, vajzën që birësuan një vit e gjysmë pas humbjes së djalit. Denis Duka, 22-vjeç, u aksidentua për vdekje ka një automjet tip “Golf” teksa kthehej […]

Read more ›