LajmPress — Online

Other News

by / on May 3, 2017 at 4:30 pm / in Life Style

Ilaçi më i mirë natyral që trajton reumatizmën dhe dhimbjet e tjera të muskujve

Dhimbjet reumatike janë shumë të forta dhe thuajse nuk qetësohen dot pa medikamente. Ilaçi që do t’ju paraqesim në këtë postim është shumë efikas në qetësimin e dhimbjeve reumatike dhe dhimbjeve të tjera. Vaji me spec djegës është një mënyrë efikase në lehtësimin e dhimbjeve sepse nxit qarkullimin e gjakut. Gjithçka që ju duhet janë 10 speca të freskët djegës […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 3:56 pm / in Lajme

Dy të vdekur pas shpërthimit në minierën në Iran

Një shpërthim i madh ka goditur një minierë lokale në Iran, duke lënë të ngujuar të paktën 80 minatorë. Sipas agjencionit shtetëror të lajmeve IRNA, disa nga personat e ngujuar kanë vdekur pas shpërthimit në minierën Zemestanyurt, e cila gjendet në afërsi të qytetit Azadshahr. Ndërsa sipas raportimeve të Press TV, të paktën dy persona kanë humbur jetën përderisa dhjetëra […]

Read more ›
by / on May 2, 2017 at 1:40 am / in Lajme

Bëhuni gati për luftë: Paralajmërimi Tronditës i gjeneralit Amerikan

Këshilltari i sigurisë së Presidenti amerikan, Donald Trump, ka paralajmëruar SHBA-në se ndoshta do duhet të përgatiten për luftë, shkruan “Daily Star”. Gjenerali i Lartë i Drejtësisë McMaster, gjithashtu këshilltar i Presidentit Trump për sigurinë kombëtare, tha se Shtetet e Bashkuara duhet “të përgatiten për opsione ushtarake”, ndërkohë që tensionet me Korenë e Veriut tashmë ka arritur pikën e vlimit. […]

Read more ›
by / on May 2, 2017 at 1:36 am / in Lajme

“Edhe unë kam luftu por nuk kam frik nga Gjykata Speciale”

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Anton Quni i është përgjigjur zyrtarit të AAK’së i cili ka thënë se ky subjekt shpresën për pushtet e bazon në arrestimet që do t’i kryej Gjykata Speciale. Quni ka thënë se LDK nuk i gëzohet e as nuk do të derdh lot për këto arrestime. Ish komandanti i UÇK’së i është kundërpërgjigjur anëtarit […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:39 pm / in Kuriozitete

Kjo maturante do t’ju befasojë, çfarë fustani ka veshur! (Foto)

Olivia Mears nga Shtetet e Bashkuara, e ka krijuar një fustan në formë pice, për ta veshur në mbrëmjen e maturës. Dëshirën për specialitetin italian, ajo e ka shfaqur në ahengun e fundvitit kur të gjithë mundohen të duken sa më bukur dhe të veçantë. “Ka kaluar koha për vetëm një miss të mbrëmjes, tani të gjithë fokusohen në pëlqime […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:36 pm / in Kuriozitete

Këto 3 vajza të ulura në stol po çmendin internetin, ja pse (Foto)

Në pamje të parë duket një foto e thjeshtë e 3 vajzave të ulura në një stol në një ditë të bukur me diell. Por në këtë foto ka diçka që nuk shkon dhe që mund ta dalloni vetëm nëse e shikoni atë me kujdes. Fotografia e cila fillimisht u shpërnda në Imgur, është një tjetër iluzion optik që ka […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:35 pm / in Kuriozitete

Bashkoni gishtin e madh me të voglin dhe shihni çfarë ndodh

Vendoseni krahun në një vend të sheshtë dhe ngrini dorën lart. Bashkoni gishtin e madh me gishtin e vogël. Ajo çfarë shihni është një ligament. Por ky ligament nuk është i njëjtë tek të gjithë njerëzit, pasi te disa është i dukshëm e te disa të tjerë i padukshëm. Pse ndodh kjo? Sipas revistës së shëndetit Doctor ASKY, kjo ndodh […]

Read more ›
by / on May 1, 2017 at 11:34 pm / in Lajme

Gani Geci ‘bombardon’ me deklaratë: Vetëm kështu mund të bëhet bashkimi kombëtar

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në Maqedoni, shkruan Gazeta NewBorn. Geci, ka thënë se bashkimi kombëtar mund të ndodh vetëm nëse ndodhe dhe njëherë një pajtim i gjerë kombëtar sikurse ai i vtitit 1989, transmeton Gazeta NewBorn. Ja postimi i tij: Shqiptaret ne Republiken e Maqedonisë te punojnë ngushtë me partneret nderkombëtarë […]

Read more ›
by / on January 20, 2017 at 2:54 am / in Lajme

Shqiptarja dridh Serbinë me deklaratën midis Beogradit: Kosova nuk është Serbi

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, në një konferencë në Beograd, deklaroi hapur se Kosova nuk është Serbi, por shtet i pavarur që në 2008. “Një gardh, një tren dhe një urdhër arresti që nuk janë në frymën e dialogut Prishtinë-Beograd, vunë në rrezik së fundmi arritjen historike të Ballkanit Perëndimor: Marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë dhe dialogun Prishtinë Beograd. Konflikti, […]

Read more ›
by / on January 20, 2017 at 2:40 am / in Lajme

Babë e bir, serbë, flasin për parullën “Kosova është zemra e Serbisë”- Djali: Babë, nëse Serbia ka zemër… a ka tru…?

Kur erdha në shtëpi nga mbledhja e partisë, vogëlushi im ndali shikimin në mbishkrimin e fanellës sime. – Babë, çka do të thotë kjo “Kosova është zemra e Serbisë?”. – Paj, djali im, kjo do të thotë se Kosova është shumë e rëndësishme për Serbinë… – nisa t’ia shpjegoj. – Kosova është djepi ynë, ajo është pjesë e vendit tonë, […]

Read more ›